Sıcak Şarap tarif önerisi

Şuan mevsimi değil biliyorum ama sıcak şarap için önerilerinizi ve tariflerinizi merak ediyorum.

3 Beğeni

Siz sorunca aklima geldi.Uzun zamandir yapmamisim. Klasik tarifimi paylasayim o vakit…
70ccSek kirmizi sarap. Zevkinize kalmis ama ben sicak sarapta en cok okuzgozu bogazkere kupajini sevdim.
2 cubuk tarcin
3-5 karanfil
1 cay bardagi toz seker
1 corba kasigi bal
2 limon kabugu rendesi
1 portakal kabugu rendesi ve suyu
1 cay bardagi viski
Vanilya ekstrakti ( damak tadiniza gore)
Once 1 portakalin suyunu sıkıp icine seker bal sarabin 35 ml sini ekleyip bir tencerede ısıtıyoruz. Kaynamaya az kala altini kapatip tarcin karanfil ve narenciye kabuklarini rendeleyip ekliyoruz. Kapagi kapatip 10 15 dk dinlendiriyoruz. Sonra kalan 35 ml sarabi ekleyip cok kisik ateste ısıtiyoruz. Servisten 5 10dk kadar once vanilya ekstrakti ile 1 cay bardagi viskiyi ekliyoruz. Sicak ilik arasi servis ediyoruz. Bu biraz sert bir sicak sarap oluyor. Tatli seviyorsaniz Sekeri artirabilirsiniz. Elma dilimleri de eklenebilir. Afiyet olsun

12 Beğeni

Tarife ek elma ve ayva da ekliyorum.

2 Beğeni

Bu tarifi deneyeceğim kesin. Bu marketlerde sıcak şarap ayrı satılıyor ne farkı var aralarında :thinking:

1 Beğeni

Marketlerde hazir satilanlari icemiyorum ben… saraplari kotu.cok fazla tatli fazla tarcin karanfil var. Yani damak tadima uygun olarak kendim yapmayi tercih ederim.

Kullanılacak şekerin yarısını karamelize ederek yapıyorum ben. Tarifin kalanı bu ve viski hariç neredeyse aynı. Elma bazen bende eklerim ama ayvayı da deniyeceğim mutlaka.

Kakule sicak sarabin olmazsa olmazi bence.Viski yerine rom konulmasini siddetle tavsiye ederim

2 Beğeni

Evet zenginlestirmek lazim tarifi biraz…ama evde rom pek bulunmaz. Ilk firsatta deneyecegim

1 Beğeni

Kış geldi başlığı hortlatma zamanı :joy:
Bugun bu şarabı buldum migrosta tek bu vardı. Deneyen varmı ? Yada bununla verdiginiz tarifler yapilir mi?

Ben denedim bunu. Bașarılıydı bence. Denemek için alabilirsin.

1 Beğeni

Baharat ekledin mi buna ?

Yanlış hatırlamıyorsam hicbir şey eklememiş, ısıtıp tüketmiştik. Güzeldi.

Şaraptan anlayan birisi değilim ama Türkiye’de gittiğim bütün elit olmayan bar ya da restorantlarda sıcak şarabın neredeyse kaynama sıcaklığında servis edildiğinden zaten damak geliştirmemin imkanı yok.

Girizgahtan sonra bu sevilen sıcak şarap 16-19 tl civarıyken bol bol içerdim (İzmir’de). Önceleri Kütahya kışlarında tansaştan aldığım şarap -sevilense eğer (ki o daha da ucuza aldığım bir şaraptı)- çok akşam içimi ısıttı. Tabi şarap söz konusu olduğunda 100 tl altına bir şey beklememek lazım diyorlar ben bilmem.
30 tl ya soğuk günlerde alınabilecek herhangi bir şaraptan daha çok zevk vereceğine eminim.

Tarif içinde belki işinize yarar;
https://www.youtube.com/watch?v=gWuWNXO5ytg

2 Beğeni

4 Beğeni

Yuh arkadaş ya…

Akşam yapacaktım, tarife bakayım diye foruma geldim, bunu koymuşsunuz.
Hani bir şeye bakınca her yerde reklamı çıkıyor ya, sanırım işler bir üst kategoriye geçti.
Bundan gayrı aradığımızı bulmak için düşünmek yeterli mi olacak yoksa…

3 Beğeni

Al sana Black Mirror dizi konusu :smile:

2 Beğeni

Vay… başrolü kaptım mı yani şimdi?
Zaten emekli olmak için 6,5 saatim kaldı, veriyorum dilekçeyi.

3 Beğeni

Vaay hayırlı olsun, veya başka ifadeyle… Why? Hayırlı olsun :slight_smile:
Bira makinesi almak için emekli olan ilk insan :joy:

1 Beğeni

Umarım umarım…
Son 2 saat 20 dakika… Canlı yayında emekli olup pazartesiden sonra yeniden işe başlayacağım. :slight_smile:

2 Beğeni