SMaSH - yeni başlayanlar için

@magunay hocamın diğer forumda da paylaştığı tarifi olup, bir yerlerden başlamak için rahatlıkla kullanılabilir;

SMaSH Ale Bira (%70 verimliliğe göre)

4 Kg Pale ale malt
18 litre mayşeleme suyu
8 litre yağmurlama suyu 75 C
Sabit sıcaklıkta mayşeleme 67 C 60 dk (maltı koymadan suyu istenilen mayşeleme sıcaklığının 2-3 derece üstünde ısıtmakta fayda var, malt soğuk olduğundan suyun sıcaklığını düşürecektir)
Kaynama hacmi 26 litre 60 dakika kaynama

Şerbetçiotları:
Cascade 15 gram 60 Dk kaynama
Cascade 15 gram 30 Dk kaynama
Cascade 15 gram 5 Dk kaynama

IBU 30
OG 1046
Maya istediğiniz bir ale mayası

Umarım bir faydası olur, herkese kolay gelsin…

Benim ilk tarifim olup, verimlilik vs sıkıntı yaşamama rağmen dün şişelerken gayet güzel bir tadı olduğunu gördüm. İki hafta sonra ilk denememi yaparım:)

Canlı destek için @magunay a çok teşekkür ederim:)

4 Likes

18 Litre Mayşeleme suyu artı 8 litre yağmurlama suyu sonucunda 26 litre kaynama hacmi olmaz aman dikkat…
en az 5-6 kilo malt su emeceği için eksilecektir. Bu durumda en iyi ihtimal 21 litre falan kaynama hacmi olur, Oradan da 3-4 litre buharlaşma olsa (sizin ekipmanı bilemiyorum) geriye 18 litre şıra kalır, bu durumda da OG hedefi tutmayabilir… ben mi yanlış hesap ettim acaba?

1 Like

Bu reçeteyi eski forumdan kopyaladım, 20lt’lik batch içindi

Yine de 26 litre kaynama suyu çıkmaz… Sonuç 1 litre farkediyor büyük değil ama…reçete yaparken dikkat edilmesi için yazdım…
sevgiler

Reçeteyi ben kendi ölçülerime göre hazırlamıştım ama max kazan hacmim 15 litre olunca genele hitab etmek için miktarı artırayım dedim. Reçete uyarlamada pek başarılı olamamışım sanırsam…

Sizin 15lt için olan ölçülerinizi paylaşır mısınız?
Bu arada ben çok umutluyum, şişelerken tadı tam düşündüğüm gibiydi :slight_smile:

3 Likes

Hiç merak etmeyin, çok güzel olmuştur.
Candır can!

2 Likes

22 lt kaynar,17-18 civarı kovaya girer 16-17 lt de şişelenir diye düşünüyorum,hatta 16 şişelenir diyorum

Şöyle yapayım, size çok sevdiğim ipa tarifimi vereyim. Şerbetçiotlarıyla istediğiniz gibi oynayıp farklı lezzetler yakalamak mümkün. Maya da tercihe göre değişir. Gerçi smash sayılmaz ama malt ve mayşeleme oldukça sade. Caramalt yoksa carahell, carapils, koyu severseniz amber, bohemian vb maltlarla denenebilir.

2 Likes

İlk deneme için gerçekten çok faydalı oldu, zamanla da tadı oturuyor(3 şişe kalmış olması üzücü)
Şimdi ufak değişiklikler yapmak aroma ve acılık için farklı otlar kullanmak istiyorum, cascade çok baskın bir ot, içerken sadece onun tadı geliyor.
Elimde Golding, target, mittelfrüh var, neyi neye katabilirim?

1 Like

Target ve golding olması çok güzel. Klasik bir British bitter için biçilmiş kaftan. Acılık için target, tad ve aroma için golding. Ben o floral aroma ve çok hafif baharatsılığı çok ama çok seviyorum. Temel olarak Maris Otter+caramalt+istenirse, köpük için biraz carapils çok güzel bir temel olur.
EDIT: Yazarken bunun SMaSH olduğunu unutup iki ot birden önerdim. Bence hiç önemi yok çünkü target daha az kullanımla tertemiz bir acılık verecektir. Ama SMaSH özelliği korumak isterseniz acılık için de golding kullanılabilir.

