Video oyun/Konsol

Tabi o zaman jenerasyon değiştiğinde şimdiki gibi değişmiyordu, cin ali olan adamlar ete kemiğe bürünüyorlardı jenerasyon arasında :grinning: şimdi değiştiğinde saçlar tek parça değil tel tel falan oluyor :grinning:

Ben avrupa yakasında olduğumdan sirkeciye giderdim konsol işleri için. Bide okula gittiğim yolda bir dükkan vardı, tekken demosu oynardı sürekli, bi 5-10 dakka seyrederdim hergün (alana kadar) :grinning:

1 Beğeni

1989’da commodore64, amiga500 göre göre bilgisayara özendim. Anadolu lisesi sınavını kazanırsan alırım dedi babam.

Sonra gitti commodore PC 1 diye MS Dos ile çalışan bilgisayar aldı.

Aletin üzerinde yeşil beyaz ekran duruyor, beş çeyreklik disje baskı yapıyor, okumuyor o kağıt gibi diskleri. 512 KB en yüksek kapasitesi.

En son Show TV jingleını yapmıştım Gw basic diye programlama diliyle 12-13 yaşında.

Bu çocuğu oyunlarla eğlenceyle yetiştirmediler :grin::grin:

3 Beğeni

Bende oynuyorum…oynayanlarin yaş ortalaması 10 olsada… oğlan yüklemiş benim telefona ben devam ediyorum oynamaya :slight_smile:

3 Beğeni

Xbox one in yanında gelen şifre ile Xbox gamepass üyesi oldum Gears 5 bitirdim, şimdi Metro Exodus oynuyorum. İkiside güzel oyun öneririm.

1 Beğeni

Ev geçindiren çocuklu ailelere geçmiş olsun :grinning:

2 Beğeni

Bak öyle deme. Duyduğuma göre bu ps5 tek tuşla jet 30 a dönüşüyormuş. Süzgeçler dahil :smiley:

2 Beğeni

Motivasyon şart tabi :grinning:

2 Beğeni

Valla ben ps-çocuk korelasyonunu anlamasam da her çıktığında eskisini satıp yenisini alıyorum yıllardır. Günümün belirli bir bölümü hep bu platformda geçtiği için benim için mantıklı bir yatırım oluyor. Zaten konu keyfe geldiği zaman kendime sınır koymuyorum. Benim için parasının karşılığını hep veriyor

4 Beğeni

Nedir peki 8K lık ps5 in ps3ten farkı ?
Hani harbiden uzay konsolu falan olması gerek bu fiyata. :thinking:
Bende ilk çıktığından beri ps3 vardı. (@BlackRoad a pasladık) O bile muazzam geliyodu benim gözümde. Şimdi bakıyorum daha 4ü denemeden 5 :sweat_smile:

1 Beğeni

Fiyatı aslınd epeydir aynı. ps3 daha pahalıydı hatta. 600 dolardan çıkmıştı sanırım, ps4 400 dolardan çıktı, ps5 ise diskli 500, disksiz versiyonu 400 dolardan çıktı.

Türkiye de 8000 üstü olmasının nedeni yeni gelen %50 vergi “geçici” vergi.

Hatta şöyle bir görsel buldum

3 Beğeni

klon reçetesini paylaşıyorum.

" Cheap 11% ABV fighting lager brewed in Germany for export only from rice, barley, hops and the fresh urine of Bavarian virgins. "

1 Beğeni

Heroes 3 devam… 21 yıldır değişmeyen lezzet…

1 Beğeni

Hedef kitlesinin yaş skalası genelde geliri olmayan öğrenciler. Bende 1998’den beri playstation kullanıyorum fakat bence azınlıktayız. Düşen alım gücü ve ek vergileri göz önünde bulundurduğumuzda aile geçindiren insanların ister kendine ister çocuğuna alması da zorlaştı. Açıklamak gerekeceğini sanmamıştım valla :grinning:

Türkiye’de yaşamak herkese zor. Aile/çocuk olsun olmasın farketmiyor. Bu herkesin bildiği soruna parmak bastığınızı da ben tahmin edememişim :slight_smile:

Benim yiğenler başladı ps5 ps5 demeye çünkü :grinning: Daha ben almadım dedim. Hadi biz en kötü yurtdışı seyahatinden gelirken alırız da, herkes aynı imkanlara sahip değil.

2 Beğeni

Artık yutdışı daha ucuz olmaktan çıktı euro-dolar bu kadar yüksekken

Çoğu kalemde öyle ama konsola yeni vergi geldi abi. avrupa fiyatı 500 yuro, yuroyu on alsan 5 bin eder. 8300 den çıktı burda.

1 Beğeni

Arkadaşlar oğlum süper mario oyunu istiyor, prensesi kurtaracakmış :grin: Nasıl bir şey almalıyım? Yaş: 4,5

1 Beğeni

Yaaa gözlerim sulandı mario diyince :sob:
Peki hangi platform için? Hani playstation, pc, gameboy…

Yani video oyunlarından anlamam ben, küçükken komşu çocuklarıyla oynamışlığım var bir iki defa hepsi bu. Evde hem mobil olarak hemde televizyona bağlanabilecek basit birşey olabilir. Bu arada tableti de var oğlumun.