Şişelemede şarap kokusu

Arkadaşlar üstadlarım daha yolun başındayım başlangıç setiyle birlikte gelen kiti hazırladım 1 kilo şeker muntons pilsner ve kit mayası ile 15 gün kovada dün akşam şişeledim rengi güzeldi ama şarap kokusu baskın şekilde hissettim acaba 1 aylık şişelemeye bıraksam normal tada oturur ve bu koku azalır yada kaybolurmu. Şişeleme esnasındaki o koku şarap kokusu yani beni hayal kırıklığına uğrattı oysa sıcaklık sürekli 18-20 arasındaydı.

1 Like

Tadı ,kokusu şişede değişecektir. Nice çöp diye siselenen biralar 1 ay sonunda keyifle icilmistir. Sisede en az 1 ay sonunda çok lezzetli bir biraniz olacaktır.

4 Likes

Zaman her şeyin ilacı…
Başlangıçta zor, biliyorum ama biraz sabretmeniz lazım sadece.

3 Likes

Teşekkürler ustalarım evet bu işte en önemli şey sabırmış yani bira sabrımı sınarda oldu ya hayatta :joy: ama sabredicem değerli görüşlerinizi dikkate alarak

19 litrelik bir damacana veya 2.kova yardımcı olacaktır bu sabırsızlık işine. İlk yaptığınız bira şişede dururken 1 kova daha kurarsiniz o kovayıda sabırla beklerken , damacanayi yada 2.kovayi devreye sokarak, bir döngü olusturursunuz. 2 ay sonra 1 siselenecek kova , 1 kurulacak kova 60 kadar içilebilecek olgunluğa ulaşmış bira elinizde olur. Sonra bu döngü sürekli içilebilecek biraniz olan bir şekle dönüşüp devam eder. :grin:

3 Likes

Evet başlarda bende maddiyatından dolayı girdim bu işe yalan değil saklamakda doğru değil :grin: ama ben zaten şişeledim hemen ardından ikinci kiti kurdum durul hocamın değerli fikirleriyle. Ve o maddiyat fikri artık bende tamamen kayboldu daha biralarımı içmeden hobiye dönüştü :joy: ben bu kadar içmiyodum ki dedim kendi kendime butik biraya harcadığım para için :joy:

1 Like

Bunun sebebi kit mayası o tad azalsa bile tamamen kaybolmaz tarif edersem beyaz şarap tadı gibidir. Pilsner yapacaksanız ve hatta hangi birayı yapacaksanız kit mayası kullanmayın türe uygun maya alıp onunla maya için önerilen uygun sıcaklık aralığında fermantasyonu yapın ,çok başarılı sonuçlar elde edeceğinize eminim .

4 Likes

İkinci kitimi zaten muntons pilsner yarım paket şerbetçiotlu kuru malt özü yarım kilo şeker ve us-05 maya ile kurdum. Mayayı köpüğü kenara çekip attıktan yarım saat sonra çalkaladım. Mayalar çayır çayır 12 saatte. Ama ben napıp edip 1 ay bekliycem ilk biralarımı

1 Like

Şişede 1 ay tabi di mi

1 Like

Aynen hocam şişede 1 ay kesinlikle

başlangıç seti derken açıkça belirtmelisiniz, sonuçta burası belli bir platformun forumu değil. bir çok site var bu işi yapan ve bunların her birinin setle beraber gönderdiği kitler farklı. o yüzden o sorular kendilerinin kullandığı forumlarda sorulabilinir, ama burada karate kit olarak algılanır. yanlış anlamayın, amacım şevkinizi kırmak değil ama başlangıç kiti demeniz bizim ilkelerimize aykırı biraz.

2 Likes

10 gün içinde içilebilir hale geliyor o kit. Ama arkadaşlar söylemiş, bekleyebildigin kadar bekle.

1 Like

Hem başlangıç seti, hem de muntons dediği için anlatılmak istenen ve ürünlerin nereden alındığı belli aslında.
Arkadaş henüz olmamış birayı içtiğinden paniğe kapılarak başlığı açmış, hele sıvısı şişede gazlanıp biraya dönsün de :slight_smile:

Bu işte 3 temel nokta var, bunlara uyulduğu müddetçe telâşa mahâl yok;

1 - Sterilizasyon.
2 - Isı kontrolü.
3 - Sabır.

4 Likes

kesinlikle hangisi olduğunu anladım :slight_smile: fakat tett si 3018 olduğu için ve bu sitenin duruşu için belirtmek istedim. yoksa cevap verenlere saygısızlık etmek istemezdim en azından.

