Noa's Brut - IPA

Uzun zamandır aklımdaydı , haftasonu şu receteyi kaynattım. Yine ilk kez denediğim bir stil…Yine sizlerle de paylaşmak istedim. FG 1000 e düşecek mi göreceğim. Ne kadar derin dondurucuda da olsa şu güzelim Yeni Zellanda hoplarının zamanını geçirdim. Nasıl bir aroma alırım bilmiyorum artık…

Sevgili @hozkan a enzim desteğinden dolayı sonsuuuz teşekkür ederim. İlk şişeyi kendisine göndereceğim.

NOA’S BRUT IPA

Brew Method: All Grain
Style Name: American IPA
Boil Time: 60 min
Batch Size: 18 liters (fermentor volume)
Boil Size: 21 liters
Boil Gravity: 1.053
Efficiency: 70% (brew house)

STATS:
Original Gravity: 1.061
Final Gravity: 1.013…???
ABV (standard): 6.28%
IBU (tinseth): 36.62
SRM (morey): 3.59
Mash pH:5,5

FERMENTABLES:
4 kg - Pilsner (80%)
0.5 kg - Flaked Corn (10%)
0.5 kg - Flaked Oats (10%)

HOPS:
15 g - Magnum, Type: Pellet, AA: 15, Use: Boil for 15 min, IBU: 15.32
15 g - Wakatu, Type: Pellet, AA: 7.5, Use: Aroma for 5 min, IBU: 3.08
15 g - Ekuanot, Type: Pellet, AA: 14.25, Use: Aroma for 5 min, IBU: 5.85
15 g - Rakau, Type: Pellet, AA: 10.5, Use: Aroma for 5 min, IBU: 4.31
15 g - Wakatu, Type: Pellet, AA: 7.5, Use: Whirlpool for 15 min at 80 °C, IBU: 1.88
15 g - Ekuanot, Type: Pellet, AA: 14.25, Use: Whirlpool for 15 min at 80 °C, IBU: 3.56
15 g - Rakau, Type: Pellet, AA: 10.5, Use: Whirlpool for 15 min at 80 °C, IBU: 2.63
30 g - Nelson Sauvin, Type: Pellet, AA: 12.5, Use: Dry Hop for 3 days
20 g - Wakatu, Type: Pellet, AA: 7.5, Use: Dry Hop for 3 days
20 g - Ekuanot, Type: Pellet, AA: 14.25, Use: Dry Hop for 3 days
20 g - Rakau, Type: Pellet, AA: 10.5, Use: Dry Hop for 3 days

MASH GUIDELINES:
Temp: 64 C, Time: 60 min

1,5 g amiloglucosidase 58 C : 30 min

YEAST:
White Labs - American Ale Yeast Blend WLP060
Starter: No
Form: Liquid
Attenuation (avg): 76%
Flocculation: Medium
Optimum Temp: 20 - 22.22 C
Pitch Rate: 0.35 (M cells / ml / deg P)

11 Beğeni

Bu da cok merak ettigim bi tarz cidden :clap: ama neipadaki yogun govdeyi cok seviyorum ben o yuzden merak etmekle birlikte neipaya tercih etmem diye dusunuyorum :smiley:

Elinize saglik, :blush: :blush:

Elinize sağlık. Brut IPA ara sıra oynadığım bir tarz.
Ben enzimi fermentöre eklemeyi tercih ediyorum. Mayayı toplayıp tekrar kullanmadığım için bir dezavantajını yaşamıyorum. Konuyla ilgili de türlü türlü görüş var. Sanıyorum tercih daha çok damak zevkine kalıyor.
IBU’yu 20’nin üzerine çıkarmamaya çalışıyorum. Birada dengeleyecek bir şeker veya gövde kalmadığı için acılık çok ön plana çıkabiliyor.
Mümkün olduğunca yüksek attenuation maya kullanmaya çalışıyorum. US-05 bu tarz için fena bir maya değil bence.
Ve tabii carbonation’ı normale göre daha yüksek tutuyorum.
Elinize sağlık tekrar. Umarım iyi sonuç alırsınız.

1 Beğeni

Fg 1000 hedefine ulaşıldı. :dancer::star_struck:

12 Beğeni

@Gulendam ın Brut ipa’sını tatma fırsatı buldum. İlk defa tanıştığım bir tarz, daha önce deneyimim olmamıştı, onu belirteyim.
FG 1000 olmasına rağmen gövdesiz diyemeyeceğim bu biraya.
Aroması, gevrek, ferahlatıcı hali gayet olumlu bana göre. Benim ot tercihim kişisel zevk olarak Yeni Zelanda türleri olmazdı ama bu birayı çok beğendim, eline sağlık :slight_smile:

8 Beğeni

Ewet bana da gövdesiiz gelmedi,ama hissedilen ibu çok yüksek geldi

2 Beğeni

Sözkonusu IPA olunca acılığı göz ardı ettim ben ama sağlam ABV vardı sanırım :))

2 Beğeni

Sevgili @Gulendam’ın Noa’s Brut IPA’ini bu akşam tattım.

Daha önce de bahsi geçmişti, bu bira hakkında ne söylesem diye düşündüğümde aklıma ilk gelen şey acılık oluyor ve bu hiç de adil değil.

Aslında, acılık bu kadar baskın olmasaymış çok çok beğeneceğim bir bira içmiş olacaktım. Ben yine de keyifle içtim ama acılık biraz zorluyordu çünkü damakta ve gırtlakta da kalıcı bir acılıktı bahsettiğim.

Bu acılıkla birlikte hafif bir greyfurt alıyorum sanki ama biraz yalancılığım olduğu için siz çok da güvenmeyin bana.

Oldukça kalıcı bir köpüğü var, son yuduma kadar kaldı kadehte ve geride de güzel bir dantel bıraktı.

Tam sevdiğim kıvamda, iyi gazlanmış bir bira.

Otların listesi olmasa, küçük bir ihtimal de olsa Nelson’u söyleyebilirdim sanırım. Diğerleri zaten tanımadığım otlar ama bir arada güzel olmuş.

Akgün’e katılıyorum, gövdesiz bir bira değil bu asla.

%6,28 alkole sahipmiş ama bana yüksek ve rahatsız edici gelmedi.

(Bu arada bardak siiznki değil küçük hanım.)

10 Beğeni