Tam tahıl ilk deneme

selamlar, ilk kez tam tahıl deneyeceğim ( SMaSH ) içilebilir bir şey yaratmaya çalışıyorum öğrenmek için pratik olması için reçete olarak;

fermantasyon hacmi: 20 lt
Pale Ale Malt (weyermann) 4,8 kg
Yulaf Ezmesi 200 gr
Cascade 15 gr 60 dk
Cascade 15gr 30 dk
Cascade 15 gr 5 dk
Fermentis Safale US-05

60 dk kaynattıktan sonra sanırım böyle bir sonuç çıkacak

abv: 6,0
ebc: 11
ibu: 23
17 lt bira almayı düşünüyorum umarım berbat bir bira olmaz şuna bi el atın olur deyin olmaz bu deyin :beers:

2 Beğeni

Merhaba,
Su/Tahıl oranı= 4,8 x 4= 19,2= 20 lt başlangıç suyu
73 dereceye kadar ısıtın: maltarı ekleyin
Ben olsam Acılık için magnum 10 gr kullanırım. yoksa dert değil.
cascade’i 20 ve 5 dakikalarda kullanmanızı öneririm. Aslında daha da geç olmalı ama başlangıç için ok.
60 dakika sonunda
5x1,2=6 siz ona 7 diyin suyu tahıl çekecek.
kazanınınza göre 5 litre buharlaşacak
1-2 litre arası kazanda kalacak
0,5 litre soğurken gidecek
7+5+2+0,5=14,5 litre eksilecek
20-14,5=5,5 litre kaldı
0,5 litre de fermentorde eksilecek
5,5-0,5=5
20 litre istiyorsanız
20-5=15 litre sparge yapın
“kova içi” sıcaklığı 19-20 olsun.
ölçmüyorsanız ilk üç gün ortam 16-17 derece olsun,sonra 18 derece olsa da birşey olmaz.
sonra şişeleyin,
afiyet olsun…

3 Beğeni

Abicim su kaybı biraz abartılı olmadı mı? :slight_smile:
Bi de, mayşemele sonucunda 15 litre yağmurlama yapılırsa elde edilen mayşe 20 litrelik kazana sığmaz bence.
Ben 15 litre su ile başlayıp 4,5 kg tahıl kullandığımda, 5 litre yağmurlamanın ardından 19-19,5 litre ile kaynamaya başlıyorum. Taş çatlasın 2-2,5 litre buharlaşma oluyor.

1 Beğeni

sipraiş vermedim magnum vereyim o zaman anladığım kadarıyla olur bu bira iyi bari heveslendim iyiden :slight_smile:

Değerli dost ben hesabı hep böyle yapıyorum. Madde madde yazdım, cidden bir eksik varsa bulalım beraberce? Maddelerden aklına yatmayan var mı?

1 Beğeni

Yok, aklima yatmayan.bir.sey yok da, bende bu kadar sivi kaybi olmuyor. 15 litre yagmurlamadan sonra kazana.sigmaz diye.dusuniyorum. İsteyim, acamiyorum cok.

Ama ben de seni cok seviyorum.

3 Beğeni

Canavar ocakta tüpü yeni taktığını unutup yarım tüpe göre altını açınca bak neler oluyor. 4 litre kayıplı tencerem 6 litre buharlaştırdı son birada :slight_smile:

1 Beğeni

O zaman sorun bende demek ki… Sustum hemen.

İnsan ocağıyla problem olmaması lazım ama. Sabittir o.

1 Beğeni

Bu sistemden sisteme degisir. Tahil icin kirima,buharlasma icin verilen isiya bakar. Tüpe baglanan,ayakli ocak kullandim,genis kazanim vardi,3-3.5 litre buharlasti,misal.
Tahil konusunda da yanildim,BIAB yaparken 10 kg tahil 2.5litre su emdi :joy: Ve bunu ben 7 emer diye ilk hacim hesaplamalarimi yaptim,tabiri caizse anami aglatti,aksam 9da basladigim isi sabah 6da anca bitirebildim :joy:
Her neyse,eger 3 asamali sistem yapiyorsa,soylediklerine katiliyorum.

