Porter ve Stout Farkı

Bir çoğumuz için ayırt etmesi zor olan bu türlere ait “Birasever” in yeni yazısını okumakta fayda var. http://www.birasever.com/blog/2019/2/3/stout-ve-porter-arasndaki-fark

8 Beğeni

Tek bildiğim; porter veya stout diye ayırmaksızın “koyu” bira sevmediğim :slight_smile:

4 Beğeni

Bende pek sevmiyordum ama arada bir içe içe bağımlısı oldum. Yinede ilk tercihim olamazlar ama stokta bulundurmak iyi oluyor.

1 Beğeni

Benim de çok sevemediğim tarzlar ama el altında bulunması ve arada bir tadını anımsamak da iyi oluyor.

2 Beğeni

Ben sadece imperial stout sevmiyorum. Yukarıdaki yazının bir benzeri yabancı bir kaynakta vardı.
Ne yaparken ne de içerken ayırt edebilirim. Ama her ikisini de severek içiyorum.

Coopers irish stout yaptım benden başka kimse içemedi. Hepsini zevkle tek başıma içtim. Acaip alışkanlık yapmıştı.

Bir Guiness değildi ama bizim şu meşhur markanın yaptığından 10 kat daha iyidi.

Yakin bir zamanda tekrar yapmam ama hazırda olsa bazen içerdim.

2 Beğeni

Export stout yapmıştım bende, son 2-3 şişe kaldı. Et ve tavuk yemeklerinin yanı sıra peynir ve kurutulmuş et ile çok iyi gidiyor.

1 Beğeni

stoutta favori tarifim, muntons export stout+yarım kilo ş.otlu malt özü+yarım kilo şekerdi. kendi mayası ile.
uun süredir stout yapmıyorum ama aklımda bu sefer, yine aynı kit+1,25 kg base malt (ş.otu ile acılık için 1 saat kaynatılmış) ile yada 700-800 gram sıvı malt özüyle (yine acılık için ş.otu ile 1 saat kaynatılmış, 10 gram yeterli olur sanıyorum.) yapmayı planlıyorum. favorim olan yüksek akollü guiness foreign stout kıvamında bir tat oluyor. Burda satılan draught stoutu beğenmiyorum hiç.

1 Beğeni

Koyu diyince Tap 6 de koyu, Westmalle Dubbel de koyu, bunları da sevmemek olmaz sanırım :slight_smile:

2 Beğeni

Aman diyim gövdeli olsun diye 23 litreden aşağı stout kurmayın, zift gibi acı oldu. Vallahi yanık tadı geliyor. Ben ettim siz etmeyin :grin:

Porter yeteri kadar içmedim yani bir kaç defa sağdan soldan ama stouta göre acısı biraz daha az gibiydi, içimi daha kolaydı sanki. Onun dışında tat gamı yakındı diye hatırlıyorum… Of neden böyle şeyleri not etmiyorum!

Tarihsel fark:
Slender porter=hafif Porter
Stout porter=sert porter
Hatta bazı üreticilerin Partigyle yaptıktan sonra ilk ve ikinci şırayı farklı oranlarda karıştırarak bir parti slender, bir parti stout porter yaptıkları bile biliniyor. Yani tarihsel fark sadece ABV.
Günümüzde böyle bir ayrım yok tabii. Birçok şeyde olduğu gibi, bu da orijinal bağlamından tamamen kopartılmış. İki tür arasındaki farkı belirleyebilecek en önemli gösterge bugün için sanırım kavrulmuş arpa kullanımı.
Biraseverin anlattığı ve porterın kaynağını iki farklı biranın karıştırılmasına bağlayan (şu ünlü half’n half) hikaye ise pek çok kaynak tarafından doğrulanmıyor ama bu tamamen ilgisiz olduğu anlamına da gelmez tabii. Zaten durumun karışıklığını Birasever de özellikle vurgulamış.

7 Beğeni