Video oyun/Konsol

Lineer eğlenceden sıkılanlar arada buraya uğrayabilirler. Video oyun ve konsollarla ilgili her şeyi burada konuşabiliriz. Ben şimdilik fırsatlar/ücretsiz oyunlardan önüme çıkanları paylaşacağım.

Ps4 kullanıyorsanız ve PsPlus sahibiyseniz PES 2020 şu an 26,80TL.

PC kullanıcısıysanız ve epic hesabınız varsa (yoksa ücretsiz açabilirsiniz) Civilization VI ücretsiz.

https://www.epicgames.com/store/en-US/free-games

Edit: ayrıca Epic store dan ücretsiz olarak oyunu hesabınıza eklediğinizde 80 lira üstü oyunlarda kullanmak üzere 60 liralık kupon tanımlıyor hesabınıza. Bu kuponla assassin’s creed odyssey 30 liraya geliyor, Red Dead Redemption 2 ise 180 liraya.

4 Beğeni

bugün akşam epic games de borderlands handsome collection ücretsiz olacak ilgililenenlere duyrulur :+1:t3:

1 Beğeni

FS9’a geri dönmeyi düşünüyorum. Ama hâlâ düşünce aşamasındayım :slight_smile:

Tanem bıraktım korkarım.
Jekfer abi DSC’ye gel diyordu ama hiç elim gitmedi.

1 Beğeni

FSX i büyük bir heyecanla kurup makinem çalıştırmaya yetmeyince azalarak bitmişti flight simulator hevesim. Şimdi yenisini yapıyorlar (2020), harita bilgisini falan direk uydudan alacakmış, aklım çıktı görüntüleri görünce…

Özellikle 1.22 deki şehre bakar mısınız…

1 Beğeni

O görüntüleri görüp aynısını üretmeye cabalamak yüzünden bıraktım zaten ben de. Yoksa 2000 saat online uçuşum var.

1 Beğeni

Buna PC lazım. Ben 2 çiğdemle anca FS9 kullanabiliyorum

2 Beğeni

20 yıllık tutkumdur, üzerine tanımam, hepsinden sıkılırım bundan sıkılmam…
images (12)

4 Beğeni

Remake’ini yaptılar ama eskisinin keyfini vermiyor, birde ek paketleri ayırıp ayrı satmaya falan çalıştılar. Her ne kadar remake inin yapılışı taktire şayan olsada.

Eskisinin tek sorun 4:3 olması. Yoksa efsane hakkatten. Fanlarına bir nevi modern versiyonu sıra tabanlı olan fakat açık dünyaya sahip Kings Bounty’yi öneririm.

1 Beğeni

20 yıldır win 95, 98, NT, ME, XP ve win 7 üzerinde çalışıp hiç bir sorun çıkartmayan oyun da varsın 4:3 olsun be…

3 Beğeni

Ben de civilization 1 ve 2 çok oynadım ama yenilerine sardiramadim bir türlü.

1 Beğeni

Civ’e 4 le başladım ben, ama eskileri içinde en iyisi 1 di diye hatırlıyorum, arayüz ve grafik günümüzde pek kullanıcı dostu değil tabi ama ona rağmen mekanikleri ve oynanış olarak en iyisi 1’di. Ben eski civ’lere pek ısınamamıştım, simcity’ciydim :grinning:

Hımm ben de Travian oynardım deli gibi bir zamanlar

Empire earth oynardım bende, saatlerce ince ince medeniyet kurduktan sonra computer tarafından yönetilen 8 imparatorluk birleşir dalardı. Ne var ne yok yıkarlardı.

Hiçbiri Commodore kafa ayarı kadar keyif vermedi ama :smiley:
Safranbolu da otelin lobisinde görünce eskiyi bayağı anmıştım

4 Beğeni

Commodore ve o ayarları yok mu…
Hiç unutmam, bağlarım zedelenmiş, evdeyim.
Sabah bizimkiler teybi getiriyor oyunu yükleyip teybi götürüyorlar. Televizyon yayını 2 saat ve sadece Küçük Hanım oynuyor.

20 gün böyle geçmişti, sonra dayanamayıp alciyla basket oynamaya başlamıştım.

2 Beğeni

Ona yetişemedim ben, nes clonları vardı benim çocukluğumda, atari diye satılıp 1001 in 1 kasetli olan, sonra 96 da ps1 e geçtim, Alamancı amcam gameboy getirmişti falan. O şekilde evrildi konsol ve oyun geçmişim :grinning:

Empire earht’ü hatırlıyorum, o zamanlar çok düşkündüm strateji oyunlarında ama Rise of Nations a kafayı takmıştım o aralar :grinning:

1 Beğeni

Ben clash royale oynuyorum şu ara.:grin:

2 Beğeni

MMO’lara hiç bulaşmadım. Hayat çalıyorlar valla iyi ki bırakmışsın, evi arabayı satan arkadaşım var oyun içi para için :grinning: :grinning:

1 Beğeni

Commodore sonrası amiga 500 almıştık 2
el. Grafikler filan inanılmaz geliyordu. Sonrasında da bir arkadaş pc almıştı. MS dos tan diskette prince of persia açar oynardık saatlerce.
PlayStation için Kadıköy’de Caferağa da pasajlarda PlayStation dükkanları vardı. Her biri bir tv ye bağlı 4-5 cihaz olurdu her dükkanda, küçük taburelere oturur iki büklüm keyifle oyun oynardık.

2 Beğeni

Hüç sorma ayda 600 tl harcıyordum 2008 lerde

3 Beğeni