Stormbringer Kiti Hk

İlginç bir kit. Kitlerde bilirsiniz pek ekstra şeyler olmaz… Bir kaç istisnalar hariç. Vinomarket in ürünü olan bu fırtına getiren kit de yanında arpa ezilmesi ile geliyor gerçi bana ilk geldiğinde böcekli gelmişti ama neyse :slight_smile: o esna da bu arpa ezmesi değil yulaf ezmesi diyen de olmuştu tahıllar ile pek alakam olmadığı için bilmiyorum. Neyse tarifinde 45 dk boyunca 70 derecede demleyin diyordu. Büyük tencereye aldım ve ısı ayarını da tutturarak demlemeyi yaptım ve sanki tt yapıyormuş havasına büründüm :slight_smile: bu kısmı benim için değişik ve güzel bir his oldu diyebilirim. Sonra süzdüm. Posanın kite karışmasını istemedim şot torbasından da yararlanarak süzdüm ve kovaya döktüm yaklaşık 1-1,5tl arası bir ezme suyu elde ettim. Diğer adımları biliyorsunuz zaten bildiğiniz kit kurulumu işte… 500gr dekstroz 500gr da normal şeker ile kurlum oldu. Og 1042. Kit mayaları yeterli gelse de ben genelde kuru attığım için mayayı elimde varsa aynı mayadan iki paket atıyorum daha sağlıklı bir fermantasyon olması için. İki paket de mayayı attım sabah baktığımda coşkulu şekilde başlamıştı. Bakalı nasıl olacak. Tür olarak golden ale diye geçiyor… Umarım güzel bira ortaya çıkar.

Gönderdikleri ham tahıl ezmesi ise tek başına mayşelemenin anlamı olmaz ki. İçerisinde nişastayı parçalayacak enzim olmaz. Bira mayaları da nişastayı sindiremez. Bunu neden yapmışlar anlamadım. Belki de paketin içerisinde ham tahıl ezmesi ve alfa amilaz enzimi karışımı yapmış olabilirler mi bilemiyorum.

Sizin kadar bilmiyorum ama denileni yaptım işte :slight_smile: amaç farklı güzel bir lezzet katmak olabilir mi?
Kitin yanında gelen buydu işte.

Siteden baktım şimdi 500gr arpa ezmesi imiş. Ham arpayı mayşelemenin amacını hala çözemedim. Tencerede kaynatın - amaç jelatinize etmek- dese anlarım ama 70C’de 45dk işi anlamsız geldi bana.

3 Beğeni

Bence vardır bir bildikleri ama sizin dediğinize göre anlamsız bir işlem gibi gözüküyor :slight_smile: umarım birayı bozmaz veya olumsuz etki yapmaz ne dersiniz?

Yok asla bozmaz. Ham arpa eklemek biraya bol köpük katar ve köpük stabilitesi güzel olur. Ayrıca tad olarak da artısı olur. FG biraz yüksek olur. Biranız da biraz daha bulanık olur.

7 Beğeni

Teşekkür ederim içimi rahatlattınız. Sonuçları buradan paylaşacağım. Kalın sağlıcakla…

70 derecede beklemiş bir ürün kaynatılmadan kullanılırsa kontaminasyon olabilir. Umarım sizde öyle olmaz. Sonucu ben de merak ettim.

Haydaa abi firma bilindik firma no name yer değil ki neden böyle bilip bilmeden riskli bir iş yapsınlar? Ayrıca o kadar yorum geldi ilk defa siz bu uyarıyı yaptınız! İçime kurt düştü şimdi canım sıkıldı :frowning:

Firmayı aradım dedim neden böyle bir malzeme ile veriyorsunuz? amaç nedir? ne gibi fark katacak diye sordum. Yetkili arkadaş da söyle cevap verdi; Biraz gövde katsın biraz bulanıklık versin lezzete de katkısı olacak dedi ve köpük dayanımı daha iyi olsun diye verdik dedi. Ayrıca her hangi bir kontaminasyon sorunu da teşkil etmezmiş. Bakalım artık merak ettiğim bir kit oldu… umarım her hangi bir sorun yaşamadan memnun kalırım.

