Turkuaz Oksijen Emici Bira Şişesi Kapağı

B.B nin sattığı turkuaz kapakları gloria kapatıcı ile kapatan var mı?
Bu kapaklara uygun mudur gloria kapatıcı?

2 Likes

Ben varım. Uygundur. Test ettim onayladım.

3 Likes

Oksijen engelleyici ve her tip kapatıcı ile uyumlu diye biliyorum turkuaz taç kapakları, hatta bende almayı düşünüyorum.

O zaman ilk siparişe turkuaz kapak ekliyorum @Gulendam @mustehcenbiralar :+1:

2 Likes

Benim asıl merak ettiğim bu oksijen emici özelliği diğer normal taç kapaklara göre bir fark yaratıyor mu gerçekten de. Us amazonda çeşit çeşit var ama bizde bir tek BB de turkuaz renkte olanı var. @Gulendam hanım sanırım kullandı, bir fark ya da ekstra bir yarar gördünüz mü?

1 Like

Acikcasi gormedim belirgin bir fark. En son kullandigim ipada da digerleri gibi 4. Aydan sonra aroma kaybi oldu.

2 Likes

Turkuaz kapak tam bir pazarlama harikası para tuzağı.
Diğerlerinden hiçbir farkı yok.
Gloria ile kapanıyor.

4 Likes

Ben renk olarak turkuazı severim o sebepten alacağım oksijen falan hikaye benim için.

1 Like

Renk olarak gerçekten öneririm ama.
Özellikle ipa’ya yakışır şekilde, çok “tatlış” :smiling_face_with_three_hearts:

3 Likes

Ben boyasız gümüş alıyorum kapagi , hem boya olmadığından daha kolay kapanıyor , hemde biraz daha ucuz.

1 Like

Ben yararını gördüm şişelediğim neipa 2 ay sonra hala öncekilerden daha az okside olmuş durumdaydı

Türlü renk kapak denedim (hatta bu sayede etiketlemeyi bıraktım) bugüne kadar hiçbir biram oksidasyona maruz kalmadı. Yani bahsettiğiniz şeyin kapaktan kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Zaten yan yana normal ve turkuaza bakın, aralarında dış renk dışında ne ölçü ne materyal cinsinden en ufak bir fark yok.

Demek istediğiniz aroma kaybı ise normal kapak ipa 4 hafta sonra yavaştan aroma kaybına başlıyorsa, bu turkuazda maksimum 6 hafta sonra kayba başlıyor.
En azından benim kullanım deneyimim bu şekilde.

1 Like

Biranızı bardağa doldurduğunuzda köpürüyor ama okside olmuş gibi tat alıyorsanız, sorun şişenin kapağında değildir emin olabilirsiniz.
Oksijeni içeri alan şey karbondioksidi de dışarı salar.

2 Likes

Demek istediğim aroma kaybı değil, neipa belki de dünyada oksijene en az toleransı olan türdür. Fıçılarken bile 40 takla atıyo insanlar yoksa rengi sarıdan bulaşık suyu/kahverengimsi bir renk alıyo. 4-5 kere şişeledim bu tarz biraları ve en güzel sonucu en son yaptığım türkuaz kapaklı batchte aldım. Aşağıda googledan rastgele bulduğum bi resim var ve gerçekten başıma gelmiş bi olay.

3 Likes

Çok ilginçmiş, kapaktan olduğuna emin miyiz? Doldururken oksijenle temas kaynaklı olmasın? Hepsinde aynı şekilde mi doldurmuştunuz?
Çünkü bu iddia diğer kapaklar oksijen geçiriyor anlamını taşır fakat ben hiç bu tarz bir olay yaşamadım.

1 Like

Olay oksijen geçirmek geçirmemek değil, oksijen emici kapaklar şişenin doldurmadığımız kısımda kalan boşluktaki oksijeni de bir miktar emdiği için şişede bekledikçe oksijen miktarı daha az olduğu için daha az oksijen teması oluyo biranın. Diğer kapakların içeri hava alması gibi bi durum olamaz zaten.

5 Likes

Ben bu duruma kendimce bir çözüm buldum ,şişeleri doldururken çok az boşluk bırakıyorum, oksidasyona açık biralarda,dolumları bitirdikten sonra huniyle çok az eklene yaparak içerdeki oksijen miktarını azaltıyorum,son yaptığım aipa 47 günlük ve ilk günkü gibi duruyor,kapaklar da normal yeşil kapak üstelik

3 Likes

Düşünmek lazım bunu. Ne kadar gazlandırıyorsun peki? Basınçla ilgili bir sorun oluyor mu? Peki açınca köpürüp taşma?

1 Like

Stiline göre gazlandırıyorum vevdereceyi 15 olarak hesaplatıyorum,şu ana kdr hiç bir problem yaşamadım

1 Like

Tam tersi, boşluk fazla olursa fazla gazlanma ve patlama riski de fazla olur.

2 Likes