Bu Sierra Nevada Klonu gibi bir şey olacak:))) En azından teoride:))
Tüm kurallara uyarsanız, ilk sefer şansınız da olursa harika bir bira olur. Bu reçetenin değişik versiyonları en sevdiğim biralardandır…

2 Beğeni

Bir de,73 biraz fazla gibi. Ben 70derecede 10 kilo tahil ekledim,anca 65e dustu. Kafadan hesaba gore 70 civari oluyor,fazla bu da. IPA icin 65-66 derece mayseleme sicakligi uygundur. Bu da 69-70 dereceye denk gelir strike water icin

Hocam sen tahıl kullandığından emin misin? Bu nasıl bir hesap? Yapım malzemeleri ve ısı kaynakları farkları ile oluşan buhar kayıpları farklarını anlarım da herkesin ortak kullandığı, belli bir nem oranına sahip maltın çekeceği su miktarı bellidir. Hiç o kadar az su çeker mi? Lütfen yanıltıcı bilgiler paylaşmayın, hele de tam tahıla yeni başlayacak birinin sorusuna böyle cevap verip yanlış hesaplar yapmasına neden olmayın…

6 Beğeni

Yanlis hesap degil. Eminim bundan. BIAB yaptim,torbayi da sıktım. Kimseyi yanlis bilgilendirmek istemem,tecrubemi soyledim zaten. Ayni hesabi da diger partimde kullandim,ayni sonucu aldim. Dedigim gibi,bu benim denemem. Ama BIAB icin genel olarak 0.6-0.8 litre denebilir. Sonucun boyle cikmasi beni de sasirtti. Verim mi? Verim dersen iki partide de mayse verimim %75ti. Tekrar belirtiyorum,benim sistemim. Sanirim bunu garip karsilayan bir tek sizsiniz,Home Brew Network’te ve Home Brewers gruplarinda da,belirttigim gibi,kirilma araliklarina gore degisebilecegi belirtildi. BIAB full volume ve sıkma yontemi ile 400ml emen de görülmus

Hocam sen kendinle çelişiyorsun ki en başından. Verdiğin rakama göre 6-8 lt su çekiyor ki zaten. Hani 2,5 lt’di. Hadi diyelim 400 ml çeksin, o zaman 4 lt yapar ki 400 ml için sağlam pres gerekir tanen manen kalmaz pişmiş malt ezilip suya karışır.

En son yaptigimi soyliyim,1kg pirinc(kaynatilmis,su cekmiyor) 4kg pilsner,baslangic hacmi 32 litre su. 1 saat kaynatma,dipte kalan tortu 4 litre arasi,buharlasma orani 4-4.5 litre. Fermentor hacmi 22 litre
Kullanilan s.otu 100 gram
Yanlislik oldugunu dusunuyorsaniz,matematik hesaplamasini yapabilirsiniz

Kendimle celistigim yok. Normal olarak diye bahsettim,ilk yorumumda da kendi sistemimden bahsettim

Hocam kusura bakmayın ama bilimsellikten uzak, uygulamadan bir haber verilerle konuşuyorsunuz. Bu bilgi kirliliğine son vermek için tartışmayı sonlandırıp, şuraya akademik bir çalışma bırakıyorum.

3 Beğeni

Uygulamayi,tecrubeyi bilgi kirliligi olarak goruyorsaniz,ustune daha da bir sey demeyecegim. Kimseye bu kadar su emecek demedim,tecrubemi paylastim,bu hesaplama ile diger tam tahil denemelerime devam edecegim. Hesaplamalarimi da yukarida paylastim,burada problem goruyorsaniz,daha da zaten tartismaya gerek yok. Her ne kadar yaptim oldu,ben boyle yapiyorum problem olmuyor soylemlerinden daha once cekmis ve bunlardan nefret eden biri olsam da,fikrimi belirttim. Bilim konusuna gelecek olursak,durmadan arastirma yapiyorum,hatta yine yorumumda bahsettigim uzere,kendim de bu hesaplamayi 0.75litre olarak hesapladim. Neyse,bilgi kirliligi yapmiyorum.

O zaman biraz matematik çalışmanızı öneririm. Yaptığınız hesaba göre 0,75 lt x 10 kg = 7,5 lt yapar. 2,5 lt yapmaz!

1 Beğeni