Hocam gövde ve köpük konusunda haklılar bence. Ben de kit biralarına genelde ilave malt ya da malt özü koyuyorum. Çok daha iyi oluyor. İlave malt koyacağım zaman mutlaka 20 dk kaynatıyorum. 70 derecede yaşamaya devam edecek çok bakteri var. Risk almamış oluyorum. Canınızı sıkmayın. Neticede ben olasılıktan bahsediyorum. Olacak diye bir şey yok.

1 Beğeni

23 litreye göre küçük bir miktar kaynamamış bir ekleme yapacaksınız. Risk var mı var. Ama ben de gözardı edilebilir bence. Ayrıca no chill yöntemi diye de birşey var yani kaynamış mayşeyi hızlıca soğutmayıp saatlerce kendi başına soğumasını beklemek. Bu da riskli bir durum. 70 derecede beklemiş 500 gram arpa ezmesinden daha da büyük hem de.

Yapıştırın gitsin:)

1 Beğeni

Dün şişeye aldım. Kokusunda veya ne bileyim görüntüsünde her hangi bir gariplik görmedim. 1 büyük küp şeker ile şişeledim. Fg 1010 okudum. Bir hafta sonra şişede çok erken olduğunu bildiğim halde sırf merakımdan ve her hangi bir kontamine sorunu veya nasıl bira olacak gibisinden bir açılış yapacağım. Sonuçları paylaşırım.

1 Beğeni

Bu gün şişede çok erken olmasına rağmen durum nedir herhangi bir sorun var mı diyerek açtım. Olmaması beni sevindirdi sonuçta emek zaman ve para veriyoruz. İlk izlenim çok iyi çıktı köpük son yuduma kadar eşlik ediyor dantel gibi bardağı sarıyor sanırım bu kısmı mayşeleme den kaynaklı amaç oydu sanırım ve bunu yakaladım :slight_smile: gaz da tam ölçüsünde olmuş (büyük 1 şeker ile yaparım ben her zaman) şişede erken olgunlaşacak belli oldu. Tadına ve yoruma gelince tadı tam bir kadayıf gibi ultra yumuşak bir içime sahip. Renk kızıl kahverengi. Berraklık çok iyi maya kokusu sıfır dip tortusu çok az. Bomonti red Ale ye çok yakın yani soft içimi yumuşak red Ale tarzında bir bira olmuş. Elbette daha çok erken ama ilk izlenimler böyle sevindim ve oldukça beğendim benden tam not aldı benim için bir ülkenin premium red Ale ticari birası dan hiç bir farkı yok oldukça kaliteli yeni falsosu yok. Maça bakıyordum foto almayı unuttum :slight_smile: bir kaç gün sonra çekerim eklerim. Kit deyip geçmeyin lazım olur :sunglasses:

1 Beğeni

Bende bu hafta kuracağım. 20 lt ve 500 gr şeker ile kurmayı planlıyorum. az gazlı olması daha tercihim.

Bence yoğun ve biraz sert olur. Elbette damak zevkidir ancak hatrı sayılır ve çeşitli olarak kit kurmuş birisi olarak şahsen pek tavsiye etmem. Ayrıca hiç bir kit de şeker yerine dekstroz kullanın derim veya en azından yarı yarıya olsun. Kit mayası yerine ilave maya eğer kit mayası olacaksa da iki paket atmanızı öneririm. Olumlu yönde farklı oluyor.

Aslında aradığım şey sertlik değil daha çok yoğun bir bira olması. Normalde hep sıvı malt özü ekleyerek kurulum yapardım. İlk defa şeker ile kuracağım. Hacmi düşürürsem daha az şeker ekleyerek kurtarırım diye düşündüm. Son suyunu eklerken ölçüm alarak ilerlerim diye düşünüyorum. Sizin öneriniz var mı. Max %5 alkol alsam yeterli.

