Pompa için gıda uyumlu hortum

Aliexpress’ten bir pompa aldım, giriş ve çıkışları küresel vana ile uyumlu.
Sağlam olsun uzun ömürlü olsun diye nalburda paslanmaz hortum vardı, 1,5 metre yaptırdım, fakat nedense emiş gerçekleşmiyor onunla. Çelik hortumların uç kısımların ağzı daraldığı için herhalde yeterli basınç oluşmuyor diye tahmin ediyorum. Pompayı kazanın vanasına vidaladığımda sornsuz çalıştı çünkü.
Nalburda gıda uyumlu uyugn hortum bulamadım, şimdi onu araştırıyorum. 16mm gibi görnnüyor, tam 16 mm olanlar sığmaz diye tahmin ediyorum ama bazen ısıtarak hortumları geçiriyorlar, daha önce hiç denemediğim için danışayım dedim. İnternet’te bu iş için uygun hortum adresi bilen var mıdır acaba?

Ben şu siteden 3 metre kadar 12x18 silikon hortum alıp kullandım ve memnun kaldım. Yarım parmak hortum ucu bağlantısına tam oturuyor.

1 Like

Çaplar küçük sanırım ancak silikon olduğu için eliniz ile hafif ovalarak ısıtıp takabilirsiniz diye tahmin ediyorum.
https://www.vinomarket.com.tr/arama-sonuc?search=aktarma+hortumu

evet buradaki en yakın 12/14 mm o çok küçük gelir, ısıtsan da girmez die düşünüyorum. 16mm olan zaten aynı genişlikte onu bile sokuşturmak kolay olmayacak

Aman diyeyim et kalınlığı da önemli bunlarda. 12x15 denediğimde çok kolay bükülmüştü. İnce hortumları düz tutmak özellikle ısındıkça çok zor oluyor.