Rezistans (Isıtıcı) Seçimi

https://urun.n11.com/diger/12-volt-mini-su-ve-yag-aktarma-dalgic-pompasi-800-litresaat-P354917130

Şuan bu ürünün aynısından kullanıyorum.

2 Beğeni

pahalı değilmiş kaynatma haricinde kullanabilirim teşekkür ederim.kaynatma ısısına dayanmayabilir görmek lazım

Ben ilk aldığımda 75 derecede 2 saat devirdaim yaparak test etmiştim. Ancak kaynatmada devirdaime gerek yokki zaten. Kovayada soğudukdan sonra aktarılacak nasıl olsa.

Bu arada bu pompa ile bir küçük tavsiye vereyim. Eğerki musluğunuzuda 1/2 vanalardan alırsanız harici bir hortuma gerek olmadan direk musluğa bağlantısını yapabilirsiniz.
Kendi mayşe kazanımı örnek olarak koyayım.

7 Beğeni

IMG_0889 Sistemi yeni kuruyorum herms yapmayı planlıyorum
pompayı direk vanaya bağlamanız güzel olmuş zaten benim bağlantılar da 1/2" (bu arada ben hiç bira yapmadım daha ilk olacak)

7 Beğeni

Güzel, derli toplu olmuş. Hiç çarpıldınız mı peki :wink:? Hani kazan kaynarken azcık kuru fasulye ısıtasınız gelmiştir de, bulaşık makinesinden temiz tabak alayım derken…

1 Beğeni

Sizinki de çok güzel bununla çarpılmak kısmet olmadı daha ama başka cihazlarla o ilişkiyi yaşadım tabi sizde niye iki ısı sensörü var garanti için mi

Ben henüz çarpılmadım. Beer 4.0 Barış’a yazmıştım. Fotoğraftaki onun kazanı. 4.0 versiyona gelene kadar kesin çarpılmıştır ama :slight_smile: . Sanırım sensör’e benzettiğiniz bağlantılar rezistansın bağlantıları.

Henüz çarpılmadım, Allah göstermesin :)) (Oralarıda elimden geldiğince daralan makaronla izole etmeye çalıştım)

  • Bu arada sensör değil rezistansın 2 kutbu orası

Yok hocam, canlıya dokunduğunda 220V kendini gösterir.


,benimki bu cins olduğu için yanıldım manşon lu tip 1/5" 2500 watt bunda kapak var kapağın içine her ihtimale karşı silikon doldurdum

1 Beğeni

Aynen canlıysa tek te olsa affetmez yerlerde ıslaksa hele

Yanlış anlaşılma olmasın mesajı düzeltdim sonra senin yüzünden çarpıldık olmasın :smiley:

2 Beğeni

Hep tango ve cash yüzünden

1 Beğeni

Hocam hiç bira yapmadan direk Hermsle başlamanızda iyi cesaret :slight_smile: Umarım güzel sonuçlar elde edersiniz. Sonuçları bekliyoruz :slight_smile:

2 Beğeni

Panosunu tam otomasyon yani plc ve dokunmatik ekran yapıyorum şu anda uğraştığım kısım bu programı yazdım adım adım yönergelerle çalışacak ama su almayı, ısıtma sürelerini , miktarlarını ekrandaki reçete kontrol edecek ayrıca bilgisayarda kullanacağım reçete hazırlama programını kendim yazdım (tabi bir çok kaynak inceleyerek) Evde reçeteyi oluşturacağız sistemin yanına gidip yükleyip başlatacağız gerisinde bizi sistem adım adım yönlendirecek eğer faydalı bir çalışma olursa testlerden sonra isteyene ücretsiz göndereceğim (yazılımları :slight_smile: tabi )

6 Beğeni

E daha ne olsun. Bunu yapan birayı hayli hayli yapar. Basit reçetelerle başlayıp fermantasyon sıcaklığına dikkat eder, yavaş yavaş aradı tadı da bulur. Tebrikler.

1 Beğeni

Tabi hepimize faydalı olur umarım işin yazılım kısmıyla uğraşırken teorik kısmını ister istemez öğreniyorsunuz pratiği de testlerde göreceğiz ara ara bilgi atarım.Sağ olun

3 Beğeni

ASLINDA BU ISITILICI POMPAYI BAŞLIK ALTINDA TARTIŞMAK lazım belki deneyen bilen anlayanı çıkabilir

Merhaba Arkadaşlar. Bir konuyu danışmak istiyorum. Bazı arkadaşların fotoğrafını ekledikleri rezistanslarda (şu kırmızı kapaklı olan mesela bkz: acarugur) pirinç kafası var ve bu parça kazana giriyor yani mayşe’ye temas ediyor. Normalde bu parçanın paslanmaz olması gerekmiyor mu?
Saygılar

1 Beğeni

Paslanmaz olan modelleri de var. Pirinç de paslanmaz aslında ama sıcak maysede ne kadar sağlıklı fikrim yok. Komple paslanmaz olarak satılan rezistanslar tercih edilebilir.

1 Beğeni