Sohbet Muhabbet

Konuları kirletmeyelim diye bu da burda dursun…

Mesela kim nereden konusundan

Bunu dallanıp budaklandırmak isterim. Gittiğiniz kamp yerlerinde ege civarı önerebileceğiniz nezih ve TEMİZ yerler var mı? 2 kere çadır kurmaya gittik eşimle ilki gümüldür kalemlik orman kampı. Allahım o ne pislik o… Yani premseslik durumum yok zora gelirim ama ekstra pislikten söz ediyorum baya kötüydü. Biz yine zıpkına çıktık (zıpkının lastiğini parmağıma çarptırdım su altında çığlık atılabiliyormuş…) mangal yaktık güzel vakit geçirdik tabi. Sonra Kuşadasında bir kamp yerine gittik orası fena değildi. Daha temiz daha nezihti. Ama bayramda gittiğimizden kalabalıktı.

Haziranda ramazan bayramı için hipokamp diye bir yer buldum. Yorumlar iyi temiz nezih olduğu yönünde. Gidip görücez. Bu arada arabamız yok. Tamamen cevat kelle usulü, gidilebilir, güzel yerler dediğiniz konumları bilmek isterim.

1 Like
Şerbetle Maya Avcılığı

Maalesef insanımızın ulaşabildiği kamp alanları iyi olmuyor. Benim favori kamp alanlarım arabayla ulaşımın olmadığı, ücra yerler ve tabi yüksek irtifalar (tabi bunların belli zorlukları ve riskleri var). Denizel kamp alanları maalesef saldırı altında Muğla’da yaşayan biri olarak kahrımdam ölüyorum. Öyle gizli kapaklı yer de kalmadı diziler, tanıtımlar, sosyal medya vs. yüzünden. Kıymetini bilene sözüm yok ama öyle acımasız kullanılıyor ki yakında hiçbir yer kalmayacak.

3 Likes

Maalesef insanımız tesis kullanmayı bilmiyor, nasılsa temizleyen var diye hıncını alıyor adeta…
2.si ise asla ama asla bayramda bu tip yerlere gidilmemesi, kampçıdan çok mangalcı yerine dönüşüyor.
Benim tesis anlamında en keyif aldığım kamp alanı gökçetepe tabiat parkı.
Fethiye’de ölüdeniz doğa kampta güzel bir tesis, denizden uzak dağın içinde ama dinlenme isteyenler için güzel.
Sakarya poyrazlar gölü de efsane, hafta sonu gündüz vakti piknikçiler berbat etse de belli saatten sonra herkes gidiyor ve sadece kampçılar kalıyor.
Geri kalan deneyimlerim hep doğal orman içleriydi.

2 Likes

Tabi olay aslında aslında tam olarak böyle olmamış ama olsun. Böyle olmuş olsa bile İzmir’de yadırganmaz :sweat_smile:

1 Like

Tuborg Gold mu o?
Olay nasıl olmuş ki?

Bunu hatırlıyorum :smile: Tabii medya tık çalma uğruna saptırmıştı dediğiniz gibi.

1 Like

Fotoğrafın aslı bu. Yani mirror olarak paylaşılıp seyir halinde imajı verilmiş. Araçlardan biri kaldırımda park halinde :slight_smile: 45 plaka Manisa ama olay yeri İzmir. İzmir’de pek Manisa İzmir ayrımı yoktur zaten. 30-45 dklık mesafe olduğu için Manisalı ama İzmir’de çalışan ya da İzmirli ama Manisa’da çalışan onbinler var.

Ben bunu yapıyor olmalarından nefret ediyorum.
Boşuna değil bu ülkenin en az güven duyulan kurumlarının başında medya / basın sektörünün gelmesi.
Hepsi aynı.

2 Likes

vay arkadaş 40 yıllık photoshopçuyuz böyle birşey görmedim, aklımın ucundan bile geçmedi yani teknik olarak değil de mantık olarak çok fena :wink: konu kötülük olunca kafaları nasıl da çalışıyor yahu buna şaşıyorum en başta.

2 Likes

Geçen yaz bolca gitmiştik hipoya sahilde mangalını yapiyorsun temiz bir isletme ızmire yakınlığını hesaba katarsanız en ideali marmaris tarafında çabucak favorim hatta bayramda tekrar gitme planları var ızmire yakın en iyisi hipo bence.

1 Like

Teşekkür ederim bilgilendirmeniz için içim daha rahat şu an. Yorumları iyiydi çünkü. Temiz ve nezih olduğundan bahsedilmiş hep. Biz de şeker bayramında gitmeyi düşünüyoruz bakarsınız karşılaşır bira takas ederiz :slight_smile:

1 Like

Aylin hanım çok güzel olur küçük çaplı tadımı ınciraltinda da yapabiliriz bir kaç kişi daha haberlesip güzel fikir alışverişi ve sohbetin olacağını düşünüyorum.

Pazar günü izmir tadımı olduğunu hatırladım bu vesileyle :beers:

2 Likes

Yakın gelecekte ihtiyacımız olabilir.

9 Likes

Bence yemezler ve bunu da yasaklarlar çok geçmeden. :slight_smile:

1 Like

Bir aksilik olmaz ise 5-6 mayıs Muğla ve izmirde olacağım.

5 mayıs planım Garaguzu Fabrikası ziyareti

6 mayıs izmirde olacağım planım yok şuan :grin:

Bu bölgelerde olan arkadaşlarla görüşmek tanışmak isterim mutlaka müsait olan var ise @Bulent

2 Likes

Sen yeterki gel kardeşim, baştacısın :kissing_heart:

2 Likes

5 mayısta birlikte gideceğiz zaten :slight_smile: Plan yaparız…

2 Likes

Tamamdır abi izmirde konaklayacağız alsancakta bizim misafirhane varmış

Ulusal egemenlik ve çocuk bayramımız kutlu olsun :hugs::hugs::hugs:

12 Likes