Şerbetçiotu torbası hakkında izlenimleriniz

Malumunuz olduğu üzere hem dolum çubuğunu tıkamamak, hem şişenin içine kaçıp köpürme hadisesi yaratmamak hemde kurulum sonrası kovanın temizlenmesinde kolaylık sağlaması amacıyla çeşitli materyallerden yapılma torba/kese/kapsül/demlik gibi yardımcılar kullanmaktayız.

Benim perdelik kumaştan yaparak uzun zamandır kullandığım torbamda aşağıdaki gibi.

Amma ve lakin 100 gr. dahi kullanarak yaptığım dryhoplamada şotların aroma ve acılık yönünden katkı sağladıklarını net olarak söyleyemiyorum. Çok açık konuşmak gerekirse dryhop yapmak ile yapmamak arasında çok ciddi fark olduğunu gözlemleyemedim. Hele bekletme süresi 5 günü geçtiğinde kovadan dışarı mı kayboluyor ne oluyor, hiç bir etki olmuyor.

Sizin bu yöndeki izlenimleriniz nedir acaba?
Artık otları kovaya direkt atmayı düşünüyorum valla. :confused:

3 Beğeni

En az 2 litre kayba hazır olmanız lazım. Aromaya etkisi çok büyük ama Ninkasi epeyce birayı kendine alıyor öyle yapınca.

2 Beğeni

Ben butik biradan aldım, geçen hafta kullanmıştım. 130 gr şot kullandım ve doğrusu çok üzülüyorum zira aromanın çoğunu alamadığımı düşünüyorum. Şotları çıkarttığımda buram buram kokuyorlardı hala. 130gr’ı da torbasız atsam bu sefer tıkanma ve litre kaybı olacak diye çekiniyorum.

Ben direk kovaya atıyor, şot torbasını şişeleme öncesi sifonlama yaparken, hortumun yeni kovaya inen ucuna takarak kullanıyorum. Biraz kayıp oluyor tabii ama değer bence.

1 Beğeni

Sırf bu sebeplerden bugüne kadar hep torba kullandım.
O halde bile içinde baya sıvı çekiyor aslında.

Ne yapsam ne etsem bilemedim, bir dahakine hop-tea yöntemini mi denesem acaba :confused:

1 Beğeni

Hop tea bambaşka bir durum ama eğer cold crash yapmıyorsanız pellet olarak direkt kovaya atmak bende bayağı problem yarattı. En büyük problem de bir şekilde şişelerin içine kaçan ama gözle görülemeyen parçacıklar. Bunlar aşırı köpürmeye, şişe şelalesine yol açıyor. Kendi adıma deneyimim bu halde. Aroma olarak verim artışı oluyordur muhakkak ama ben bir daha asla yapmam.
@BoBo nun yöntemini denemedim ama sorunu çözmüş olabilir o şekilde.

1 Beğeni

Ben o çelik aletlerden de aldım. I-IH olmuyor. 100gr a kadar alır dediginde 30 gr koydum, kaynamanın sonunda patlayacak kadar şişmişti.ayrıca çok hafif olduğu için kazanın içinde taklalar atıyor, bu sefer de üstteki delikler büyük olduğu için şerbetçotları kazana karışıyor, içine mistek koydum bu sefer de gitti taban oturdu. O zaman da sıcaktan “yanma” tehlikesi var, biraz misina ile bağlayıp, kazanın ortasında tuttum ama performans berbat…
benim aklımda el yapımı bir “spyder” var. oldukça geniş bir torba yapıp daha sonra onu içinde çıkarıcam…
yapıp bitirince size resmini atarım. kafamda kurdum herşeyini.

