Overnight Mashing Hakkında?

Merhaba,
Tam Tahıl mayşeleme verim konularını araştırırken, yabancı forum ve videolarda sık sık karşıma çıkan “Overnight Mashing” epey ilgimi çekiyor. Türkçesi “Sabahlatılan Mayşe” gibi birşey olurmu bilmem fakat temelde Brewing Day yani Tam Tahıl bira yapımına ayırdığımız 5-6 saatlik evreyi bölmek ve 60+15 dakikalık mayşeleme evresini atlamamızı sağlayan ve kabul görmüş bir yöntem.

Overnight Mashing yöntemi, mayşeleme için hazırladığımız 72C suya(strike water) tahılllarımızı atıp ertesi gününe kadar demlenmeye bırakmaya deniyor. Büyük termosunuz varsa sıcaklık düşüşü 12 saat için 4-5 derece oluyor…Diğer çelik, alu, plastik kazanlar ise iyice yorgan battaniye sarılarak bırakılıyor ve 12 saat de 45C lere düştüğü görülüyor(kaba hesapla saatte 2-4C), bu senaryodada kademeli mayşelemede alınan verim alınmış oluyor. (Not: izlediğim video ve okuduğum forumları özetlemekteyim)

Bu yöntemi yabancı forumlarda 30 yıldır uygulayan ve normal mayşelemeye kıyasla verimde fark olmadığını, aksine çok iyi sonuçlar aldığını anlatanların sayısı az değil. Ayrıca çokça “Overnight Mashing vs 60 minute” başlıklı karşılaştırmalarda var.

Yöntem genelde, çalışan veya fazla vakti olmayan ama kendi birasını yapanlar arasında yaygın. Gece yatmadan evvel tahıllar suya atılıyor, ertesi günüde kaynatma yapılıp iş bitiriliyor.

Yöntemi bende bu haftasonu 60dakika vs Overnight mashing şeklinde aynı ölçü ve maltlarla deneyeceğim.

Grupta önceden tecrübe etmiş birileri varmı? Faydalanmak isterim, türkçe yada ingilizce olarak aratmalarda, bizden konu bulamadım, fuzuli başlık açtıysam affola…

25 Beğeni

Hiç de fuzuli bir başlık değil.
Deneyimlerinizi paylaşmayı ve kıyaslama yapabilmek için her detayı kaydetmeyi unutmayın lütfen.
Kolay gelsin.

1 Beğeni

Benim gibi aylak bakkala göre değil yani :slight_smile:

Enteresan bir teknik ama.

2 Beğeni

Ne yalan söyleyeyim okurken aklıma ilk sen geldin.
Termosta bira yapan başka kimse yok diye biliyorum, sanırım yöntemi denemek sana düşecek :slight_smile:

3 Beğeni

Birkez mecburiyetten 12-14 saat suda kalmıştı maysem. Tam hatırlamıyorum ama birası güzel olmuştur yani bilemiyorum :smiley: tüm yaptığım biraları gununsonunda içtiğim için. En azından rahatsız edici bir bira değildi olsa aklımda kalırdı. Bu işi yapmak için sanırım igloo şart, kazanla tencereyle ısı kaybı özellikle bu mevsimde sanki çok yüksek olacaktır.

Yeri gelmişken sorayım. Piyasada 25 30 lt lik gıda uyumlu termos var mı? Kullanan ya da bilen?

Sanırım igloo bulmak çok zorlaştı, epey para oldu kendileri bulunsa bile. Kale markalilar var ama ne kadar kalitelidir bilemiyorum, Hepsiburada, n11 gibi sitelerde mevcut.

elektrik fiyatları biraz daha zamlanırsa uygulamaya geçeceğim yöntem :upside_down_face:

igloo olması şart değil, zaten ülkede bulmakta mümkün değil.
Aynı işi gören başka markalar mevcut. :+1:t2:

Kale’nin bazı ürünleri ithal kalitesine yakın. Tek problemi musluksuz oluşu. Igloo bulmadan önce Kale ile yazışmıştım. Musluk deliği açılırken çatlama vs olabilir, tavsiye etmiyoruz dediler.

Yine aynı tartışmalar dönecek ama üzerlerinde hep soğuk için yazıyor termosların. Gıda uyumları nasıldır acaba? Ayrıca yalıtım malzemeleri poliüretan, musluk takmak için deldiğimizde gıdaya teması olacaktır.

Yalıtım malzemesi dışarıdaki parça ile içerideki somun arasında kalmayacak mı?

Evet ama temiz işçilik gerekiyor.

Öhöm :eyes:

Şaka bi yana çok istenirse 500 küsür liraya igloo marka marine modeli var. Tekerleklileri de var oraya buraya çekmeniz gerekirse kolaylık sağlar.
Bi google search bakayım.

Yerliler 150-200 tl aralığında bulunabiliyor

1 Beğeni

Temiz bir işçilikle PU problemi çözülür. Ama dediğim gibi Kale bu işlemi tavsiye etmedi.
Sıcağa gelince, ne için kullanacağımı da anlatmıştım. O konuda problem olmaz demişlerdi.
Igloo veya kendinden musluklu kutularda işlemi yapmak çok basit zaten. Plastikleri çelik vana ile değiştiriyorsun. Gerçi değiştirmeden de olabiliyor ama bunların amacı içindeki birikmiş sıvıyı boşaltmak olduğu için musluk ucu uzun değil, hortum vb takılamıyor.

İgloonun tekerlekli modelleri içinde aynı şey geçerli öyleyse, sonuçta onların da musluğu yok. En güzeli igloonun musluklu olan modellerinden bulmak ama sanırım şu an için ülkede yok.

@Piizman yazmış. 500 - 700 TL arası dikdörtgen olanlardan var.

Igloo 49 litre Marine

Şu meşhur, hemen her ABD ev biracısının kullandığı silindirik olanlardan bulunmuyor.

Igloo yoksa Coleman da var ama yanılmıyorsam epeyce pahalı.

Ben Kale marka 30 litre termos ile ilk tam tahıl biramı yaptım. Musluk olmaması dışında fena değil. Sıcak suyu eklerken arada çat-çut ses çıkarıyor ama işimi gördü en azından :smiley: n11den 150 tl ye almıştım.

Önceden musluktan akan sıcak su ile biraz ısıtırsan hem sesi önler hem de ısı kaybı az olur.

1 Beğeni

Isı kaybı bilgisi çok iyi oldu. Teşekkür ederim :+1: ses konusunu problem etmiyorum. Sadece ilk duyduğumda ortadan ikiye bölünecek sanmıştım :smiley: