Perge Bira Fabrikası hk

Herkese merhaba

Cengiz devi rakı yapanlar tanır ama konumuz cengiz dev değil :smile: kendisi çok beğendiğim bir hareket yaparak Antalya Manavgatdaki Perge tesislerine gitmiş ve işletme şefi (brewmaster demeye dilim varmadı) ile bir gezi yapmış .

Videodaki şu detaylar takıldım Malt :Weyerman Maya W34/70 bunları duyunca tabi birayı deli merak ettim.

Video:

5 Beğeni

2017 yazında Marmaris ve çevresinde 4.5- 5 tl’ye bulabiliyordum. Bu yaz olmadığını söylediler. Bence güzel, tam bir sahil birasıydı :grinning:

1 Beğeni

Antalyadaki hemen hemen tum otellerde fıçı versiyonu servis edilirdi eskiden. O vakitler işim gereği ayda en az 10 günüm bu otellerde geçerdi haliyle akşam sabah bira içerdim. Sudan hafifçe gönüllü soğukluk olarak tukettigimi hatırlıyorum. Hiç sise versiyonunu içmedim ama fıçı versiyonu (belkide otellere özeldi ) bira ile su arasında 10 tık varsa bu hemen sudan 1 tık biraya doğruydu. Oyle bişeydi işte :grin::grinning:

2 Beğeni

5 çeşit şerbetçiotu kullandıklarını söylemiş. Hangileri olduğunu, ekleme gramaj ve sürelerini öğreneydik iyiydi…:blush:

5 çeşit değildir o 5 zamandır video heyecanıyla yanlış söyledi sanırım. :grin:

1 Beğeni

güzel anlatmış Ethem bey …:slight_smile:

biralarını daha önce içmedim ama defalarca izlediğim bi video aklıma takılan bir şey oldukça açıp bakarım hala mesela fıçıya co2 basıcağım zaman bakmıştım en son acaba onlar kaç basmıs soyluyorlar mı diye. Bence en yetkili ağızdan en detaylı bulabileceğimiz bir rehber sayılır ev biracılarına. Diğer firmalar bırakın böyle anlatmayı bahçesine bile sokmazlar bizi. Etem beyi facebooktan ekledim sorum olurda kendisine sorarım belki cevaplar diye kabul etti de sağolsun ama henüz bir şey sormadım :smiley: Bir de etem beyin dediği avrupanın en büyük malt fabrikası bizdeymiş efesinmiş ama olsun :smiley:

1 Beğeni

Ethem abi’nin tüm iyi niyetiyle kazanların içini, otomasyon programlarına kadar göstererek süreci anlatıp bi de gaynatma gazanı deyişine hasta oldum :slight_smile:
Kademeli mayşeleme yapmaları ilginç geldi, 3 saat sürüyormuş… Muhtemelen verimlilik içindir, bu çapta üretim yapıyorsanız % 1 verim artışı bile ciddi rakam…
Çok faydalı bir video olmuş…

3 Beğeni

:grinning: Aslında doğruluk payı olabilir. Çünkü yabancı videolarda 3-4 çeşit şerbetçiotu eklemesi yapıyorlar…

Ben bir dönem Manavgat’ta yaşamıştım, yanlış hatırlamıyorsam Perge firması herşey dahil otellere bira, kola tarzı gazlı içecekler sağlıyordu. Yani ucuz maliyetli fıçı bira tedarikçisi diyebiliriz.

2 Beğeni

@Gulendam hanım sağolsun bulup bana gönderiyor :grin:

3 Beğeni

Abi mayşe kazanından sonra bir bıçaklı ve süpurgeli bir kazan var oraya malt posasisini nasil aktariyorlar ben onu anlamadim :thinking:

Antalyada otelde ben de içmiştim. Bildiğim bira tadından farklı olunca barda çalışan çocuklara sordum cevap veremediler. Sonra cevabını bilen birisini buldum hatta fabrikanın yerini bile tarif etmişti.

Çok başarılı değildi bence ama keşke devam etseler. Zamanla tadı da oturur.

1 Beğeni

Pnömatik sistem mi acaba? O kadar malt nasıl aktarılır ki… Videoya bi daha bakayım…
Şöyle… Karıştırma kazanının altında posa tankı var. Posayı karıştırdıktan sonra karıştırma kazanının altındaki kapaktan posayı posa tankına aktarıyor. Posa tankından da basınçlı havayla posayı tahliye ediyor. Ben öyle anladım…

1 Beğeni

Biralar geldi :grin:

Bira bildiğin efes ve tuborga göre gövdeli. Acılık çok çok düsük. Tek kötü tarafı lager mayadan gelen kötü koku bu şişedemi yada benim burundamı bir sorun var bilmiyorum 2. Şişeyi @Antinkuntin ile içip tekrar yazarım

9 Beğeni

Ben bu lager maya kokusunu içtiğim ticarilerde de almaya başladım. Sanırım insan bir süre sonra kılçıklanıyor ya da şot miktarlarını falan kısmışlar herhalde…:blush:

2 Beğeni

efes/tuborg gibi pilsner üreticilerinin biralarından bahsediyorsanız; gazlanmayı basınc altında fermantasyon ile sagladıkları için mayanın urettıgı co2’nin yanında sülfatın da biraya geçmesiyle böyle bir etki oluyor. Kimi kişi daha hassas olurken benim gibilerse pek algılamıyor sanırım :smiley:

1 Beğeni

Bir çok içimde çok dikkatli kokladım ve koklarım…:blush: Şerbetçiotunun ardına gizlenmiş bir lager maya kokusu var bildiğimiz. Yani bardaktayken kokladığımızda da hissediliyor…:sunglasses: