Rezistans (Isıtıcı) Seçimi

Henüz çarpılmadım, Allah göstermesin :)) (Oralarıda elimden geldiğince daralan makaronla izole etmeye çalıştım)

• Bu arada sensör değil rezistansın 2 kutbu orası

Yok hocam, canlıya dokunduğunda 220V kendini gösterir.

,benimki bu cins olduğu için yanıldım manşon lu tip 1/5" 2500 watt bunda kapak var kapağın içine her ihtimale karşı silikon doldurdum

1 Beğeni

Aynen canlıysa tek te olsa affetmez yerlerde ıslaksa hele

Yanlış anlaşılma olmasın mesajı düzeltdim sonra senin yüzünden çarpıldık olmasın :smiley:

2 Beğeni

Hep tango ve cash yüzünden

1 Beğeni

Hocam hiç bira yapmadan direk Hermsle başlamanızda iyi cesaret :slight_smile: Umarım güzel sonuçlar elde edersiniz. Sonuçları bekliyoruz :slight_smile:

2 Beğeni

Panosunu tam otomasyon yani plc ve dokunmatik ekran yapıyorum şu anda uğraştığım kısım bu programı yazdım adım adım yönergelerle çalışacak ama su almayı, ısıtma sürelerini , miktarlarını ekrandaki reçete kontrol edecek ayrıca bilgisayarda kullanacağım reçete hazırlama programını kendim yazdım (tabi bir çok kaynak inceleyerek) Evde reçeteyi oluşturacağız sistemin yanına gidip yükleyip başlatacağız gerisinde bizi sistem adım adım yönlendirecek eğer faydalı bir çalışma olursa testlerden sonra isteyene ücretsiz göndereceğim (yazılımları :slight_smile: tabi )

6 Beğeni

E daha ne olsun. Bunu yapan birayı hayli hayli yapar. Basit reçetelerle başlayıp fermantasyon sıcaklığına dikkat eder, yavaş yavaş aradı tadı da bulur. Tebrikler.

1 Beğeni

Tabi hepimize faydalı olur umarım işin yazılım kısmıyla uğraşırken teorik kısmını ister istemez öğreniyorsunuz pratiği de testlerde göreceğiz ara ara bilgi atarım.Sağ olun

3 Beğeni

ASLINDA BU ISITILICI POMPAYI BAŞLIK ALTINDA TARTIŞMAK lazım belki deneyen bilen anlayanı çıkabilir

Merhaba Arkadaşlar. Bir konuyu danışmak istiyorum. Bazı arkadaşların fotoğrafını ekledikleri rezistanslarda (şu kırmızı kapaklı olan mesela bkz: acarugur) pirinç kafası var ve bu parça kazana giriyor yani mayşe’ye temas ediyor. Normalde bu parçanın paslanmaz olması gerekmiyor mu?
Saygılar

1 Beğeni

Paslanmaz olan modelleri de var. Pirinç de paslanmaz aslında ama sıcak maysede ne kadar sağlıklı fikrim yok. Komple paslanmaz olarak satılan rezistanslar tercih edilebilir.

1 Beğeni

Merhaba. Paslanmaz olanına hiç rastlamadım. Bildiğiniz bir adres (internet sitesi) var mı Türkiye’de?

Paslanmaz rezistans veya paslanmaz manşonlu rezistans olarak aratırsanız çıkıyor. N11 , gg de var yok bilmiyorum ama direk imalatçı sitelere de sipariş verebilirsiniz.
images

2 Beğeni

Pirinç olmasında hiç bir sıkıntı yok damıtma makinasında uzun süredir kullanıyorum. Bulursanız paslanmaz tabiki daha iyi olabilir ama fiyatları daha pahalıdır pirinç olanı bu hafta 100 tl ye aldım.İkiside iş görür Bakır ve pirinç gibi malzemeler sıhhi işlerde kullanılabilir.

1 Beğeni

Merhaba, şemaları hangi yazılım ile çizdiniz acaba?

Damıtmada kullanılabilir, doğrudur, çünkü temas ettiği sıvıyla işiniz yok, kendisinden yükselen buharı sıvılaştırarak toplayıp tükettiyorsunuz.
Fakat birada işler değişiyor. Direkt temas ettiği şeyi vücudunuza alarak tüketiyorsunuz.

Tercih sizin.

2 Beğeni

Merhabalar,
Sketchupla çizdim. Amatör işi bu kadar oluyor :slight_smile:

2 Beğeni

Gayet güzel olmuş, bende amator işler için kullanıyorum, hem güzel bir şablon oluyor hemde güzel bir önizleme.

1 Beğeni