1 Like

Bu sefer cascade yerine golding kullanıp, basit bir tarif yapacağım. iki otu yorumlamak için de bir fırsat olur :slight_smile:

1 Like

Bence temel için biraz caramalt kullanmayı düşünün. SMaSH olmayacak tabii ama, kişisel tercih olarak çok sevdiğim, düşük ABV nedeniyle doyurucu da olan (session diye okuyun) British Bitter için bence gerekli bu.

3 Likes

Not ettim, mutlaka kullanacağım

1 Like

Smash’ten biraz ileri gidip twomatwoh ( böyle bir terim yok, ben uydurdum)yapın, @ers abi çok haklı, golding ve target çok uyumlu, caramalt ve maris otter ise belkemiği. Ben benzer şekilde single hop target ile yapmıştım ama aromada target yerine golding birayı parlatacaktır. Zaten bitter’de çok baskın şot aroması istenmiyor, malta eşlik etsin yeter.
%80 pilsner malt ve %20 buğday maltı ile mittelfrüh kullanılarak k97 maya ile kölsch benzeri bir bira da yapılabilir. Ona da twomash diyelim :slight_smile:
Not olarak ileteyim, kademeliye gerek yok…

3 Likes

Tek ot mittelfrüh mü olacak? Acılık için de kullanılabilir mi?

Kullanılır, ibu 18-20 civarı olacak zaten, son 30 ve 15. Dakikalarda aroma eklemesiyle gayet güzel olur. Bu arada buğday maltı orjinal kölsch’lerde nadiren kullanılıyormuş. SmasH bile yapılabilir pilsner malt ve mittelfrüh ile…

3 Likes

Selamlar. Havaların serinlemeye başlamasıyla artık ilk tam tahılımı önümüzdeki hafta yapmayı planlıyorum.Kendime basit bir tarif ararken brewdog reçetelerinde şunu buldum https://brewdogrecipes.com/recipes/ace-of-citra
Ufak değişikler yapıp bu reçeteyi uygulamak istiyorum.Pale yerine, propino pale ale (3 kg) ,maris otter (1 kg), caramalt (250 gr). Ayrıca 187,5 gr. lık dry hop kısmını atlıyorum.Bu reçetenin aynısı simcoe ile de yapılmış.Bu otlar hakkında hiç bilgim olmadıgından hangisini kullanmam daha doğru olur.Benim aklımda hep cascade vardı aslında :blush:
Ayrıca Middle Flavour kısmını son 20 dakika, End Flavour kısmını son 1 dakika yapmak uygun olurmu acaba ?

3 Likes

Yazmayı unutmuşum, kaynama öncesi hacim 25 litre, kaynama sonrası hacim 20 litre hedeflediğimden reçetedeki og/fg değerlerine yakın bir değer olur diye düşünüyorum.

1 Like

Propino da pale ale aslında… Bence maris otter’i hiç karıştırmayın, böyle şerbetçiotu ağırlıklı biralarda değil de, bitter, porter gibi maltın tadını daha fazla çıkarabileceğiniz biralarda kullanın. Bu tarif için Propino ve caramalt ikilisi gayet başarılı bir malt yapısı oluşturur.
Şerbetçiotu için sınır yok :slight_smile: tamamen kendi zevkinize göre ayarlayabilirsiniz. Ben genellikle bira stiline uygun zamanlama yapıyorum, genellikle 60 dk acılık için kullanılsa da hoppy bir bira yapacaksanız acılık otlarını da 30 hatta 20 dakikadan itibaren kullanmaya başlayıp aromadan daha fazla faydalanabilirsiniz.
Simcoe ve cascade ikilisi benim sevdiğim bir kombinasyon. Biraz da citra ekleyip iyice aromaları patlatabilirsiniz.
Benim kedipa tarifime de bakabilirsiniz. Brewdog punk ipa altyapısını kulandığım güzel bir bira olmuştu… Kedipa India Cat Ale

Kolay gelsin

3 Likes