Şişe Tortusu Hakkındaki Düşünceleriniz

Arkadaşlar şişe tortusu hakkında ne düşünüyorsunuz? Daha doğrusu sormak istediğim şu; tortuyu bardağınıza almamak için özel çaba sarfediyor musunuz? Yoksa şişe tortusunun biraya karışmasının problem olmadığını düşünenlerden misiniz?

Ben genelde bardağa almamaya çalışıyorum ve tek seferde dolduruyorum. Ama çevremde 2 seferde içen de baya fazla. İlkinde yarısını tortuyu almadan dolduruyorlar. Kalanı ise dibine kadar koyuyorlar, tortunun bir kısmı bardağa geçiyor böylece.

2 Likes

Ben de tortuyu almamak için çırpınanlardanım. Biraya karışan tortunun tadı olumsuz anlamda etkilediğini düşünüyorum. Özellikle yüksek ibu’lu ipalarda şotun acılığını garip bir acılığa-tada getiriyor. Bunu birkez özellikle denedim. 1 şişe tortulu ve tortusuz bira arasında aynı bira da olsa acılık kesinlikle farklılaşıyor.

1 Like

Ben de özel bir çaba göstermeyenlerdenim. Hatta şişeden içtiğim de oluyor.

4 Likes

Eskiden şişelerin kapaklarına dolum sırasına göre sayı yazardı eşim. 1, 2, 3, … , 42, 43, BOK yazardı son şişeye aşırı bulanık bol mayalı olduğu için :joy: Şu anda o şişeler en kıymetlisi. Daha lezzetli olduğunu ve daha çabuk olgunlaştığını düşünüyor. Bende de pek hassasiyet yok çökelmiş çökelmemiş bardağa konmuş konmamış önemsemiyorum. Ve şifa kaynağının şişenin dibi olduğunu düşünüyorum :slight_smile:

6 Likes

1 ay şişede bekletince tortular şişenin dibine iyice yapışıyor, bardağa doldururken de şişenin ağzına doğru gelmeye başladığını görünce akışı kesip kalanı döküyorum. Dökülen kısım max. 1/3 yudum olduğu için hiç dert etmedim.

Fakat bu durum S-04 ve MJ craft mayalarda hiç yaşanmıyor, mayalar tüm tortuları kovanın dibine yapıştırıyor ve şişeler neredeyse tortusuz hale geliyor.

Türe göre değişir.
NEIPA ve iyi bir maya kullanılmış olması kaydıyla buğdaylarda, bırakın tortu geçmesin diye uğraşmayı, doğru miktarda mayayı biraya geri kazandırmak için hafifçe çalkalamak bile gerekebilir.
Diğerlerinin çözümü, iyi dinlendirmede. Süre yeterince uzunsa, sorun zaten kendiliğinden çözülür. Karıştığı kadarını da çok şeetmemek lazım diyenlerdenim.

7 Likes

Kitlerde sorun olmuyor ama tam tahılda şişe dibinde biriken ve sağda solda bardağı işgal eden şerbetçiotları, tahıl unları vs oluyor… İşte o anda bir dolmuşçu (muhtemelen keçiören-ostim hattı) beynimi ele geçirip diyor ki…
Beni böyle sev seveceksen, olduğum gibi göreceksen…
Hatasız kul olmaz…
Öteki taraftan da Rolling Stones’la silkelenip kendime geliyorum…
You can’t always get what you want…

9 Likes

Arkadaşlar size bir sorum olacak.Hangisini göze alırsınız nükleasyon &oksidasyon ?
Cucumber &Lime İpalarım şişede 7.gün ama 1 parmak kalınlığında tortu olmuş.maya t58. 1 kere dryhopta aktarma yapmıştım. İçimdeki deli diyor ki aç şişeleri huni ile süzerek tortusuz hale getir biraz şeker tekrar şişele…daha önce başıma gelmişti böyle tortulu biralar nükleasyon yapıyor ve çok köpürüyor.Ama içimdeki akıllı da diyor ki oksidasyon daha büyük risk.An itibariyle biraya dokunmamaya karar verdim.Ama aklım diğer seçenekte, birkaç şişe öyle denesem mi?
Valla cucumber & lime ipa yarışmaya girecek o yüzden görselliğe de biraz taktım. Ama oksidasyon riski de olunca attığım taş ürküttüğüm kurbağaya değecek mi bilemedim.Tortuyu hafif sallayınca dipte biraz partiküllü. Normalde bu bira biraz hazy olmalıydı ama çok ilginç bir şekilde herşey çökmüş.Tortunun üzeri cam gibi.İstesem bu kadar berrak olmaz.
Siz olsanız ne yapardınız?Hadi beyin fırtınası yapalım.

1 Like

Bence önce bir aç bakalım yürüyecek mi :slight_smile:
Yürüyorsa benim üstüme at. Arslan’ın birası bu dersin. İZEVBİR lışık benim köpüren biralarıma :stuck_out_tongue:

2 Likes

IPA olduğuna göre görece fazla şot kullanmışsınızdır bu yüzden oksidasyonu göze almazdım ben

Arslan abi valla sesli güldüm🤗 15 gün dolsun bir tane açayım diyorum. Köpürürse şişelerin yarısını açıp süzeyim, köpürmezse hiç dokunmayayım, açmayayım diyorum.yarışmadan 1-2 gün önce de süzdüklerimden tadayım oksidasyon varsa süzmediklerimden yollarım artık.

3 Likes