3 Beğeni

Yaptım ben. Kaynatırken bayağı verimli

1 Beğeni

Torbasız, doğrudan ekleme ve sonrasında aktarma çubuğuna torbayı takma en efektif yöntem. Yalnız o otlar her türlü kokuyor, 3 günde olsa, 5 günde olsa, doğrudan da olsa, torbalı da olsa :slight_smile:

5 Beğeni

Torbaladığım hiçbir şottan verim alamadım. Şot gerektirmeyen kitleri musluklu kovalara (şarap-cider-wherry), şotlayacağım kitleri musluksuz kovalara kuruyorum. Sonra @pegasx in bahsettiği yöntemle şişeliyorum.

Bir iki defa torbayı şişeleme çubuğuna taktım fakat ya musluktan ya da şişeleme çubuğunun yayından tıkandı (tabi ben 100gr şotladığım için miktar da bol).

Şişlemeden önce cold crash öneririm. Şotlar nereddeyse tamamen dibe çöküp maya ve artık tabanını örtüyor. Unutmadan, aktarma çubuğunu bu örtüden 2 cm yukarda bırakmanız tertemiz bir bira almanıza yarıyor.

5 Beğeni

Cold crash siz asla şişeleme yaomam,asla

Ben hep dry hop yapıyorum.
Genelde 11-12.günde kovaya atıyorum ve gaz çıkışı bitmiş oluyor.
3-4 günü geçirmiyorum. Genelde 3 gün.

En son 50 gr mittelfrüh denedim.
Dolum sırasında kalan 1 bardağı şişelemeden içtim.

Muhteşem olmuştu😀

2 Beğeni

:heart::heart::heart: En sevdiğim :grinning: export pilse cok yakisiyor

1 Beğeni

Son kovamın dibinde 3 litre kadar bırakınca, ki toplam hazim 14 gibi bir şeydi, ben de bir dahakini sizinki gibi yapmaya karar verdim. Ama iyice büyük bir tül torba hazırlayacağım bakalım nasıl olacak sonuç.

Tülcüye gittim, anlatmaya çalışırken Aliexpress den resim gösterdim. adam bana çıkardı tam bu iş için uygun 2 tül torba verdi. Bunlar eşantiyon abi dedi. hem para vermedim hem de accaip kullanışlı, dur bir dahaki kaynatmada resim çekip göndereyim.
Dry hop yaparken de bunları kullanıcam.
Büyüklüğü bir yastık kılıfı kadar. Şerbetçiotları dönsğn dursun içlerinde…Ben ölçümü buldum “yastık kılıfı” büyüklüğünde…

5 Beğeni

Bence de en pratiği bu olacak. :slight_smile:
Sonuçları paylaşalım.

Bu işi çözen sonuç olarak şu şekilde en iyisi oldu diyen varsa bilgi rica ediyorum. Yukarıda bahseden arkadaşlar gibi torbalı olmuyor, torbasiz hiç olmuyor, 2.kovaya almak mantıklı sanki ama extra bir iş ve hijyen konusunda çokda dikkatli biri olmadığımdan , azıcık olan hijyen hassasiyetimi kovayı kurarken kullandığım için 2. Kova kesin kontamine olur :roll_eyes: . Şudur diyen arkadaşlar yesillendirsin​:rofl:

Aktarma oksidasyona sebep oluyor yapmayın. Geniş bir dryhop torbası ve ağırlık için cam bilye (misket) kullanın :beers:

2 Beğeni

Torba kullanınca da aromadan kaybın oluyo, en güzeli torbasız atmak. Eskiden kovayı şişelemeden 1-2 gün önce musluk tarafından yükseltip test tarafa çökmesini sağlıyodum musluktan şişeliyodum ama bi yerden sonra çubuk tıkanıyo. Yakın zamanda https://www.amazon.com/Line-Strainer-stainless-filter-screen/dp/B00CH2JSIY bu filtreden aldım çok memnunum bundan.

2 Beğeni

Hep bu şekilde kullanıyorum ama sonuç sıfır.
Pazartesi kovaya 50 gr. attım, bu sefer 3 gün bekleyeceğim, bakalım inşallah iş görürler.