Port 66 HEFEWEIZEN

Merhabalar,
Kit vinoya gelmiş dün satın aldım. Bu akşam kurulum yapacağım. Dekstroz ile kurulum yapmayı planlıyorum malum hiçbiyerde kuru malt özü yok. Ne kadar dekstroz kullanmalıyım? (Başka önerilere de açığım) Şişe şekeri içinde dekstroz kullanabilir miyim? Cevap evetse miktarı ne kadar olmalı?

1,5 kilo buğday maltını kısmi mayşeleme yapıp ekleyebilirsiniz. Dekstroz, şeker kullanmak yerine onu kullanabilirsiniz. Forumda kısmi mayşeleme ile ilgili bilgiler var. Deneyimler, Öneriler, Yöntemler / Kısmi Mayşeleme Bir Tam da şu yazı denk geldi

1 Beğeni

Teşekkür ederim. Fakat bana biraz karışık geldi. Basitçe bir anlatım yok sanırım bununla ilgili.

Kırılmış buğday maltı satın alın. Biraburada.com da var.
Düdüklü ya da olabildiğince geniş bir tencere içine bildiğimiz tülden yapılmış bir torba içine koyun. Torba fermantasyonmarket.com da var isterseniz. Yoksa kırpık tülden yapın.
1 kilo malt için 4 litre suyu tencerede 72 dereceye getirin.
Torba içindeki maltları içine atın.
60 dakika boyunca 63-66 derece arasında kalmasına dikkat edin.
Her 15 dakikada bir açıp karıştırın , sıcaklık düşmüşse altını hafifçe açın, karıştırın ki altı tutmasın.
Bu esnada tencerenizi havlu, battaniye vb ile örtün, sıcaklık kaybı minimum olsun.
60 dakika sonra torbayı fırın süzgeci üzerine koyup , tencere üzerinde süzülmesini bekleyin.
Önceden haIrladığınız 70 derecede 2,5 litre suyu yavaşça üzerinden dökün. Çıkan şırayı 10 dakika kaynatın.
Hızlıca lavaboda buz ve su yardımıyla içine su kaçırmadan soğutun.
Kovanıza ekleyin.
Eğer yapmak isterseniz böyle.

4 Beğeni

Zahmet edip detaylıca anlattığınız için çok teşekkür ederim.

Şarap süzmek için pamuk ütü bezi (tülbent) almıştım. Kullanılmamış elimde var. İçine kırık maltları koyup ağzını yine tülbentten bir parçayla bağlayıp çok sıkı olmayacak şekilde bohça yapsam sanırım yeterli olacaktır.

Her 15 dakikada bir açıp karıştırın derken torbayı mı açacağım yoksa tencerenin kapağını mı?

İlk başta 4 litre ardından 2.5 litre su ekledik. Buharlaşma payıyla sanırım 6 litre gibi bir miktar kalacak. Bu altı litreyi kovaya ekleyip üzerine kiti ekleyip su ekleyerek 23 litreye mi tamamlamalıyım? Bu şekilde yapacaksam alkol miktarı acaba ne olacaktır? Ben 1 kilo dekstroz la 22 litre kurup %5 civarı bir değer yakalarım diye düşünüyordum.

1 Beğeni

Bütün ilgi ve bilgileriniz için çok teşekkür ederim fakat benim bu şekilde teçhizatlarla evde çalışmam ne yazık ki mümkün değil.

Tembel işi olanı yapmak durumundayım yani kuru malt özü satılmadığına göre dekstroz kullanacağım. Kiti 22 litre olarak kurmayı düşünüyorum. %5 lik alkol elde etmek için ne kadar dekstroz kullanmalıyım?

