Şerbetçi Otu - Kargo

Arkadaşlar selamlar. Şehirdışından bir arkadaşım elindeki kullanmadığı ve sktleri yaklaşmış şotları ve mayaları 2 gün önce bana kargoladı. Şotlar vakumlu paketlerinde fakat gel gör ki kargo ptt kargo ile geliyor. Zaten kargo elime ulaşmadı ve araya da haftasonu girdi. Muhtemelen 2 gün daha ulaşamayacak. Bu durumda şotların akıbeti ne olur? Daha önce böyle bir deneyimi olan var mı? Hadi mayalar neyse ama şotlar bozulmuş olabilir mi?

Havalar serin. Bir şey olmaz.
Bence tek problem, üzerine ağır bir şeyler koyarlarsa toz haline gelebilir.

1 Beğeni

Teşekkür ederim cevabınız için, şimdi içim biraz rahatladı. Ama Muğla’da olduğumdan dolayı özellikle merak ettim çünkü bu hafta oldukça sıcak diyebilirim. Bakalım şansıma ne çıkacak?

1 Beğeni

Vakumlu poşetler hiç açılmamışsa veya delinip hava almamışsa, sorun olacağını sanmam.

2 Beğeni

Vakumlu poşetler de var, fakat sonradan açılmış olanlar da var. Arkadaşım kargodan önce fotoğraflarını göndermişti, anladığım kadarıyla aralarda hiç açılmadıkları halde sanırım vakumu gitmiş olanlar da var. Neyse ki yarın PTT saat 12ye kadar açıkmış yetişebilirsem gidip alacağım, yetişemezsem sağlık olsun.

Bir de son anda farkettim ki “Şerbetçi Otu Saklama Koşulları” başlığı da mevcutmuş. Uygunsa oraya taşırsanız sevinirim.

3 Beğeni

Valla şotları vinodan aldıysa soğutucuda gelse bile farketmez :slight_smile: sen ne dersin @pegasx

4 Beğeni

Esrarengiz Tarsus Kazısı vardı geçen sene falan, hatırlarsınız. Bence Vino Market’in otlar o kazıdan çıkmış, napacaklarını bilemedikleri için Vino’ya vermişler, onlar da bize satıyor. Yoksa o kokusuzuğun bir manası olamaz.

6 Beğeni

Hatta bilim insanları şu an deli gibi konuyu araştırıyorlarmış: “Amerika’da yetişen şerbetçiotlarının 2000 sene önce Anadolu’da ne işi var” diye.

5 Beğeni

Sanırım bunlar sadece “ot” , şerbetçi kısmı yok bunların.

3 Beğeni

Arkadaşlar az önce kargoyu gidip aldım. Arkadaşım sağolsun bol miktar maya koymuş fakat mayaların son kullanma tarihi 2018. Ne yazık ki çoğaltma imkanım yok. Sizce bu durumda kullanılabilir mi? Risk büyükse kullanmam ama bir yandan da bu mayacıklara üzülürüm :grinning:.

3 Beğeni

Şotları gerçekten vinodan almamak mı lazım bana son gelen 2 paketin vakumları da gitmişti

1 Beğeni

Tam olarak ölçüt değil ama İsa’dan önceki kit mayalarımı cider için kullanıyorum. Sorun çıkmıyor. Bunlarda da çıkacağını sanmam.
Çoğaltmayın ama uyandırın :slight_smile:

3 Beğeni

Ben gerçekten kötü bir deneyim yaşadım. Bundan sonra oradan şot almıyorum

Bende @arslanturegun gibi düşünüyorum

1 Beğeni

Şotlar da gerçekten çok pahalı nerdeyse malt parasına ulaşacaklar

Ben mayaların son kullanım tarihinin öncelikle kanuni mecburiyetten, sonra ticari taktik olarak yazıldığına inanıyorum.
Paketi açılmamışsa çalışacaklarına inancım tam.

Ben her kurulum öncesi litrelik kavanoza 3/4’ü kadar su koyup içine 1 tatlı kaşığı toz şekeri karıştırıp maya paketini içine salıyorum. Kavanozun kapağını sıkmadan sadece üzerini kapatıyorum.
15 dakika hiç ellemiyorum, sonra kavanozu tutup hafif hafif çalkalıyorum, bir 15 dakika daha bekliyorum.

Köpürmeye başladığında uyandıklarını anlayıp kova içine gönderiyorum.
Kurulumunuz öncesi sizde bunu deneyip çalışıp çalışmadıklarını anlayabilirsiniz.

4 Beğeni

Maya uyandırırken suya şeker atmayı önermiyorlar. Maya hücre duvarları kuru olduğu için su ile buluşturuyoruz. Suyun içindeki şeker konsantrasyonu nedeniyle mayaların çoğunun öleceğini yazıyorlar. Siz yaptığınızda bira olmuş olabilir deneyimlere göre ama yine okuduğum her yerde bu bilgi var. Fyi.

Örnek nir makale için link ekte
http://www.hbd.org/hbd/archive/3301.html#3301-4
yazının bir bölümü de bu
For the initial few minutes (perhaps seconds) of rehydration, the yeast
cell wall cannot differentiate what passes through the wall. Toxic
materials like sprays, hops, SO2 and sugars in high levels, that the yeast
normally can selectively keep from passing through its cell wall rush right
in and seriously damage the cells. The moment that the cell wall is
properly reconstituted, the yeast can then regulate what goes in and out of
the cell.

3 Beğeni

Evet ben sürekli IPA yapıyorum ve bol keseden kullanıyorum her seferinde neredeyse bir çeyrek takar gibi dokunmaya başladı :stuck_out_tongue_closed_eyes:

3 Beğeni

Koyduğum 750 ml su içinde 1 tatlı kaşığı toz şeker, suya katıldığı anda neredeyse kendi kendine suya karışan bir miktar. Suyu şekere boğmuyorum, çok ince tadlandırıyorum.
Çok şükür bugüne kadar hepsi sorunsuzca ve mutlu şekilde bira yapmayı başardılar. :slight_smile:

Eğer arkadaşınızın saklama koşullarında anormallik yoksa sorun olacağını sanmıyorum, arkadaşların da dediği gibi uyandırıp kullanmakta fayda var yine de…

1 Beğeni