Muntons Premium Pilsner

Bira yapımında başlangıç setiyle gelen ilk kitim,şeker ve kit mayasıyla yaptığım tek biram,22 derece civarlarında fermente olmuştu,iki hafta kova 1 hafta şişe dediklerine uyduğum ilk ve tek kitim,hafif şarapsı tatlar vardı,zaman içinde azalmıştı,şişede 3 haftadan sonra tam da güzelleşmeye başlanıştı ki;bitti.

2 Beğeni

22.07.2017 bu sıcak Temmuz ayında lager maya ile bir pilsner yapmak ne kadar mantıklı bilmiyorum ama ale maya ile Pilsner kurmak artık çok saçma gelmeye başlamıştı ve berrak, hafif gövdeli ve sek içimli bir bira yapmak için Muntons Premium Pilsner ve M54 California Lager maya sipariş verdim. M54 California Lager mayanın güzel bir özelliği 20 dereceye ısılarda çalışa bilmesi.

TARİF
1.5kg Pilsner Malt Özü

500gr Light DME

500gr Dekstroz

10 gr M54 California Lager Maya

|800x600

M54 çok yavaş çalışan bir maya fermentasyon sırasında gözle görülür gaz çıkışı hiç gözlemlemedim kuracak arkadaşlara tavsiyem sabredin ve krausen oluşumunu izleyin maya mutlaka çalışacaktır.

Şişlemenin üzerinden 5 gün geçmesine rağmen bira hem gazlanmış hemde tadı çok iyiydi bu kadar hızlı olgunlaşan bir bira daha önce yapmamıştım. Mangrove Jack’s mayaları gerçekten çok kaliteli bunu bir kez daha görmüş oldum.

|800x599

|600x800

Şişelemenin üzerinden 52 gün geçti ve son 2 şişede bugün (26.09.2017) açıldı. Piyasadaki pilsner kitleri içerisinden benim en çok beğendiğim kit bu oldu ve sürekli kurulumunu yapmayı düşünüyorum. Bir sonraki denememde Fermentis W-34/70 maya ile deneme yapacağım.

2 Beğeni

Arkadaşımın us-05 maya 1 paket şotlu dme ve 500 gr dekstroz ile kurmuş olduğu kiti içmiştim. Gayet başarılıydı. Bence 15 gr lubelski ve 15 gr mittelfrüh şot ilavesi ile gayet güzel olur

2 Beğeni

Bu kite çok fazla şeker eklememek lazım. Aslında bana kalırsa kit kurulacaksa şeker eklememek lazım ama:)) Daha az su ile, DME kullanarak ve @Tokio’in dediği gibi şot kullanarak gayet güzel bir kit. ben yaparsam K97 denerim mesela…

1 Beğeni

Bir süre tam tahıl yapınca elimde bolca ale , ipa gibi bol turunç aromalı , çeşnili 100 kadar biramiz oldu hepsini ara ara keyifle iciyoruz. Lakin hava şartları da odanın birini 12c sabitlediginden bir pilsner yapmam için beni zorluyor. Çeşnili biralarimin yanına kütür kütür yıllardır alıştığımız lezzetde bir pilsner yapayım istedim. Tam tahıl bir kaç deneme yapmama rağmen pilsner tam istediğim gibi olmadı. Bu sebeple tam tahıl dan ale tipi biralar yapmak , kitle de pilsner yapmak gibi bir karar verdim. 1 muntons kit , 2 hoplu kme alayım ,3470 ile kovada buluşturayim , saazla da hoplatayim diye düşünüyorum. Tavsiye ve yorumlara elbette memnuniyetle açığım.
Hatta 2 kiti tek kovada kurup tecrübe eden varsa , bu kurulumu da merak ediyorum.

1 Beğeni

Tt de yapabiliriz pilsneri,benim hoppy pilsner çok güzel oldu mesela

1 Beğeni

Abi bi çiğ patates mi desem , olmamış maltmi desem bir tat oluyor , onu asamadim. Bol otlu yaptığım biralarda problem yok, ama bu pilsner de var maalesef.

Ben hiç yaşamadım, benim reçeteyi bi dene istersen

1 Beğeni

Hepinize selamlar aşağıdaki iki kit de muntons ın ve ikisi de pilsner fakat biri daha uygun (75lira) arada bir fark var mı. Şu sebeple soruyorum 1-2 ay bekletmem gereken premium kitleri dayanamayıp açıyorum kendime olsun eş dostla olsun, bu yüzden de tam olgunlaşmadan bitiyor neredeyse hepsi :))) diyorum ki içmelik eş dostla 75 liralık olandan 2 tane kurayım 2 hafta şişede bekledikten sonra tüketilsin. Diğer premium kitler de dinlensin 2-3 ay şişede.

Bol köpüklü günler olsun
Sevgiler

Yanılmıyorsam ucuz olan 1.5kg , diğeri 1.7 kg. Ucuz olanda daha az malt olduğundan daha duru bir biraniz olur veya 3 pkt dme ile kurarsiniz.

1 Beğeni

Aynen @BlackRoad un dediği gibi, gramaj farkı var ama bu kitler de en az bir ay şişede kalmalı… Eğer çabuk içilecek bira istiyorsanız buğday derim, özelliği itibariyle fazla bekletmeye gelmiyor, aroma kaybı oluyor zaten.

1 Beğeni

Tabi şişeledikten sonra 2-3 hafta en az beklerim, sonra yavaş yavaş tüketmeye başlanır. Aslında benim planım 75 liralık olandan 2 kova kurmak 1 tane sladovna LME yi ikiye bölüp kova başına 250 gr şekerle çok gövdeyi kaybetmeden ekonomik ( şişe başı maliyet 2,30 tl) bir şeyler yapılabilir gibi. Bu arada yapılan premium kitleri de iç etmeden şişede bekletebilirim diye düşündüm :))

Bu kitin üzerinde 40 pint yazıyor. Yani 20 litre bira yapmak için uygun diyor. Fakat satan sitede 23 litre diyor. Hangisini dikkate almak gerekir?

1 pint = 0,568 ml.
40x0,568 = 22,72 lt. (yuvarlanmış haliyle 23 litre)

2 Beğeni

ben 1 pint 0,48 litre olarak okudum bir yerde. Ondan kafam karışmış.