Ustatlar baska kit kalmadigindan mecburen 3.kez port 66 kiti kuracagim. Daha once bugday dme ve lme ile kurup bir kez de portakal ve kisnis eklemistim. Simdi ise elimde 1 kg redx malt ve 1kg bugday malti ve columbus continental amarillo simco chinook citra sotlar var. Kurulumu uygun og yakalamk icin 18 ila 23 litre arasi yapabilirim. Bu malzemelerle partial mash denemesi yapmami onerir misiniz,? Red x i.ozellile kirmizi bira istedihim icin aldim.

Herkese merhaba, 2 hafta önce kiti 1.1 kg dekstroz ile kurdum fakat hala gaz çıkışı devam ediyor, gaz çıkışı durana kadar beklemeli miyim? Teşekkürler.

Hidrometre temin edebilir veya garanti olsun diye 3 haftaya tamamlayabilirsiniz.

Hidrometreniz varsa; 1010 ve altı ölçümde doluma geçebilirsiniz. 1010 değerini görürsem tekrar ölçüm yapmadan şişeliyorum.
Hidrometreniz yoksa; fermenterin olduğu oda 18° altına inmediyse 15.günde şişeleyebilirsiniz. Bu kiti toz şekerle 3 defa kurdum. 15.günde 1006-1008 değerini aldım.

Pazartesi günü şişelemeyi yaptım değeri 1010 olarak ölçtüm. Şu an içilebilir kıvama gelmiş midir?

İsterseniz hiç şişelemekle uğraşmayın, direkt kovadan doldurup içersiniz?
Bi sakin arkadaşlar, bi durun bekleyin, bi nefes alın allah aşkına… Biraz zaman verin biranız olgunlaşsın, gazlansın, kıvama gelsin.

Minimum 15 ocaktan sonra denemelere başlayın.

4 Beğeni

“Şişede en az 1 ay” sloganı kulağınıza küpe olsun :grinning:

1 Beğeni

Arkadaşın sabırsızlığının ve buğday birası olmasının hatırına 3 haftaya indirdim
Bu kıyağım unutulmasın :beer: :grinning:

buğday ve ipa hariç bütün biralar için en az 1 ay bekliyorum ama bugdayla ipa da gazlandıysa 1 hafta 10 gün içinde içmeye başlıyorum nerde yasadıgınızı blmiyorum ama bu soguklarda biranızın gazlanması en az 2 hatta 3 haftayı bulur

1 Beğeni

Bu kit özelinde konuşursak 22 derece üzeri sıcaklıklarda 4 günde içilebilir hale geliyor. Hadi kış olduğu için 5 diyelim. Bulunduğu ortam 22 derece ve üzerinde ise Cumartesi ilk şişenizi deneyebilirsiniz bana göre.

2 Beğeni

Teşekkür ederim arkadaşlar. 17-18 derece civarında duruyor şu an.

1 Beğeni

O zaman 2 hafta bekleyin. Bende Bu kiti @pegasx gibi birinci haftadan sonra keyifle içtim. Ama genelde buğday birasını yazın yaptığım için ortam sıcaklığına bağlı içilebilir hale kısa sürede geliyor.

3 Beğeni

Bu kiti 6 defa kurdum. 5 ve 6.kiti birlikte kurup 10 gün önce şişeledim. Stokta biram olmadığı için 5.gün içtiğim oldu.

Son iki kurulumu yapmadan önce iş yoğunluğundan 40 gün kadar kovam boş kaldı. Tuborg filtresizle idare etmeye çalıştım. Son partileri şişeleyince dandik filtresiz biralara 12 tl vermek istemedim artık ve 3.günden itibaren içmeye başladım.

Bu kit için söyleyeceğim 10.gün içilebilir kıvama geliyor, şişede bir ay olunca efsane oluyor. Kurduğum 6 kitin ortak yönleri;
14-16 gün arası fermantasyon (maya uyandırarak)
Fermantasyon sıcaklığı 18-22° arası (ağırlıklı 20°)
Fg 1006-1008 arası şişeleme
Şişe şekeri 2 adet 750/360 küp şeker
Şişelerin beklediği oda sıcaklığı 18° ve üzeri