Vitus Wheihstephaner

Vitus Wheihstephaner

Grainfather Connect uygulaması üzerinden bulduğum bir reçete, bu hafta uygulamaya çalışacağım.

Reçeteyi geliştirmek için bütün önerilere açığım.

:beer::beer::beer:

2 Beğeni

%17 melanoidin bana abartı geldi, orjinalinde decoction mash olması lazım, buvtarifte decoction olmadan reçeteyi melanoidin’le zenginleştirmişler sanırım. Melanoidin max %5 kullanılmalı bence, aksi takdirde çok baskın oluyor. Ben olsam ondan kısıp buğday maltını artırırım.
%60 buğday, %5 melanodin, gerisi aynı…
Bir de bu birada K97 için çekincem var, kendisi Fermentis’in kölsch için mayası, buğday karakterini daha iyi yansıtacak bir mayayı kullanmak daha iyi sonuç verecektir bence. Hala stokta varsa Danstar munich classic (birahouse’da indirimdeydi en son) yoksa WB06 olabilir. M20 önermiyorum, bir aya kalmadan aroma falan kalmıyor. Hatta elde varsa Port 66 mayası derim.

Şu tabloyu da buraya bırakayım,

2 Beğeni

K97 pişmanlıktır. Hiçbir karakteri olmayan reziş bir maya. Kölch ile uzak-yakın alakası yok. S33 ile beraber fermentisin en rezil mayası. Weihen mayanız yoksa boşa malzemeleri heba etmeyin…

2 Beğeni

Buğday birası sevmeyen ve bu tarzın cahili olarak K-97’nin istediğiniz sonucu vereceğini sanmam.
K-97’yi severek kullansam da (evet, birada ester pek sevmiyorum) bu tarz için uygun olmadığını düşünüyorum.

2 Beğeni

Tarif weizenbock olduğundan her ne kadar normal bupdayda 1 ay sonra karaktersizleşse de m20 kullanabilirsiniz. Dunkel ve bockta bir nebzede olsa iyi.

1 Beğeni

Not olarak ekleyeyim, Mangrove Jack datasheet’inde M20 mayanın yüksek alkolde hafif isli olacağını ve esterlerin de daha çok açığa çıkacağını yazmış.

2 Beğeni