Stiamo Cucinando Pasta

Merhaba.

Bu akşam taze makarna yapıyoruz. Hamur için gereken malzeme şöyle:

400 gr un
4 yumurta
Eccik tuz
Eccik zeytinyağı

Aslında gerçekten de pek çok diğer yemekten çok daha kolay. Bunun sadece un ve su ile yapıldığı tarifler de var. Zaten makarnayı yaptıktan sonra ne şekilde çeşnilendirebileceğiniz konusunda sınır yok. Neyse, çeneye kaptırmayayım kendimi.

Genel anlamda, bu tarifin 3-4 kişilik olduğunu söyleyebilirim. Dolayısıyla, kişi başına 100 gr un ve bir yumurta hesabıyla ilerlemek mümkün.

Öncelikle bir un dağı yapıyoruz. Ama bu dağın tepesinde de bir krater olmalı. Nemrut Dağı’nı görmüş müydünüz? Neyse, ben de görmedim ama zirvede bir krater gölünün nasıl görünebileceğini tahmin edebiliyorum ve unumun ortasını adeta mozaik karacak gibi açıp yumurtalarımı buraya kırıyorum.

Sonra bir çatalla yavaş yavaş çırpmaya başlıyorum yumurtayı. Çırpmaya dedim ama çok net bir düzeni yok bu işin. Çatalla karıştırdıkça unu topluyor ve giderek koyulaşıyor.

Çatalla karıştırmaya devam…

Yavaş yavaş katılaşmaya başladı ve çatalı kullanmak da ilk baştaki kadar kolay değil, di mi?

Zaman elleri kullanmaya başlama zamanı. Bir 5 dakika kadar yoğurmak yeterli olacak. Hamurunuzu parmak ucunuzla dürtüp bıraktığınızda eski halini alıyorsa olmuş demektir.

Streç filmle hava almayacak şekilde sarın ve bir yarım saat kadar dinlenmeye bırakın.

Bu boş zamanı diğer malzemeleri hazırlamak için kullanabilirsiniz.Bu noktadan sonra olacaklar tamamen kişisel tercihlere bağlı. Bir İtalya seyahati sırasında kavga dövüş aldığımız ve son 11 yılda 2 defa kullandığımız bir makarna makinesi vardı bizde ve ben de o seyahat sırasında verdiğimiz 38 euronun hakkını vermek için bunu kullanmak istiyorum. Asla şart değil, hamurunuzu oklava ile açıp bıçakla da kesebilirsiniz. Zaten lanet makineyi iki elle kullanmak mümkün değil ve bence, doğru dürüst kullanabilmek için en azından bir el daha lazım.

Önce en kalın ayardan başlayın ve bir iki geçiişin ardından, her geçişle birlikte daha ince bir ayara geçin.

Eğer becerebilirseniz, makineden çıkan makarnayı bol bol unlayın ki birbirlerine yapışmasınlar. Her yer battı di mi… Merak etmeyin, zaman içinde temizlersiniz.

Makarnalarınız hazır…

İyice unlayın ki birbirlerine yapışmasınlar. Yapışırlarsa, koca koca makarna öbekleri oluyor. Gerçi ben onları da yiyorum da, her bünyeye uygun gelmeyebilir.

Fayrap the tava…

Ben böyle cıvıl cıvıl bir şey istiyorum. Ne bileyim, Akdeniz falan… Tavaya zeytinyağı, vazgeçilmezim olan tereyağı, sonra soğan. Ardından bol bol sarmısak (sarımsak mı yoksa @magunay?) …

Hastası olduğumuz paprika biberler…

Sonra da ortadan ikiye bölünmüş çeri domatesler.

Bu arada makarnamız d haşlanıyor tabii ki…

Makarnayı alalım, domatesle ve diğerleriyle buluşturalım…

Her şey bir arada o zaman.

Üzerine biraz da dereotu… işlem tamam.

Afiyet olsun, çok leziz.