İllaki bence %5 diye kendinizi şartlamayın derim. Dünyada %5 abv altı çok kaliteli iyi biralar bir hayli fazladır. Kafa içinse zaten bir iki şişe fazla içersiniz olur biter :slight_smile: veya belçika kitlerini tercih edersiniz hatta ve hatta başka yüksek alkollü içkilerde tüketim dahiline girebilir eğer amaç oysa yani… %5 aslında bir standart değildir 50cl de bir standart değildir bizde ilk baştan beri böyle olduğu için alışmışız avrupa ve abd de 33cl 45cl ve her türlü abv li bira daha çok yaygındır mesela…

Yıllardır dme li lme li ve +1kg şeker ile bira yaptım abv %6 ve yukarısı oldu ancak bana getirisi çok kilo alımı oldu!!! damak ona bir alıştım mı ondan sonra ne içersen iç su gibi geliyor kesmiyor… Baktım olmayacak gidişat iyi değil artık dme,lme bıraktım. Ayrıca normal şekerin de bence birada olumsuz tat ve tarz oluşturduğunu yıllar içinde gözlemledim. + maliyet düşünmeden dekstroz şekerli bira yapıyorum an azından yarı yarıya katıyorum. Bence birada şeker kullanılacak ise bu dekstroz şeker olması lazım. İlave olarak zaten ek maddeler de pahalandı eskiden maya,dme,lme falan ucuzdu artık hem pahalı olmasından hem de diğer bahsettiğim sebepler yüzünden kullanımını tamamen kestim. 1kg dekstroz veya yarı yarıya kullanıyorum abv genelde %4,5/4,7 falan çıkıyor ve bana yetiyor. Yine yıllar içinde her biraya yüksek abv nin yakışmadığını tecrübe ederek anladım. Yüksek gövdenin damağı yorduğunu vs diğer bahsettiğim olumsuz yönlerini de iyice deneyimleyerek artık hep 23lt ve dediğim şekilde kuruyorum inanın çok daha aslına sağdık lıkır lıkır giden tad ve kokunun daha iyi ortaya çıktığı insanı yormayan biralar elde ediyorum. (yine de karar sizindir elbette)

Benim gibi bir oturuşta hatırı sayılır adetli içiyorsanız aylık tüketiminiz fazla ise dediklerimi bir düşününün derim. Saygılarımla.

Aslında bende yüksek alkollü biraları çok tercih etmediğim için sert olabilir dediğinizde max %5 alkol arıyorum demiştim. Yoksa 4-4.5 bandı bana yeterli oluyor. En son bir tam tahıl denemesi yaptım, hesap hatasından %6 alkol çıktı. haftada 1 tane yetiyor :slight_smile: Alkol değil daha çok lezzet arıyorum diyebiliriz.

Şimdi bu kiti 1 kg şekerle kurulduğunda %4.5 alkol elde edilir olarak yazmış üreticisi. Bende şekeri azaltıp alkol oranını da sabit tutabilmek için 20 ltye çekerim diye düşündüm. brewersfriend’den hesaplamaya çalıştım 4.40% çıkıyor gibi ama kitin içindeki arpa ezmesinin yoğunluğa ne kadar etkisi olur onu kestiremiyorum.

Benim malt özlerinden vazgeçmemin sebebi bana sanki her eklediğim kite kendi karakterini baskın biçimde ekliyormuş gibi gelmesi. 2-3 kite de aynı marka lme ekledim ve hep bitişte aynı tadı aldım. Bu biraz rahatsız ediyor artık beni.

Dekstroz önerinizi dikkate alacağım. Zaten çok maliyetli birşey değil.

2 Beğeni

Şişede 21. Günü biraz daha toparlanmış diyebilirim.

4 Beğeni