Yeni başlayan bizlere yardım

Selamlar,
Kit ile bira yapıyorum.Ancak tam tahılla bira yapmak istiyorum.Forumu takip etmeye başladım.Ögrenmek amaçlı tam tahıldan bira kurulum aşamasında çıraklık yapmak isterim.İstanbuldayım.ustalardan bu konuda hem yardım etmek hem ögrenmek için destek isterim.şimdiden tesekkurler kolay gelsin

1 Beğeni

Merhaba dün fermentasyona girdiğimi buradan yazmıştım. Bugün ara ara baktığımda hava kilidimden mayanınçalışabildigini görüyorum yalnız yarı yarıya doldurmuştum hava kildinin içerisindeki suyu şimdi bir tarafta var bir tarafta yok normal midir?

Hava kilidinin çıkışına yakın taraftaysa normal. Çıkan karbondioksidin basıncı, suyu diğer tarafa itiyor.

Sağolsun @BoBo üşenmeyip bu iş için bir konu açmıştı. Sonuna kadar faydalanabilirsiniz.

1 Beğeni

@pea nın söylediklerine ek olarak bazı mayalar çok şiddetli çalışıp hava kilidinin üst kapağı açıksa suyu oradan dışarı gelen gazın etkisiyle püskürtmek suretiyle atabiliyor kapağı kapalı tutmakta fayda var. hatta bazı durumlarda yapılan kurulum litresine de bağlı olarak taşma yaptığı oluyormuş arkadaşlarda bende hiç olmadı ama olanlar var resim falan atmışlardı o durumlarda hortumlu hava kilidi kullanıyor bazı arkadaşlar.Su eksilmediyse ve @pea nın dediği gibi çıkışa yakınsa sorun yok basınç suyu diğer tarafa itiyor sadece.

Tesekkurler…okudum…ama tekrar okuyacagım

2 Beğeni

Bunada göz atın video ile anlatmaya çalıştım

2 Beğeni

Video için link eklenmemiş sanırum bulamadım

5 Beğeni

Herkese iyi akşamlar. Şerbeti sabit sıcaklıkta tutmak için pompa ve pid sistemi kullanıyorum ancak eğer şerbeti karıştırmazsam malt dibe çöküyor yatak oluşturuyor süzgeçten yeterli hızda şerbet aşağı inmediği için tabanda şerbet bitiyor pompa çekememeye başlıyor. Bu da malt ve resistans yanıklarına sebep oluyor. Pompanın debisini biraz düşürüyorum ama yeterli olmuyor pompaya zamanlayıcı takıp örn. 5 saniye çalışsın 5 saniye dursun gibi bir sistem düşünüyorum ancak çözüm olacağından emin de değilim. Bu konuda fikirlerinizi alabilirmiyim?

Ya musluğu kısıp pompanın devirdaim ettiği sıvı miktarını düşürmelisiniz, yada söylediğiniz gibi bir zamanlayıcı takip 1 dk start , 1 dk stop yapabilirsiniz. Çok da güzel olur.

Elimde 15 ltlik tencere var, bunda mayşeleme ve kaynatma yapabilir miyim? Yaparsam mayşelemede kaç litre su ve kaç kg malt koymalıyım? Teşekkürler.

Uzun süre 15 litrelik tencerede biab yaptım, çok da memnundum, en güzel yanı bulaşık makinesine sığmasıydı.
Genelde mayşe suyunu 12 litre kullanıp malt ağırlığı kadar yağmurlama yaptım, örnek reçete için şu link yardımcı olur sanırım.

4 Beğeni

Merhaba, 18 Aralık’ta ilk biramı fermentasyon kabıma koymuştum… Kendimce bir pilsner denemesi yaptım çok sabırsızlanıyorum sonuç için. İkinci fermentasyon için gün sayıyorum bugün tam 10 gün olmuş. Ayni zamanda şişelerimi biriktirmeye başladım. En uygun şişe Efes Malt’ın 50lik şişeleri geldi ama “çek aç” kapak olduğundan dolayı şişelerken uygun olmayabilir diye düşündüm ve Carlsberg’in 50liklerini almaya karar verdim. Kapaklar 26mm ve 29mm olarak satılıyormuş yakın tarihte sipariş vereceğim. Hangisi şişelerime uygun olur?

Efes malt - tuborg gold - efes tombul - bomonti serisi bunlar uygun carlsberg ve digerlerini denemedim

Bunlar 26mm kapak için mi yoksa 29mm için mi uygun?

Kapakları nereden alıyorsunuz ? Bira malzemesi satan tum sitelerdeki kapaklar uyuyor bunlara gazoz vs kapagi kullanmayin

bira kapaklarına dikkat etmedim ben şu ana kadar bb ve kızılay soda kapağı kullandım ikisindede hiç sorun yaşamadım efes tombul şişeleri kullanıyorum bu çek aç kapaklar zaten taç kapaklılar ile aynı şişelerde kullanıldığı için çek aç şişelerini kullanabilirsiniz sorun olmaz ikiside aynı şişe sıvanan kapaklar farklı ancak çevir açlar sıkıntılı olabilir ağız yapısı nedeniyle.

1 Beğeni

Fermentasyon Market’ten sipariş edeceğim büyük ihtimal.

Bu arada elinizdeki kapatıcıyı bilmiyoruz ama eğer BB’nin Gloria olan kapatıcısı ise Carlsberg şişelerini kapatmıyor.

Henüz onu da sipariş etmedim Kıbrıs’ta olduğum için hepsini birden alacağım. Bunu düşünüyorum.