The Twin Cats 4D

5 Beğeni

Fermentasyonun ilk yarısı 18 derecede, son 5-6 günü ise 23 derecede tamamlandı.

1 Beğeni

Elinize sağlık hocam koyu maltları hangi aşamada eklediniz, yapım aşamaları benim gibi acemilere yol gösterecektir :slightly_smiling_face:

Öncelikle teşekkür ederim hocam.

Şişede bekletme süresini olabildiğince kısa tutabilmek için kavruk maltların soğuk demlemeden geçirilip eklenmesi sıkça başvurulan bir uygulama ama benim uzun süreler boyunca şişede tutma konusunda bir sıkıntım olmadığı için hepsini mayşeleme esnasında kullandım. Toplamda 200 gr gibi bir miktarın sorun çıkaracağını düşünmedim açıkçası.

2 Beğeni

Çok teşekkür ederim miktar fazla olursa soğuk demleme yerine maişelemenin son 30 dakikasında da ekleniyor diye bir yerde okumuştum ne derece doğrudur bilmiyorum, bu bilgi doğrumudur

Evet hocam, o şekilde de yapanlar var. Hatta mayşelemenin son aşaması olan “mash out” aşamasında eklemek de bir yöntem ama bütün bunlar aslında hangi tahılları ne miktarda kullandığınızl da ilgili. Benim reçetemdekiler temel anlamda renk içindi ve sadece %3 civarı bir miktardı o yüzden (ve tabii ki tembellik nedeniyle) ben en baştan eklemekte sakınca görmedim.

1 Beğeni

Sağolasın değerli bilgiler için bol köpüklü biralar :+1:

1 Beğeni

Rica ederim hocam, size de.

1 Beğeni

Cuma keyfi…

10 Beğeni

Renk ışık vurduğu için mi mürdüm eriği rengi acaba değilse müthiş görünüyor. Afiyet olsun

1 Beğeni

Işığın etkisi var tabii ki hocam da ben çok memnunum sonuçtan.
Biraz ışık varsa renk bu. :slight_smile:
Çok teşekkürler.