Stillere Göre Bira Bardağının Önemi

Her stile göre bira bardağı temin etmeye çalıştım.
Lager/Pilsner/Bock
Stout/Porter
Ale/IPA
Buğday
Belçika

Ben mi çok abartıyorum yoksa sizde benim gibi mi düşünüyorsunuz? Her biranın karakterini kendi bardağı ortaya çıkardığını düşünüyorum. Özellikle IPA şekil olarak farklı bir bardakta içtiğimde o muhteşem aromaları alamiyorum.

20180905_141453

20180826_181828

Screenshot_20180908-173324_Instagram

Screenshot_20180908-173525_Instagram

Screenshot_20180908-173301_Instagram

9 Beğeni

Kesinlikle katılıyorum.
Bardak biranın tadını almada çok büyük bir etken.

3 Beğeni

Bir şu IPA bardağına kanım kaynamadı… Diğerleri gayet güzel :slight_smile:
Her ne kadar boyutları küçük ve bira bardak eşleştirme tanımları yanlış yunluş (IPA bardağına lager yazmışlar…) olsa da Paşabahçenin de craft bira gelişimine kayıtsız kalmaması güzel…
Yıllardır biriktirdiğim bir sürü bardağım olsa da Metro’da Ikea’da değişik bardak gördükçe alasım geliyor…

2 Beğeni

Bu tablo da burada dursun…
33280uh

7 Beğeni

IPA bardağı meselesine ben de katılıyorum çok fena.
Ben bir onu almak istemiyorum. En keyif aldığım ise Erdinger bardağıydı ve stiline umursamadan kullanıyordum onu.

2 Beğeni

Weihen bardağını çok seviyorum aynı şekilde IPA bardakları da çok keyif veriyor bana ya :slight_smile: düz muglar hoşuma gitmiyor bir

Ben de o ipa bardağını çok seviyorum, zamanında 70 lira vermeye kıyamamıştım gözden çıkarınca da crate&barrel ın Türkiyeden çıktığını öğrendim :confused: içimde uktedir o bardak.
Paşabahçenin craft serisindeki bardak da başarılı ama 33lük, alternatif olarak 2 tane teku edindim aromalar için çok başarılı bi tasarım deniyo ama onlar da küçük. image

2 Beğeni

Benim hala içim yanar verdiğim 70tlye :joy:

1 Beğeni

Sırf kırarım diye korktuğumdan almamıştım, şu an çok pişmanım :smiley:

2 Beğeni

Diğer bardaklardan daha zor kırmak,spangleu gibi çok kaliteli camı var,bardağın altındaki lazer point sayesinde dewamlı baloncuklar tukarı doğru koşuyor aynı chimay bardakları gibi

2 Beğeni

Yarama tuz basıyosun ama :smiley:

2 Beğeni

Ankara’daki crate barrel kapandı zorludaki de kapandı mı acaba,bi de internet sitesinden de alışveriş yapılabiliyordu bi şansını dene istersen Türkiye pazarından tamamen çıkmadıysa

Ben 50’lik arjantin bardağı tek geçiyorum her zaman.

Crate and barel kapandımı :thinking:

Ankara kapandı, Türkiye’den çekildiler diye biliyorum web sitesinde de herşeyde %50 indirim vardı ama stok yok.

2 Beğeni

Belçika biraları için tulip, snifter bardak arıyorum ama +50 cl bulamıyorum. Belçika biraları için 500 ml üzeri bardak kullananınız var mı?

1 Beğeni

Belçika biraları genelde yüksek alkollü, damağı yoran, tad kompozisyonu geniş olan, kısaca içerken her yudumda ayrı bir özen isteyen biralar olduğu için 50cc lik bardaklar pek tercih edilmiyor…
Mutlaka vardır ama genel tercihin 33cc olduğunu söyleyebilirim.

3 Beğeni

Tulip snifter değil ama, belçika ve 495 cc. özellikleriyle, en uygun iş görecek bardak aşağıdaki gibi gözüküyor;

https://www.pasabahcemagazalari.com/sofra/bardaklar/bira-bardaklari/craft-begian-ale-bardak-495-cc/u-1020735-205-7009

@Antinkuntin belirtmeyi unutmuşum. Elimde yaklaşık 30 tane Weihenstephaner şişesi var. Bunları kurtuğum kitlerde tadımlık kullanıyorum. Geri kalan şişelerim (+230 tane) 500 ml. O yüzden belçika kitlerini 500 ml şişelere doldurucam. Bardağa iki seferde doldurmak istemediğim için sormuştum.

Gerçi +500 ml belçika bardağı bulsam bile arka arkaya içilir mi onu düşünüyorum şimdi.

Bu bardak meselesinde benimde en çok zorlandigim hacmi. 500ml benim tüm şişeler, bardak 500ml. altında olursa gıcık oluyorum 2 kez dökmeye. 500ml bardak çeşidi de çok az bulduklarımi alıyorum.

1 Beğeni