Silikon Hortum Birleştirme

Merhaba, ekipman topluyorum fakat takıldığım bir konu var, aşağıda linkini bıraktığım şu pompayı sipariş ettim. Amacım musluğumdan çıkan boruyu mayşeleme sırasında pompaya takıp pompadan yukardan suyu sirküle ettirmek. İnternette görüyorum aparatlar var silikon hortumlara takıyorlar kolayca çıkarıp takılabiliyor aşşağıya örnek bıraktım fakat ölçüleri anlayamadım yardımcı olabilir misiniz?

cam lock bakacaksınız.

Cam lockların ölçüleri, hortumun ölçüleri uyuşması gerekiyor sanırım orayı tam çözemedim

1/2 hortum ucu bağlıyorsunuz ve 1/2 hortumla uyumlu. bir problem yok.

https://www.biraburada.com/urun/silikon-hortum-12mm-ic-cap bu hortum uygun mudur?

Giriş çıkışı 1/2 inç diyor. Parçaları buna göre almanız gerekiyor. Ancak, piyasadaki silikon hortum çaplarını bilmiyorum.
Aslında bu kadar alengire de gerek yok. 1/2 inç hortum ucu takıp kelepçe ile tuttursanız da yeterli.
ydk-8174

@arslanturegun attığınız parçanın adı nedir? veya aliexpressten link atabilir misiniz?

Silikon hortum tavsiye etmem, gıda uyumlu sıcak su hortumlari çok daha iyi olacaktır. Piyasada nebati yağ hortumu yada sıcak su hortumu olarak bulunuyor. Gıda uyumlu ve 100+c ısıya dayanıklı olduğunu teyit edip alin. Butik hortumu ısıya dayanıklı değil, forumda şikayetler de olmuş ısıya dayanıklı değil zaten bunu da ürün sayfasına yazdık demişler. Koku yapabilir. Öte yandan kullanıp problem yasamayanlarda var. Ama doğrusu sıcak suya dayanıklı gıda hortumu olacaktır.

1 Beğeni

aliexpress linki bilemem ama herhangi bir hırdavatçıdan dişi hortum ucu diye isteyebilirsiniz.
metalavm.com adresinde de vardır sanırım.

1/2 inç lik malzeme kullanmanız gerekiyor. Yalnız pompanın kendi dişleri bsp olmalı. Aksi takdirde türkiyedeki baglanti parçaları uyum sağlamayabilir.

Biraburada adresinden sıcağa dayanıklı ve gıdaya uyumlu silikon hortum alabilirsiniz. Bağlantı ekipmanı olarak da arkadaşların bahsettiği gibi kamlok (camlock) bağlantı ekipmanlariyla kolayca sök tak yapmanız mümkün

1 Beğeni