İlk yazdığım msjı okursanız zaten anlarsınız sanırım okuma gayretine girmemişsiniz. Orada muntons pilsner ve kit mayası olduğu çok açık şekilde yazıyor ve bunu sanırım gözünüzden kaçırmışsınız. Benim şevkim sağlamdır kolay kolay bi başkası kıramaz. Ama ilk yazdığım msjı okursanız sevinirim

Merhaba,
8 Ekim’de 1kg şeker ve kitten çıkan Ale mayası ile kurduğum 1040 OG’ye sahip Coopers Lager’da 21 Ekim’de 1006 FG, 22 Ekim’de 1004 alınca 22 Ekim akşamı artık 14 gün oldu diye 2 x 750/360 şekerle şişeledim. Her iki günde de aldığım örnekleri içtiğimde gazsız bira tadı olsa da hayal kırıklığı yaratacak şekilde şarap tadı baskındı. 2 hafta şişede kaldıktan sonra düzelir diye umut ederek şişelemeyi yaptım.
Dün akşam deneme amaçlı 1 saat -18, 2 saat de 4 derecede soğuttuktan sonra birayı açtım. Şişeyi açarken aman aman olmayan bir gaz çıkışı olmakla (tısslama) beraber bardağa koyarken köpük fena değildi. Kalıcı köpük olmadı, Tuborg benzeri gibi 2 dakika sonra dağıldı. Yalnız bardak dibinden hava kabarcıkları çıkmaya devam etti. Rengi kit üzerindeki gibi açık sarı değil hafif koyulaşmıştı. Ve sorun: Şarap tadında hiçbir azalma olmamıştı. Görünüş bira, tad hafif bira katılmış gazlı şarap. Sizce bu şarap tadı tüm kitlerde oluyor ve sonradan şişede bekledikçe geçiyor mu yoksa stabil sıcaklık, erken şişeleme vs gibi şeyler yüzünden oluşup sonradan büyük oranda azalıyor mu?

Şişelemeden sonra bu sefer Coopers Irish Stout +S04 + Extra Dark DME + 1 kg şeker kurdum, bugün gaz çıkışı ya bitmiş ya da çok azalmış (az önce 1 dakika boyunca olmadığını gözlemledim). Ben yine de 3 hafta beklemeyi düşünüyorum ilk kitten sonra biraz daha sabırlıyım, belki akşama doğru bir ölçüm yaparım.

Görüşlerinizi dinlemekten çok memnun olurum.

Öncelikle şarap tadı her kitte olmuyor.

Bana kalırsa erken açmanın sonucu. Biranızı 2 hafta daha oda sıcaklığında bekletin, sonrasında içeceğiniz veya deneyeceğiniz miktarı şok soğutmak yerine en az 1 gün önceden buzdolabına alıp o şekilde soğumasını sağlayarak tekrar deneyin.

Diğer kitinizle ilgili ise hidrometreniz varsa ölçüm almanız daha net sonuç verir. Dediğiniz gibi fermantasyon bitmiş veya çok az kalmış olabilir. Bunun cevabını en iyi hidrometre verir :slight_smile:

1 Like

Eit mayalarında şarap tadı daha sık görülüyor bence. Ek olarak kendi tecrübe ettiğim bir olaysa ışık alan şişelerde şarap tadı olurken tamamen karanlıkta kalan şişelerde koku neredeyse tamamen yok oluyor. Daha önce yaptığım bir kitte üst kasadaki şişeler biradan çok şarap gibiyken alt kasadaki şişelerim mis gibiydi. Tabi bu şişeden şişeye fark edebilir ben Carlsberg şişesi kullanıyorum.

1 Like

Öneriler için teşekkür ederim hem Piizman’a hem Lyna’ya (mention nasıl yapılır bulamadım).

Biralar oda sıcaklığında 2 hafta daha üzerlerine patlarsa diye saçılacaklardan korumak için koyduğum örtünün karanlığıyla beklesinler bakalım.

O kadar imrenip, arkadaşlara eşe dosta ikram ederim diye düşünüp kurduğum kitin tadımında kardeşimden dün aldığım ilk tepki (berbat olmuş) yıktı beni :frowning:

Şarabımsı tatlar sıcaklık sorununa bağlı olur genellikle. Hem mayalanma sırasında hem de şişeledikten sonra sıcaklıkların 18-20 dereceyi aşmaması gerekir.
Ayrıca Lager kitini ale maya ile kurup sıcaklığı sabit tutamadıysanız bunun olması kaçınılmaz.
Mayaların sinüs eğrisi gibi sıcaklıklara verdiği çeşitli tepkiler oluyor, bunun en bilineni de şarap tadı…
bu kadar açıklamadan sonra size hem mayalanma hem de şişeleme sıcaklığını sormak isterim?

2 Likes