Şerbetçiotu Alfa Asit değerleri hakkında

Arkadaşlar merhaba,

Şerbetçi otlarında konuşulan Alfa Asit değerleri ne anlama gelir, az olduğunda ya da yüksek olduğunda biraya ya da bira yapımına etkisi nedir?

Şimdiden teşekkürler

Ustalar daha detaylı bilgi verebilir. Ben kısaca özet geçeyim. Alfa asit oranı kaynatma sırasında atılan şerbetçi otunun biraya vereceği acılık oranını belirler alfa asit seviyesi yükseldikçe bira daha acı olur. Dry hop(soğuk ekleme) ile mayşeye karıştırılan şerbetçi otu kaynama aşamasından geçmediği için acılık durumuna etkisi olmayıp aromalandırmada etkilidir

1 Beğeni

Ama ticari firmalar aromayı da kaynatma aşamasında kaynama bitimine yakın ve kaynatma sonu ekleme yaparak veriyorlar. Öyle dryhop hoptea falan da yapmıyorlar diye biliyorum…

Şuraya göz atabilirsiniz:

Şerbetçiotlarının Bira yapma Sürecindeki Bittering, Flavour ve Aroma Katkıları

2 Beğeni

Burada da işin içine şerbetçiotunun ısıya maruz kaldığı süre giriyor,bittering için 45dk ve yukarısı,bu genelde 60 dk hatta 75 dk hattafirhatta first wortt dahi olabiliyor,süre arttıkça(kaynatma)artıyor ibu,yani şotunun içindekini mayşeye alıyorsun,bu süreler düştükçe artık iş aromaya dönüyor

Dry hop ticari firmalar tarafından da uygulanıyor, Efes Tuborg değil tabi :slight_smile:
Örneğin Brewdog bu işin suyunu çıkaran firmadır, biraları gayet güzel olsa da maddi açıdan evde yaparken on kere düşünmemizi gerektirecek (sonra kendi adıma vazgeçecek ) ölçüde dry hop yapmasıyla ünlüdür…

1 Beğeni

Yok ben bizim yöreleri kastettim zaten hocam. Bizim yerlileri yani :blush:. Aslında onların da ekleme kaynatma sürelerini ve kullandıkları türleri bilsek fena olmaz…:blush:

Arkadaşlar aslında benim sorduğum daha çok AA’nın yüksek ya da düşük olmasının farkı nedir? Yani acılık için mümkünse yüksek AA olan şerbetçi otlarını mı kullanmak lazım? Örnek olarak el dorado şerbetçi otlu bir bira yapmak istediğimde acılık için Magnum veya target gibi bir şerbetçi otu ile kaynatmaya başlayıp sonrasında el dorado şerbetçi otları ile mi devam etmeliyim yoksa AA’sı düşük olsa da acılık için de aroma için de el dorado ile mi devam etmeliyim?

1 Beğeni

Düşük AA’sı olan otlar da acılık için kullanılır elbette, miktarı biraz daha fazla kullanırsınız. Yüksek AA’lı otları kullanmaktaki amaç minimum maliyetle maksimum faydayı sağlamak… Tabii ki bu yüksek IBU’su olan biralar için daha çok geçerli. IBU 16 buğday için örneğin, herhangi bir noble hop yeterli oluyor.

Diğer yanan Magnum acılık için ideal ot, kendi aroması neredeyse nötr olduğu için sadece acılığından faydalanıyorsunuz. Target’a gıcık oldum, English IPA’da çok baskın geldi onun için artık kullanmama kararı aldım. Hatta daha önce acılık için Target kullandığım IPA’da bile hem kaynatma hem dry hop’ta bolca simcoe ve cascade olmasına rağmen o target’ın kokusunu alıyordum :slight_smile:

IPA için, Simcoe acılığını da çok seviyorum, oldukça yumuşak bir acılık veriyor.

Neticede Acılık için magnum, aroma için El Dorado mantıklı olabilir…

3 Beğeni

Cevap için teşekkür ederim @magunay AA olayı netlik kazandı kafamda şimdi

1 Beğeni

Peki bu şerbetçiotlarının kokusunu tam anlamda hangi aşamada alabiliyoruz? Mesela ben kaynatma aşamasında alamadım, paketten de alamadım (hepsi aynı kokuyor) ve şu an mayalanma aşamasında da alamıyorum. Daha önce denediklerimde de alamamıştım zaten…

@magunay konudan kopuk olacak ama senin bir yorumunda görmüştüm de şimdi bulamadım IPA yaparken % şu kadar pale ale maltı % şu kadar da şu maltı kullanıyorum standart olarak yazmıştın da % ler ve ikinci malt neydi hatırlatabilir misin?

Cevap için teşekkürler şimdiden

Zevke ve türe göre değişir tabi ama ben Brewdog Punk IPA malt tabanını seviyorum, bu da aynısı zaten…
%90 Pale Ale, %10 Caramalt.

1 Beğeni

Bu sene gittim Bilecik Pazaryeri’ne, daha dalından taze toplanmış otlardan aldım, arabaya koydum, yol boyunca buram buram koktu arabanın içi… Hala da vakumladığım paketin dışı bile kokuyor…
Ben tabii ki Pazaryeri’ne gidip toplayın demiyorum, ama bunu anlatmamdaki amaç, otun tazeliğinin ne kadar fark yarattığı. Pellet halde yurtdışından bir yıl önce toplanan otların bu seviyede kokmasını beklemek doğru olmasa da aslında her aşamada bu kokuyu almanız lazım. Paketteki pellet’lerin kokusundan ben de çok bir şey anlayamıyorum ama, kaynatmada ve mayalamada mutlaka karakterini belli edecek kokular gelecektir. Otun cinsine, ne kadar hangi aşamada kullandığınıza göre de değişir bu durum.

2 Beğeni

Valla bu defa lubelski ve fuggle kullandım alamadım koku falan. Mayalanırken de bildiğimiz maya kokusu geliyor. Acaba bbnin şerbetçiotları kokmuyor mu? :blush:

Bunlar zarif otlar, Amerikalı canavarlara benzemiyor. Miktar neydi peki?

1 Beğeni

23 lt için toplamda 50gr. Dk 15-5-f.o. Gr 20-10-20. Şişeleme aşamasında birayı 6’lı şişe ikiye bölüp dryhop ve hoptea olarak yoğun bir ekleme daha yapıcam. Artık sonuç almak istiyorum şu şerbetçiotundan…:blush:

Başka ot varsa dry hop için kullanılabilir. Cascade mesela…

Geçen saaz denedim o da bir etki etmedi. Ne koku ne tat bir işe yaramadı…

Amerikan otlarıyla bir dry hop deneyin, Cascade, citra, simcoe, centennial …vs
Fark edecektir

2 Beğeni