Takip Ettiğimiz Youtuberlar ve Forumlar, Bloglar

Bu başlık altında takip ettiğimiz youtuber’ların bilgisini paylaşalım istedim.

Hiç birimiz bu işe usta olarak başlamadık denedik yanıldık duyduk gözlemledik. Ancak bir gerçek varki youtube ve forumlar bilgi paylaşımının miktarını ve kalitesini oldukça arttırdı.

Bu başlık altında bu hobiye yeni başlayan arkadaşların takip etmelerinin faydalı olabileceği youtube sayfalarını ve forumları eklemeye çalışacağım.

Youtube veya forum olmasada biraların DB si (bir nevi filmlerde IMDB, muzikte allmusic ne ise bira da o diyebileceğimiz) ratebeer.com

David Heath Homebrew
Bira Burada - 3 Kafadar
The BeardyMan Craft Beers
birazbira beertube

Forum olarak;

hobbybrauer
brewersfriend

Aslında bir çok kanal var. Bazıları sunum tekniği bazıları dk’ya oynama motivasyonu sebebiyle sürekli takip etmediğim kanallar. Bazıları ise eldekileri sindirdikçe incelemek üzere aklımda.Yukarıda bilgisi verdiğim bu 4 kanal şu anda bana iyi geliyor. Bu listeyi yeni kanallar buldukça geliştirmek istiyorum.

Referans Linkler;

How to Brew by John Palmer

Referans Kaynaklar:

How To Brew: Everything You Need to Know to Brew Great Beer Every Time
Home Brew Beer

2 Beğeni

bira burada ekibinden çok umutluyum.

deneyime ek olarak temel bilgilere de sahipler. temel bilgilere hakim oldukları için neyi neden yaptıklarını, yaptıkları hareketin sonucunda ne elde edeceklerini bilebiliyorlar. bu forumda da bu bağlantıları kurabilen sadece 1 kişi gözlemleyebildim. sayıca az ve değerliler yani.

bu adamlar yarın türk milletinin damak tadının alışkın olduğu efes, tuborg, carlberg biralarını bire bir klonlayıp efe, tuğberk, berke adlarıyla orijinallerinin yarı fiyatına satışa sunsa şaşırmam.

Türkiye’de bira pahalı değil ki , vergi çok. Bu vergiler devam ettiği sürece, kim yaparsa yapsın 10 lira altında bira satması mümkün değil. Yarı fiyat işi tamamen hayal yani.

Vergi ve bira arasındaki çizgi biraz daha aşağı inerek biranın 2 katına ulaştı yada ulaşmak üzere 2020 de. (Görsel 2019 un.)

8 Beğeni