Silikon conta - oring

Arkadaşlar bugün bir yerde resimde gördüğünüz sarı renkli o-ringleri buldum. Satan arkadaş sıcağa dayanıklı silikon olduğunu söyledi. Herhangi bir koku yok. Fakat sizlere de sormak istiyorum. Daha önce bu contalardan sıcak veya kaynar suda kullanan var mı acaba?
Sohbet muhabbet başlığına yazacaktım ama belki başka arkadaşlar da faydalanır. Gerekli görürlerse moderatör arkadaşlar taşıyabilir.

2 Beğeni

Bana bunlardan lazım kendi yaptığım kazan için ama istanbul’un en büyük ilçesinde bulamadım iyi mi.?
Bence bulmuşken kullan :wink:
Genelde ev ekipmanlarında bunları kullanıyorlar benden demesi…

1 Beğeni

Evet kendi sorumu cevaplıyayım. Gıda uyumlu sarı renk silikon conta ve o-ringler 240 C ısıya dayanıklıymış. Gıda uyumlu kırmızı silikon conta ve o-ringler ise 400 C sıcaklığa dayanıklıymış.

4 Beğeni

Aradan bayağı bir zaman geçmiş ama O ring’leri nereden aldınız acaba? Teşekkürler.

İzmir’de Gıda Çarşısında endüstriyel mutfak ürünleri satan bir dükkandan almıştım. İsmini hatırlamıyorum çok oldu fakat eğer İzmir’de iseniz Gıda Çarşısında 1-2 yere sorarak kolaylıkla bulursunuz. Bunun dışında Aliexpress’te de kolaylıkla bulunuyor. VMQ olanlar non toxic ve gıda uyumludur. Beyaz ve kırmızı renkte olanlar.

Çok teşekkürler Hocam

1 Beğeni

Onur bey istanbulda buldunuzmu, banada 1/2 inc ve 1/4 inc vana takmak icin gerekiyor bu contalardan

Karaköy’de Fampa Kauçuk da bulabilirsiniz. Ancak istediğiniz ölçüde hazırda yoksa biraz fazla miktarda sipariş vermeniz gerekebilir. Elinizde muslukla giderseniz depoda deneyerek bulabiliyorlar.

Maalesef bakamadım hocam