Sohbet Muhabbet

Bu akşam Brewferm’in sitesine bir şeye bakmak için girdim ve 4 çeşit yeni kit çıkardığını gördüm.

Brewferm Imperial Stout

Brewferm Barley Wine

Brewferm Belgian Saison

Brewferm English Porter

Ayrıca mevcut kitlerin isinlerini de değiştirmişler. Örneğin Tripel;

Eski kitlerin neredeyse hepsinin alkol oranı artmış ama OG FG oranlarıyla daha düşük çıkıyor, o kısmı çözemedim. Tripel detaylar;

Bazen yanlış ülkede yaşadığımı düşünüyorum.

3 Beğeni

Benim de dikkatimi çekti sizin yazdığını okuduktan sonra açıp baktım, her kitin mayasını da premium maya gibi farklı isimlendirmişler, kim bilir yenileri (Porter, imperial stout, barleywine vs) ne zaman gelir :thinking:

1 Beğeni

Zaman geldi çattı, iyi eğlen :slight_smile:. Senden hava alanında otopark ile ilgili bilgi bekliyor olacağım. :slight_smile:

Aynen geldi zaman :grin: otopark kullanmayacağım arabayla bırakıp donecekler. Ama son arastirmama gore artık parali otopark ve biraz tuzlu.

Ben nisan ayının 11.günü Antalya’ya uçtum. Sabahın 6 sinda kalkmak zorunda kaldim.
Otopark bedava idi yeni olduğu için. Uçağım saat 10:00 da olmasina rağmen sabahın erken saatinde kalkmam iyi olmuş.
Uzun zamandır böylesine uzun bir yürüyüş yapmamistim. 45 dakika gecikmeyle uçağa alindik. Uçakla yarim saatlik bir bir gezinti yaptik. En sonunda ucak havalandi.
Antalya daki randevuma 1,5 saat gecikmeyle ulasabildim.
Tek korkum insallah bir daha ucmak zorunda kalmam.

Hadi ya tüh tek bilgi kaynağım sen olacaktın, neyse araştırma şart oldu artık :blush:

Tüm bilgiler için; https://www.istanbulhavalimani.com/tr/yolcu/baglantili-ucuslar/istanbulu-ziyaret-et

Açık otopark günlük 44.5 tl
Kapalı otopark 63 tl

Şuan hava alanındayım rahat geldim beni bıraktılar. Kapı konusunda şanslıyım sanırım yakın olanlar denk geldi 2600 adım da ulaştım kapıya

Gereksiz büyük olduğu için kapıya gitmek bile zor oluyormuş.Umarım benim için de rahat olur. Oralarda iyi eğlen :slight_smile:

Aaaa @BoBo ben Ankara tadımına gelebilseydim sana zencefilli pilsner getirecektim ama gelemedim. Havada kaldı zencefilli. Kargo ile göndersem kargoda başına bir şey gelir mi acep?

1 Beğeni

Valla hocam kargolar malum, bi araba parası artik. Anlaşmanız varsa ve iyice sarınca geliyor ama çok dert değil. Gönüller bir.olsun, gerisi hikaye. :stuck_out_tongue:

O zaman buradan foruma duyuru yapayım İstanbul’dan Ankara’ya gidecek olan olur ise bana haber salsın :wink:

1 Beğeni

Hocam sağ olun. Bir ara buluşuruz nasılsa. :slight_smile:

1 Beğeni

16.06 - 12.09 tarihleri arasında Dresden’de kalacak yer ihtiyacım var fena halde. Yardımcı olabilecek varsa özel mesajla ulaşırsa çok sevinirim. Danke.

Bir dosttan gelenler

Çok teşekkürler @BoBo :pray:t3: Beni hangi Ruh (!) halinde düşündün bilemiyorum ama :wink:
Ellerin dert görmesin, umarım emeklerinin karşılığını hep alabilirsin…

3 Beğeni

Rica ederim hocam. Keyifle okur, bir yandan da o güzel biralarınızdan yudumlarsınız umarım. :slight_smile:

1 Beğeni

Soner Yalçın - Saklı Seçilmişler isimli kitabından Bira Tarihi

2 Beğeni

@Aylin @Gulendam @Djindemir bildiklerim, ve forumumuzun diğer tüm değerli anneleri… Anneler gününüz kutlu olsun…

15 Beğeni

Cok tesekkur ederim @magunay . Ben de forumun tum centilmen beylerinin annelerinin gününü düşünen sorgulayan saygılı ve duyarlı evlatlar yetiştirdikleri icin kutlarım.

6 Beğeni