Port 66 HEFEWEIZEN

25.03.2018 Port 66 Hefeweizen + 1000 gr Buğday Dme + 100 gr şeker ile E-231 maya ile 23 ° sıcaklıkta 22,5 litre olarak kurulum yapılmıştır.
Fermantasyon 23-24° civarında gerçekleşecektir.
Og : 1042
Şişelemeden 3 gün önce Perle dryhop yapmayı planlıyorum.
İlerleyen zamanda sonuçları paylaşacağım.

6 Likes

Bugüne kadar iki Port 66 kiti hazırladım ikisinden de çok memnun kaldım.
Buğdayın sonuçlarını bir görelim, ben de yazılırım sıraya.

2 Likes

Şimdiden sabırsızlıkla bekliyorum gerçekten umutluyum bu kit ve kurulumdan :blush:

3 Likes

Zonguldak tadımında bayıldım buna ve Akgün dostum ile bundan böyle hefe için kademeyle decoctionla uğraşmama kararı aldık. Bu kit müthiş. İyi maya seçimi iyice uçurur.

3 Likes

Gayet güzeldi, beğenerek içtik, buğday için kesin çözüm :slight_smile:
Bu arada E231 dediğin kitin kendi mayası değil mi @Bulent

3 Likes

@ers ve @magunay sizden gelen yorumları duyunca sabırsızlık artıyor :blush: evet abi kitin içinden çıkan maya.
Sadece perle ile dryhop yapıp yapmama konusunda kararsızım :blush:

1 Like

Amerikan otları başka bir havaya sokuyor bu buğday birasını. Siz nasıl diyordunuz sayın @ers, White IPA miydi neydi? :wink:

3 Likes

Efendim evet, en iyi örneklerinden biri aslında Schneider TAP 5 Hopfenweizen. Amarillo, hem de öyle hiç abartılmadan muhteşem birşey yapmış TAP 5’i. Hani özelde Schneider, genelde Alman biracılar için geleneğin öneminden söz etmiştin ya, gelenek hem de nasıl önemli, ama işte, gelenekçilik, muhafazakarlıkla aynı şey değil. Alman buğday bira üreticilerinin en iyilerinden olmasına rağmen Amarilloyu kullanmış ve çok da iyi etmişler.
PS: Geleneğin öneminden Akgün söz etmişti, belirtmeyi unutmuşum :smiley:

6 Likes

Ben 25 gr civarı perle düşünüyorum @ers üstadım sizce nasıl olur ?

2 Likes

Bu bira bence çok dengeliydi. Yani belki yarısını olduğu gibi bırakıp, yarısına ekleme yapmak da bir seçenek olabilir. Çünkü muz, karanfil, türün iyi bir örneğinde olması gereken herşey vardı. Perle asil Alman otu ve kuru ekleme hefelerde kullanılan bir yöntem değil. Yani aroma otu olarak nasıl sonuç verir pek bilemiyorum. Olmaz diye birşey yok tabii ama, aynı miktarda, Citra, Amarillo gibi saldırgan bir amerikan otu da düşünülebilir.

4 Likes

Söylediğiniz gibi yarısını citra olarak deneyeceğim. Teşekkür ederim görüşleriniz için.

Adı bile güzel :stuck_out_tongue:

Önümüzdeki hafta kuracağım bende lageriyle beraber. Vinoya malt özü gelmiş fakat buğday malt özü yok. Onu da başka yerden alıcaz artık :confused:

2 Likes

Bu kadar yorumdan sonra bu kiti bende çok merak ediyorum. @Bulent umarım benim içinde1 şişe ayırırsın :wink:

1 Like

Elbette kardeşim her zaman :wink:

2 Likes

Bu kiti ilk kuranım yanılmıyorsam,bu kit harika mayası mükemmel,içinden çıkan 1 kg dextroz yerine 2 pkt buğday dme ile kurdum.İyiki de kurmuşum,hem muz hem karanfil aromalarını içinden barındırıyor,hefeweisen tecrübem yok ama olanlardan @ers abinin de dediğine göre 2-3 step decoctionla yapılan hefeweisenda olması gereken her şeyin bu kitte olduğudur,ayrıca port 66 kelimesi bu forumun,birlikteliğin kurulmasına sebep olan kelime de olduğu için ayrı bir özelliği güzelliği de barındırıyor @magunay @BoBo di mi beyler😂sağolsun Taytay.

5 Likes

Bu kit konusunda senden zehirlendiğim kesin. Ayrıca birlikteliğe katkısı çok büyük @Durul @BoBo @magunay :stuck_out_tongue_winking_eye:

3 Likes

Ağustos’tan beri kuruyorum ben, sadece söylemeye uygun ortam yoktu :slight_smile:

7 Likes

O zaman özgürlüğe!

Boşuna dememişim ama değil mi @Bulent? Bu forum Port 66 sayesinde ortaya çıktı, kıymetini bilelim. :slight_smile:

4 Likes

Şu forum yaratan meşhur port 66’dan ben de kurayım bari… Yazlık buğdaylar hazır olsun…

6 Likes

Bildiğiniz gibi ben direk tam tahıldan başladım, kit mit bilmem. Ama ne Port 66 mış arkadaş sizin yüzünüzden kit birası olarak ilk bununla açılış yapacağım.:grin:

7 Likes