Nerede Ne Yenir... Nerede Ne Güzeldir

Türkiye’nin dört bir yanından insanlarız…

Bir yerden bir yere giderken geçtiğimiz yerlerde ne yenir acaba?

Paylaşın… Dökülün…

Dökülün ki hep birlikte faydalanalım.

3 Beğeni

Nerede hoşgeldin Karaoğlan deniyorsa orada herşey yenir ve oranın her şeyi güzel ve meşhurdur :wink:

6 Beğeni

Kokoreç: Bandırma’da Susurluklu kokoreççi meşhur Hasan Usta
Sac Tava : Karacabey’de Tavacı Refik Usta

3 Beğeni

etli ekmek kıymalı pidedir. kayıtlara geçsin : )

3 Beğeni

Tatil yolu feribottan geçenler için,Edirne Uzunköprü Yeniköyde '‘Kuzu Tandır’ tavsiye edebilirim.Efsanedir,üstelilk yerel ev yapımı şarapları ile…Bölgenin köftesini de hicbiryerde bulamazsınız,rakı eşliğinde :slight_smile:

4 Beğeni

Gecenin köründe bahsedilecek konu değil bence bu,yazarken canım çekti :slight_smile:

1 Beğeni

Öz Adana kebapçısı - Adana
Halil usta ; Kalabalıktır, imtiyaz sahibi değilseniz gitmeyin (hoşgeldin garaoglan denmiyorsa) Antep
Kaburgaci Levent ; Manisa , Kula, Gokceoren
Fırın kebap ; Ali Baba , Konya
Fırın kebap ; Muhtar , Denizli
Etliekmek ; Seranade , Konya
Etliekmek ; Hira , Konya
Kokoreç ; Kral Kokerec , İstanbul büyük postane karşısı Eminönü.
Kokoreç ; Niyazi , İstanbul , Üsküdar
Kokoreç ; Hacı , Ankara, Samanpazarı
Kokoreç ; Fırında kokoreç, eve servis (kargo)
Kokoreç ; Sonce, saray , Manisa, Akhisar
İşkembe ; Kervansaray , İstanbul, Ümraniye
İşkembe ; Beykoz , Konya
Paça ; Şemsi , Antalya
Paça ; Mevlana , Antalya
Paça ; Seydişehir , Konya
Pide ; Nazilli , Kesinlikle kısmet pide değil, salaş mekanlar daha iyi
Döner ; Has döner , sanayii Aksaray. (Tarçınlı sucuk da ilginç)
Döner ; Osmanbey , İstanbul, Osmanbey
Döner ; Bayramoğlu , İstanbul , Beykoz

Not ; Ekleme gelecektir.

10 Beğeni

Ezine den geçerseniz tam göbekteki ışıklarda Opet tarafında köşede tek katlı salaş bir lokanta vardır. Çorbalarını kemik suyuna yapar. Mercimek çorbası, denk gelirseniz oğlak tandır varsa sakın kaçırmayın.

2 Beğeni

Aksaray Has Döner sahibi Çapan usta çok önceleri pikap arabasında döner yapıp satardı sanayide. Öğlenleri izdiham olurdu döner alabilmek için. Yanında çalışan elemana sürekli bol koy bol koy bol koy diye bağırırdı. Şimdi Ankara yolunda 3 katlı devasa bi döner salonu, şehir merkezinde de 3 Şube açtı. Et entegre tesisi kurup dönerden kalan etleri sucuk yapmaya başladı. Ben eski lezzeti artık bulamıyorum maalesef.
Yine sanayide Şen Börek salonu diye küçük bi yer var. Kıymalı -bazıları etli ekmek diyor - ve peynirli pide harika yapar. Et çanak -güveç- ve mevsiminde koyun yoğurdu harikadır.

7 Beğeni

Çok gezen biri olmadığımdan imrenerek okuyorum :slight_smile:
Bursaya yolu düşen olursa biraz ters yerde ama Çalı tarafında et yenebilir, bir çok yer var ve genellikle iyi yapıyorlar. Özellikle köftelerini tavsiye ederim.

Ankara’da Ulus tarafına yolum düşünce, bir dönerci bulurum (ayak üstü olanlardan değil, oturunca 1 mi 1,5 mu diye soranlardan, başka yiyecek olmaz çünkü)

Kendim de Ankaralı olmama rağmen Ankara kokoreci sevmem, ege bölgesi tarzı bana daha çok hitap ediyor.

Tarsusta Humus yerdik bazen öğlen pastırmalısını severim ben,

Mersin’deki ciğerleri özledim, bir de Tantuniyi Selim’den tercih ederdim. Umarım hala duruyordur.

4 Beğeni

Hala pide diye dalga geçiyor adamlar, hiç düşünmüyorlar bu adam Aksaray da has döneri, Denizli’de muhtarı, Antalya’da semsiyi, İstanbul’da kervanı biliyorsa bir bildiği vardır demiyorlar. Konya’da yapılanı etliekmek, diğerleri pideli et. Konu kilit.

1 Beğeni

Bak abi adı üstünde etli ekmek. Amaç ekmek yemek üzerinde de et var. Ekmekli et olsa asıl amaç et yemek olurdu. O yüzden bu et işlerini biz bozkırın insanları bilmez diyorum bizim işimiz hamur, ekmek. Et işlerini Adana’dan Diyarbakır’a uzanan kebap hattının insanlarına bırakalım.

2 Beğeni

Ankara’da et döner için Kızılay Kumru sokağa giderken meydana yakın Cici Piknik, birde Aydınlikevlerde Canbolat iyidir.

