Şişedeki fazla gazlanmanın düzeltilmesi

Valla ben de patlama ihtimalini pek düşünmüyordum açıkçası başlarda, ama forumu biraz kurcaladıktan sonra o fikre kapıldım. Neyse bir kısmı dolapta duruyor artık kontrollü deneye döndü olay o da güzel bişey sonuçta.

1 Beğeni

tekrar kapakladıklarınızı önce oda sıcaklığında 1 hafta bekletin, kapaklar kapaklamaz buzdolabına koyarsanız gazlanmaz.

1 Beğeni

Gönderinin başındaki videodaki tekniği uygulayım başarılı sonuç verecektir. Bu konu çok ciddiye alınmalı şişelerin nezaman nerede patlayacağı belli olmaz. bknz: @ayvaliktadimi elinde patladığı oldu :pensive:

1 Beğeni

bu durum çok sık görülen bir durum olmamakla birlikte bira erken şişelenmezse ve karbonizasyon şeker miktarına dikkat edilirse büyük ihtimalle yaşanmaz ama @wildtrak 'ın da dediği gibi ciddi sonuçları olabilecek bir durum hatta bir ara haberlere çıkmıştı bir barda barmen garsona ticari bira şişesini uzatırken müşterinin yüzüne patlamıştı tek gözü %90 görüş kaybına uğramıştı yanlış hatırlamıyorsam.Yani o büyük firmaların şişelerinde bile olma ihtimali var.İhtimal düşük ama sonuçları önemli

1 Beğeni

Bu arada dün video yükleyemediğim için örnek gösteremedim ama her şişe böyle şampanya kıvamında, ibretlik olarak buraya da bırakayım

önceden de fazla gazlı şişelerim olmuştu ama bu seferki biraz abartı gazlandı, o yüzden korkuttu.

Basınçla püskürerek bir çıkış mevcut. İyiki tüm şişeleri açmışsınız. Tehlikeli olabilirmiş. Yoğun basınç var şişelerde bu bariz belli

Tat ve koku ne alemde, bu şekilde fazla gazı aldıktan sonra tekrar kapaklayıp buzdolabına alıp içtiğiniz oldu mu ?

Sanırım tekrar kapaklamistiniz , dolapta 2 gün sonunda tekrar denermisiniz durumu nedir. Bize de tecrübe olmuş olur.

Bu şişeler dolapta durunca düzelecektir diye düşünüyorum. Daha önce cider ile benzer bir tecrübem oldu, tüm şişeleri bitene kadar buzdolabında tutmak sorunu çözmüştü.

Geçenlerde adını vermek istemediğim bir arkadaşımın muhteşem ***** klonu ise neredeyse tüm mutfak dolaplarını silmemi gerektirecek şekilde fışkırmıştı.

Yani çok çok kötü durumda değilsiz, olabildiğince tedbir almaya gayret ederek (yani şişeleri narin birer bebek gibi kabul ederek) dolaptakileri gözlemleyin derim.

4 Beğeni

Antep civarından mi katılıyor yarışmaya ismini vermek istemediğiniz arkadaş?

1 Beğeni

Yok… Antep değil :slight_smile:
Yorum yok.

2 Beğeni

Tuhh dalga geçecek bir enstrüman arayışındaydim da nasip değilmiş.

1 Beğeni

Fazla zorlama bence, olayın şahitlerinden biri de benim :slight_smile:

3 Beğeni

1-2-3 tıp…

Benimki olsa sence şu anda yaşıyor olur muydu? Ben yarım iş yapmam, patlarsa tam patlar :wink:

2 Beğeni

Tekrar kapakladıklarımı henüz denemedim, biraz dışarıda tuttuktan sonra buzdolabına koyup denemek istiyorum. 25 şişe civarında onlar, 11 şişe de hiç kapağını açmadan dün akşam direkt buzdolabına koymuştum 2-3 gün bekletip onları ufak ufak açarak denerim. Bunlar dışında 3 tanesini de 1-2 saat buzdolabında tutup içmiştim, koku olarak bir sıkıntı yok, tad olarak buğday birasına çok benzemese de biraz normalin üstünde gazlı bir bira olarak içilebilir durumdaydı, yani ben içtim en azından. Diğerlerini de denediğimde yazarım, kontrollü deney için baya malzeme oluştu elimde :slight_smile: bu arada buzdolabındaki şişelerin az da olsa bir patlama ihtimali varsa onları da açmak istiyorum. Patlamayacağı konusunda kesin eminsek bekleteceğim.

1 Beğeni

Bu arada, belki detay olacak ama, açmadığım fazla gazlı şişeleri buzdolabında dik veya yatay bekletmem arasında bir fark olur mu basınç açısından?

Dik olarak bırakın ki gaz için kalan hacim azalsın. Gazlar sıkıştırılabilir fakat sıvılar sıkıştırılamaz.

Gerçi yatay tutunca da gaz İçin kalan hacim değişmiyor aslında. Terekte yer kalmadığı için bir kısmını yatay koydum, eğer sorun olacaksa onları açarım olmadı.

Aslında yüzey alanı ile alakalı idi ama hacim yazmışım, sizin mesajınızın anlamını yitirmemesi için mesajı editlemedim.

2 Beğeni