Tatli eksi garip bir bira

Hazir tatilde evdeyken 2 gunumu ayirabilecegim bir kettle sour yapayim dedim. Brezilyalilarin catharina sour olarak bjcpye soktugu berliner weisseden daha yuksek alkollu ve bolca meyve iceren turu deneyecegim. Meyve olarak cok eksi olacagini bile bile bogurtlen sectim, frambuaz sevmiyorum cilegin visnenin tadi gecmiyo o yuzden neden olmasin dedim :smiley: Eksiligi laktozla dengelemeyi planliyorum, laktoz eklenmis meyveli sour bira cok goruyordum tatli eksi guzel bi kontrast olabilecegini dusunuyorum.

Maya ve hoplardan da biraz tropik aroma almayi istiyorum o yuzden whirlpoolda el dorado ve azacca kullanmayi sectim, miktarlari gecen seferki kettle sourla ayni tuttum diger tatlarin onune gecmesini istemiyorum. Maya olarak hornindal kveik kullanmayi dusunuyorum ama ph toleransi ile ilgili bilgiye ihtiyacim var once, uygun degilse dolaptaki imperial a20yi canlandirmayi deneyecegim o da olmadi good ol’ us-05 :smiley:

Gecen sefer yaptigim kettle sour yaptigim en ilginc biraydi tarif olarak ve inanilmaz lezzetli olmustu, daha ilginc bi tarifle karsinizdayim, bugun mayseleyip eksitmeye baslayacagim persembe de kaynayacak.

4 Likes

Ekşitmek için ne kullanıyorsunuz?

Elimde %100 lactobasillus plantarum iceren bi prebiyotik var amerikadan gelmisti ama piyasada buna uygun bi kac prebiyotik var artik forumda bi konuda konusulmustu uzun uzun yanlis hatirlamiyosam.

Kahrolsun soursal şeyler, yaşasın nar ekşisi :yum::yum::joy::joy:

1 Like

Ben yaptım bundan,

İçine biraz renk ve ekşiliği dengelemek için hibiscus attım. Ama ben çilekli yaptım, dediğin gibi çilek tadı çok seçilmiyor yine de çileği de dengelemek adına oğlanotu koydum. Laktoz da 20 litreye 70 gram kadar ekledim.

Geçen hafta şişeledim. Sonuçları yazarım. Alkol 5 - 5,6 arası tam çilekten gelen fruktozu hesap edemediğimden mütevelli.

2 Likes

Buyrunuz… (mesleki duyarlılık; buna 70tl vereceğine alternatif arardim)

3 Likes

Alternatifini ben kullandım, bizzat annemin yaptığı yoğurt ile kullandım fakat yoğurt yağlı oluyor köpüğe etkisini göreceğiz :smile:

1 Like

Gecen sene ben de cilek kivili yapmistim cilek hic gelmemisti nerdeyse, 70g laktoz pek etki etmeyecektir bu arada ben ficiya alirken ekleyecegim eksiligine bakarak 500e kadar cikabilirim

Kveikle ilgili olumsuz dönüş almayınca hornindal kveik dönmeye başladı asıl fermantasyon için

1 Like

Ne kadar prebiyotik kullandınız? Gülendam hanımın paylaştığından mesela ne kadar kullanmak gerekir? Bunun için bir hesaplama yöntemi var mı?

Bundan ben de istiyorum

Elimdeki kapsül olup 100% lacto içeren prebiyotikten 10 kapsül atmıştım geçen sefer de aynı miktarda kullanmıştım. Genelde galon başına 1 kapsül öneriyolar ben 2 tane attım.

@Memocan sen yeter ki iste :grimacing:

1 Like