TV ve Sinemada bira

Bugün The Big Bang Theory dizisinin yeni bölümünü seyrediyorum, çok bariz bir şekilde ürün yerleştirme vardı.

Reklamı yapılan ürün Ballast Point isimli bir biraydı. Hemen google amcaya sordum, IPA tarzı bir bira diyordu.

Dizi yada filmlerde dikkat çeken bira sahnelerini yazabiliriz.

1 Beğeni

Sürekli olarak nerede kaldığımı unuttuğum dizi!

1 Beğeni

Coupling dizisinde oturdukları pubda Patrick’in sürekli siyah bira içmesi aklımda kalmıştır. O zamanlar stouttan haberim yoktu, tüm biralar aynıdır bazıları siyah bazıları sarıdır diye düşünüyordum :sweat_smile:

2 Beğeni

Bir bira nasıl keyifle içilir… Bir biraya olan hasret bu kadar güzel anlatılabilir…
Shawshank redemption’da çatıda bira sahnesi unutamadıklarımdan…

12 Beğeni

Ewey efsane sahnedir bu

“sinemada bira” yı görür görmez benim gözümde “sinema salonunda film izlerken bira içmek” olarak canlandı. Sanırım sebebi 2 gün önce gittiğim filme girerken “ya bira alsam içsem çok kokar mı şikayet falan eden olur mu acaba ya” diye defalarca kez aklımdan geçirmemdi.
Sahi bu konu ile ilgili tecrübesi/bilgisi olan var mı? Net bir şekilde yasak mıdır sinemada bira içmek ? :smiley:

2 Beğeni

Bu filmi belki 50 kez izledim, bu sahnede de istisnalar hariç hemen hemen hepsinde bir bira da ben açtım. Hatta şimdi de 1 adet bira açmış bulunmaktayım​:beers::beers:

3 Beğeni

Behzat Ç. der, kenara çekilirim.

Esasında başlığı açtığımda aklıma ilk gelen sahne buydu.

Bu filmde Morgan Freeman’ın sesini duymak beni duygulandırıyor. Adam babacan bir ses tonuyla hayata tutunma hikayesi anlatıyor ya, filmin özü bu işte.

Bir bira ben de açmak istiyorum ama akşam fazla kaçırmışım. Bu akşam 1-2 bardak şarap içecem.

3 Beğeni

Şu tarz reklamların tvlerde tekrar olduğu ve bir biranın 2tl olduğu bir Türkiye görmek dileğiyle. Bu arada bizim tekellerde de şöyle 20-30 çeşit farklı bira görürsek iyi olur…:blush::pray::+1:

3 Beğeni
3 Beğeni

Üniversitedeyken Ankara batı sinemasında film izlerken çok bira içmişliğim vardır,iyi akla getirdiniz bunu,ilk seferde tekrarlayacağım burada,artık Batı sinemadı da kalmadı bu arada

4 Beğeni