11 Beğeni

bu kadar havalı ismi olan makarna görmemiştim ve de yememiştim :slight_smile: eline sağlık üstat…

1 Beğeni

Ehm… Aslında ismi değil…
İtalyanca “makarna yapıyoruz” demek o.
Yani en azından ben öyle olduğunu düşünüyorum…
Google’un yalancısıyım.

3 Beğeni

Eline sağlık, gece vakti canım çekti valla… Yarın yapayım bende…

1 Beğeni

Bence çok fena yakışır…

cehalet google da gizlidir, bakmazsam bu duruma düşerim işte :slight_smile: hocam konu başlığı direk ev yapımı makarna yapıyoruz olsa idi, beni de italyanca dan dolayı zor duruma düşürmeseydiniz daha iyi değil miydi? neyse bu saatte makarna da, pasta da tehlikeli oyunlar :wink:

1 Beğeni

Olmaz hocam… Sıradan olan ne varsa karşısındayız… Böyle yapınca insan kendini bi bok zannediyor diye belki be, bilmiyorum. Sıradanın dışında, alışılmışın haricinde olan ne varsa seviyorum ben. Galiba kendimi olduğumdan daha “değişik” bir şey gibi hissetmemi sağladığı için seviyorum. Tipik bir ikiyüzlülük örneği yani…

1 Beğeni

hocam şimdi bu oldu mu? kendi kendimizi eğlendiriyoruz, bu yazdığınızı beğenmedim ve oradaki kalbe dokunamıyorum. elinize emeğinize sağlık, sadece bu saatte bu makarna işi aklımıza ve bünyemize zarar. gerisi 10 numara.:+1:t3:

1 Beğeni

Hocam beğenseniz de beğenmeseniz de niyet iyi… Zaten siz de biliyorsunuz…
Ama haklısınız, makarna çoktan gitti ve insan zamanla acıkıyor… Hele de bir şeyler içiyorsa…
Mısır mı patlatsam acaba…
Valla iyi fikir…

2 Beğeni

Bu tarifi bugün akşama doğru yapmayı düşünüyorum, bakalım batna ciladir mantar baharatiyla nasıl olacak :wink:

2 Beğeni

Ben de foruma İtalyan geldi de konu açtı sandımdı :slight_smile:

Ellerine sağlık. Sabah sabah acıktım bak :stuck_out_tongue:

2 Beğeni

Hemen yorumlarımı yazıyorum.

Abi resimleri çok yakın çektiğinden mi acaba o pasta bana biraz kalın geldi? Ama kalın ayardan ince ayara demişsin, demek ki ince.

Soğan sarımsak domates vs… tarif süper. Bir tek tereyağına takıldım. Zevk meselesi

O makineden her yerde var. Geçen sene Metro marketten almıştım, Alman markası. Bizimkiler erişte yapiyor, tecrübeliyim biraz.

Daha önceden elde tortelini filan da açtım.

2 Beğeni

Çok doğru tespit, makarna biraz kalın çünkü o makine canımı çıkardı. Bir yere sabitleyemediğim için çok uğraştım ve bir noktadan sonra da sabrım tükendi. Kalın malın bakmadan yaptım. Bence o makineyi kullanabilmek için en azından iki el daha lazım.

Tereyağı olmadan çıkmam asla.

Aslında ben de elde yapsam daha kolay olacakmış.

Yeni çağda artık hepimiz İtalyanız… :slight_smile:

Bu arada… gaza gelip makarna yapanlardan fotoğraf bekliyorum, ona göre.

2 Beğeni

Aslında sabah yapmayı düşünüyordum ama , son dakika da güzel bir balık bulunca erteledim.
Bu arada balığı aşağıdaki tarife göre hazırlamayı planlıyorum. Sizde aşağıdaki gibi yapmıyorsanız, balık yemiyorsunuz demektir.

@BoBo bin tarifi gördüm aldim elime unu yumurtayı hunharca karıştırıp yoğurdum, sonucu paylasalim. Biz çok beğendik :slight_smile:

6 Beğeni

Harbiden biz balık yapmamışız bunca zamandır.

1 Beğeni