Toplu satın alma etkinlikleri

Merhaba,
Bu başlık altında forumca toplu alınıp, paylasabilinecek ürünler için organize olabiliriz diye düşünüyorum. Örneklemek gerekirse Pazaryeri kooperatiften şerbetçiotu almak (bu iş @magunay da) , 500 Gr yeni satışa çıkmış mayalardan v.b .

Seansı maya ile açıyorum. 10 Gr lik tüplerle paylaşılabilir, toplamda 50 tüp ve 500 Gr maya (us05) 600 TL civarında tutacaktır. 10 Gr maya tüp dahil 12 lira gibi bir rakama tekabül edecektir. 2 ser 3 er 5 er alınabilir, ben 4 adet le açılışı yapayım. (Her ne kadar döndürerek cogaltsamda elimde bulunsun)
Almak isteyenler listeye adını ve adetini eklerse bir bakalım. Ayrıca 500 Gr fermentis başka mayalar içinde başka organizasyonlar yapılırsa katılırım.
@BlackRoad 4 adet

12 Beğeni

Güzel fikir, her türlü toplu alım etkinliğine varım. Us 05 elimde var ama bende başlangıç olması adına 2/3 adet alırım.

1 Beğeni

Güzel fikir, imece iyidir. Hesap yaparken artı kargoyu da eklemek gerek yinede, akılda dursun.

3 Beğeni

ben katılırım, 3-4 tüp maya, farklı çeşit olacaksa onlardan da alabilirim, şerbetçi otu da alabilirim ayarlanabilirse

1 Beğeni

Harika bir başlık.

Benim çekincem, maya söz konusu ise, o maya tüpte hava alıp skt si bitene kadar dayanır mı ?

Sıkıntı yok derseniz ben 3470 ve US05’ten 100’er gr alırım.

Hava alma sktsi uzun olacaksa ben de maya icin katılabilirim tür farketmez

Bu aralar biraz sıkışık işler benim, ot işi zor ne yazık ki.

Fermentis’in kendi sitesinde,

SHELF LIFE
Refer to best before end date printed on the sachet.
Opened sachets must be sealed and stored at 4°C (39°F) and used
within 7 days of opening.

Bold lu kısım FM de çıkartılmış. :thinking:

US-05 den 4 adet ben alırım

Bu konularda bilgili olan arkadaşlar da yanıt yazacaklardir mutlaka. Lakin ben çok yarım paket us05 bekletip kullandim dolapta. Bazisi 1 yıl bekledi. Hamur mayası da aynı cins maya o da yıllarca bekleyebiliyor. Elbette bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yorum beklemek en doğrusu olacaktır.

Yeni sipariş verecektim.

Eskiden yurtdışından büyük miktarda Parfum alır ( mesela 1 litre) ve sonra dekant yapardık. “Danaya Girmek” diyorduk bu tür büyük alımlara. Baya bereketli oluyordu.

Ben bu işe yeni başlayan bir kişi olarak yarım 100 gr US05, 200 Gr 3470 alsam baya bir götürüyor. Ve 3470 in 10 gr 5 EUR olunca sonderece mantıklı bir satınalma oluyor. Aklımda sadece hava ile buluşması durumunda yaşayacağı kondisyon değişikliği var.

2 Tüp US 05 alabilirim.

@BlackRoad 4
@Fores 3
@furkvnozdemir 4
@Beer4.0 4
@Reha 2
@dagkecisi ?
@olcun 4
@CavcavAli 2
@arizeus 2

Kaldı 25

3 Beğeni

2 de bana sar :grinning:

2 tüpte ben alırım dostum.

4 tane US05 de bana sar lütfen …

3470’e girecek miyiz? Gelmişken ikiside olsun.

iyi hadi 4 tane de bana sarıver abi. Teşekkürler.

2 de ben alırım hocam

@emreturkis 4
@homerbrewer 2

19 adet mayamiz mevcut.

2 tane de ben alabilirim