The Twin Cats Pumpkin Ale

Bir içen bir de içmeyen pişman…

@magunay’ın tattığı ilk balbakaklı bira denememe göre (ki o ilk TT denememdi) çok daha içilebilir, çok daha aromatik bir bira oldu. Target kullanmıştım ilkinde ve çok baskın gelip, sevmediğim toprak kokularını eklemişti biraya.

Balkabağı kokusunu ben bile alabiliyorsam buram buram geliyor olmalı.

Balkabağı kokularını baskılamamak için kuru hoplatma yapmadım ve balkabağı ile ikinci fermentasyon denedim.

Dün geceki Poligon sokak partisinde çok asitli olduğuna dair yorumlar alınca biraz canım sıkılmıştı ama bu akşam bir şişe açınca, bu yorumların ev birasına aşina olmayan damaklardan kaynaklandığına kanaat getirdim ve tariften çok memnun kaldım.

Balkabağı son demlerini yaşıyor sanırım, elinizi çabuk tutun.

8 Beğeni

Nedendir bilmiyorum, kitten bira yapmaya başladığım zamandan itibaren tam tahıldan bira yapınca mutlaka bal kabaklı denemek aklımdan geçiyordu. (Diğeride cennet / Trabzon hurması :blush:) Aksilik olmazsa haftasonu ilk tam tahil denememi yapacağım birkaç parti sonra kalırsa denerim. Aslında alıp dondursam nasıl olur.

Benim aklımdaki tat profili daha acılığı az şekerli olmayan ama tatlımsı bir tat. Şöyle diyeyim belçika türevlerinda gelen arkadan gelen karamel, pekmez vs tatlarının bal kabağıyla gelmesi. Tabi hayaller hayatlar olma ihtimali yüksek.

Bu arada reçetedeki tuz-laktik asit eklentilerini biraz açabilir misiniz?

Denemeden bilemezsiniz, ben üzerinde uzun uzun düşünmüyor, denemek istediğim şeyleri denemeye çalışıyorum. Size de tavsiyem bu yönde olur ama herkesin yaklaşımı farklı tabii ki. Yukarıda bahsettiğim üzere, ilk TT denemem de balkabağı ileydi ve o zaman çok da sevmediğim bir bira yapmıştım ama zaman geçip bekleyince ondaki sert tatlar da törpülendi, daha içilebilir bir şey haline geldi.

Tuz ve laktik asit eklentileri tamamen su profili ile ilgili. Ph değerinin doğru olması enzim aktivitesini etkiliyor ve sindirilebilir şeker dönüşümünün daha verimli bir şekilde yapılabilmesini sağlıyor. Bu anlamda en kabul gören Ph aralığı 5,2 - 5,5. Kullandığım suyun üzerindeki değerleri Beersmith’e girdiğim zaman daha verimli bir mayşeleme için gereken asit miktarını veriyor bana. Ayrıca laktik asit, biralara daha mayhoş bir tat vermek için de kullanılıyor.

Tuz de benzer şekilde, su profilimdeki eksik minerali tamamlamak için.

Benim çok özel önem verdiğim eklentiler değil aslında ikisi de ve kullanmamış olsam herhangi bir fark hisseder miydim bilmiyorum.

Kendi denemenizin sonuçlarını paylaşmayı unutmayın sakın. :slight_smile:

2 Beğeni