1 Beğeni

Pide tabi doğru. O zaman lahmacuna lahmacun değil de kıymalı ekmek diyelim :blush:

La yürü git, Arap kültüründen almış bahsettiğin yerler. Eti koy mangala , ala sulu ye. Bütün kültür bundan ibaret. Lezzetli mi evet ama türk kültürü değil. Bol baharatla yoğur, at mangala getir ye. Bahsettigin illerin hepsinde, her yerinde et yemiş biriyim ben. Sen bozkir dediğin yerde et yememissin. Ardıç dallarıyla sivanan kazanda 20 saat pişen oğlak yememissin. Ekmek salma yememissin, kuzu etli bamya yememissin. Etli böreği yememissin. Tandır kebabı yememissin. Köy düğünü et yemeklerden yememissin. Selçuklu mutfağıni bilmiyosun, Arap mutfağıni ovuyorsun. Burada yemek sanattır, elbette buğday ambarı bir coğrafyada hamurla et harmanlanacak ya ne olacağıdi?

2 Beğeni

Batı Karadeniz, kışın yolunuz düşerse mangalda hamsi, lüfer ızgara. Diğer mevsimler istavrit, mezgit tava, çupra ızgara yanına salata.

3 Beğeni

Kara lahana yok mu :yum:

Tabii burada birbirimize takılıyoruz, ama maalesef binlerce yıllık kültürü olan Türk mutfağını da kaybediyoruz. Evet et mangalda güzel olur. Hele işi bilen kasaplar tarafından, etin neresi nasıl mangalda pişirilir kısmını bilenler yaparsa daha da güzel olur. Tatlı, acı baharatla yoğurup yapılan köfteler de lezzetli olur. Bu yemekleri de evet en güzel Antep, Urfa, Adana, Hatay gibi illerde yersiniz. Yüzyıllardır yanyana yaşadığımız toplumların mutfaklarından da etkilenmiş olmamız son derece normal. Ama kendi öz mutfağımız tarihin tozlu sayfalarına hızla yol almakta. İnternette tarifini bulamayacağınız bu binlerce yıllık kültürü olan mutfaktan bir kaç örnek vermek isterim. Belki Anadolu’nun sadece hamur işleri ile ilgili bir kültürü olmadığınıda anlatmış oluruz bu vesileyle. Anadolu’da ovalı, dağlı, yörük olmak üzere 3 ayrı yaşam biçimi vardır. Bizim Sami ovalı kültürden. Ben biraz dağlı biraz yörük, yani bizler ovalilara zaten ağzının tadını bilmez deriz. Etliekmek ve fırın kebabi ovalı kültürüdür, başka da yoktur zaten. Dağlı ve Yörüklerin yaşam şartları ovalilardan daha zor olduğu için atalarımız o zorluklarla yaşarken yemek kültürü de aynı paralelde geliştirmiş. Etleri kurutmayi , tercih etmişler mesela. Çünkü her daim taze ete ulaşma imkanları yokmus. Sütü bozulmasın diye yoğurdu peyniri icat etmişler. Say say bitmez. Mesela;
Kuru kaburgali, kuru dağ Erikli, kuru bakla yemeğini yemeyen bilemez. Ki net söylüyorum yeryüzünün en nefis yemeğidir. Maalesef artık bir kaç köyde yapılıyor. Etler kuzu, oğlak zamanı kesilen hayvanlardan eski köy usulü ile çatılara asılarak kurutulur (günümüzde pek az insan yapıyor) erikler bizzat dağdaki eriklerden (yabani) toplanır. Bakla 2-3 bin rakımlı kayaların arasında (ölsen mezar kazacak yer zor bulunur) nadir bulunan topraklarda yetiştirilir. Su zaten Torosların enfes suyundandir. Hatta bu suyla ilgili aşağıya not bırakıyorum.
Kavurmalı, kuru kayısı yemeği.
Tereyağli, pekmezli yumurta sıdırması.
Koyun, keçi yoğurdu çok az yaniksi bununla yapılan yoğurt çorbası.
Küflü peyniri, bununla yapılan böreği(gravyer diye caktiklari peynirin atası)
Bunları Google dan bulamzsin Sami. Daha epeyce var böyle…

Suyumuzla ilgili notumuz;

Selçuklu sultanı Alaeddin Keykubat, Pirlerkondu/Taşkent’e gelir. Yalnız, yorgun ve terli olarak çeşmenin başına vardığında dağ çiçekleri kadar temiz bir köylü kızına rastlar.
Köylü kızından su ister. Kız bir tas suyu doldurur, biraz çam yaprağını tasın içine atar ve tanımadığı sultana verir.

Sultan, suyun üzerinde çam yaprakları olduğu için suyu döker ve tası kıza verir.
Kız yeniden doldurur, çam yapraklarını suyun üstüne tekrar atar ve suyu sunar.
Sultan, sebebini sorduğunda “Bey, siz terlisiniz. Çam yapraklı su güzel kokar. Siz süzerek içtiğiniz için sizi hasta etmez” der.
Sultan “Adını bağışla” dediğinde,
Kız “Adım bir yiğide bağışlandı” der.
Sultan “Ben Selçuklu sultanıyım, dile benden ne dilersen” dediğinde
Kız “Dokuduğumuz bezden vergi alınmasın” der.
Sultan :

“Güzelleriniz farımasın.
Çamlarınız kurumasın.
Sularınız ılımasın
Bezlerinizden vergi alınmasın” duasıyla beraber fermanını da verir.

11 Beğeni

Var. Sulu yemeğini ve çorbasını pek sevmem. Ama sarması iyi oluyor. Üzerine sarımsaklı yoğurt, tere yağında kavrulmuş salçalı sos ve biraz pul biber ekledin mi nefis.

1 Beğeni

Beyoğlu ,Mandabatmaz Türk Kahvesi
Moda,Tek Büfe Sosisli Sandviç