Muntons Bock Bira Kiti

20.10.2017 Muntons Bock Bira Kiti - 2 paket dark malt özü + 500 gr Şeker
Us04 maya ile 22 derece de mayalanarak 21 litre kurulum yapıldı.
Fermantasyon 22-23° civarında gerçekleşmiştir.
Og : 1052 Fg: 1006 Alkol Oranı : % 6,03
Şişede bekledikçe güzelleşen ve içimi çok keyifli güzel bir bira oldu. Ancak tadanların yarısı çok beğendi yarısı ise beğenmedi. Çünkü bock tarzı biralar herkesin damak zevkine uymuyor :stuck_out_tongue_winking_eye:

3 Beğeni

Ben bu kiti iki defa yaptım.

İlk alışımda hiç sevmeyeceğime emindim. Gazlı biradan keyif alan biri olarak, şişeleme şekerini karakteristik özelliğine uygun olmayacak biçimde fazla koydum ve çok güzel oldu.

İkinci yapışımda ise demleyip soğuttuğum filtre kahveyi ekledim ve ayrıca aşağıdaki üründen de 10 poşet attım kovaya.

Kahve ve vanilya notalarının arka plandan hafif hafif yayıldığı bir biraydı. İçenler genellikle çok beğendiler ve ilk başta isimlendiremedikleri kokuların vanilya ve kahve olduğunu öğrendikten sonra severek içtiler.

9 Beğeni

Güzel ve iddialı bir deneme olmuş. Ama sonuç önemli ki almışsınız zaten :wink:

Kendi damak tadım doğrultusunda hafifçe kaydırınca “dadından yinmez” oldu diyebilirim.

:smiley:

1 Beğeni

İlk muntons bock kurulumum; bock kiti + 1dark lme + 1dark dme + Us05 ile 21lt kurmuştum. Yoğun gövdeli çok lezzetli bir bira olmuştu.
İkinci kurulumum; bock kiti + 1dark dme + 1buğday dme + Us05 ile 22lt kurmuştum. Çok kolay içilen ve tam bir yaz birası olmuştu.
Yukarıda bahsettiğim kurulumu şişelerken 10litresini 450gr donmuş vişne ile ikinci fermantasyona almıştım. Derinden vişne ekşiliğinin ve aromasının hissedildiği bir bira oldu. Tam tadını ve lezzetini 3 ayda aldı.

5 Beğeni

Muntons Bock kitini 1 kg kit güçlendirici kendi mayası ve 250 gr esmer şekerle kurdum,16 gün kovada bekletmişim,3 hafta sonra da tadına bakmışız,biz eşimle beğendik bir yerde de bu işe başlamamıza vesile olan kittir,bir arkadaşımız vermişti bir tane ve uzun süredir yapsak mı sorularımız yok olmuştu,efes dark a benzeyen sade bir bira,kuracak arkadaşlar vişne vb gibi meyvelerle 2. Fermentasyon alabilirler bir kısmını çok yakışır,ve de extra dark dme ile kurabilirler,vanilya da çok yakışır deneyebilirsiniz

4 Beğeni

Merhabalar, forumdaki ilk mesajım. Öncelikle herkese keyifli biralar diliyorum.

Muntons Bock kitini ikinci kitim olarak kurmuştum. İlk kitten artan muntons kit mayasını da kullanarak iki paket kit mayası ile 21 litre kurdum. Kurulumda, kit+500 gram koyu DME+ 500 gram buğday DME+ 400 gram koyu candi şekeri+ 100 gram normal toz şeker (candi’nin 100 gramını başka bir kite ayırdığım için) ve 100 gram CaraRed malt (kabuk kırma, 65-70 derecede yarım saat demleme, süzme, 5 dakika kaynatma) kullandım. Başlangıç OG 1054, bitiş FG 1014’de kalınca şişeledim. 3 hafta kova 3 hafta şişe süreci yaşandı. Şişelemede klasik 2 adet 750/360 şeker kullandım.

Bugün, öğlen şişeleri buzdolabına attım. Şu an ilk tadımı yapıyorum. Gayet içilebilir, kalıcı köpüklü simsiyah bir bira olmuş. Daha önce hiç orjinal Bock içmedim ama Sanki Guinness tarzı Stout’ların daha hafifi, az şerbetçiotu içereni gibi olmuş. Efes Dark piyasadan kalkalı çok olduğu için tadını unuttum, karşılaştırma yapamıyorum. Ama karşılaştırma amaçlı içtiğim Bomonti Black’ten (farklı tarz biralar biliyorum ama en azından rengi tutuyor :grinning:) çok daha başarılı buldum. Bomonti Black’te aldığım bana göre rahatsız edici arap kahvesi tadında acı kahve tadını almadım. (Aslında bu acı kahve tadını içtiğim Guinness’te de almamıştım, Bomonti anadoluya has yorum getirdik derken muhtemelen güneydoğu anadoluyu -acı kahve çok sevilir oralarda- kast etmiş olabilir :grinning:) Daha hafif kahvemsi ve daha baskın karamelimsi tat - koku var.

Bir daha kurar mıyım, evet. :+1:

6 Beğeni

Sizin yaptığınız bira Eminim ki çok güzel olmuştur. Bomonti Black’in evine ateşler salsın. :joy: @wildtrak

3 Beğeni

Öncelikle hoş geldiniz.

Sevdiğim bir tarz olmamasına rağmen yukarıda bahsettiğim şekilde hazırlayınca çok sevmiştim. Bence güzel ve tekrar tekrar kurulabilecek bir kit.

Sevgili Boğaç, hoşbuldum…:slight_smile:

Yemek pişirmeyi çok seven biri olarak, hazır kitlerin orası burası ile oynamayı çok acemi olmama rağmen seviyorum. :grinning: Bock kitine, çorbada bir tutam tuzum olsun diye 100 gram CaraRed ilave ettim. İyi de etmişim, karamelimsi, ekmeksi tatları arttırmış. Bu kit, ilginç bir kit, seveni ve sevmeyeni çok. Sevmeyenler, genelde içine alkol katılmış soğuk kahve yorumunda bulunuyorlar. Biraz da bunun önüne geçmek, karamel ve ekmek tatlarını artırmak için, kiti kurarken 20 lovibond çok fazla kavrulmamış malt ilavesi yapmıştım. Bana göre sonuç iyi oldu. Tabi, tat ve koku hissi son derece subjektif doğal olarak. :slight_smile:

İzmir’deyim, yarından itibaren sıcaklıklar gün içinde 30 dereceyi bulacak ve ben hala strafor kutu yapamadım, ihmalkarlıktan. Son kuracağım kit, Coopers’ın APA’sından devşirme (yine kitin orası burası ile oynayacağım risk bana ait) İrish Red Ale olacak. İlk olarak strafor kutuyu yapayım, ikinci olarak bu modifikasyon için gerekli olan kavrulmuş arpa’yı (Roasted Barley) fırında kavurayım, derhal kuruluma geçeceğim. Sonuç iyi olursa, kit modifiye reçetesini burada paylaşırım. :slight_smile:

4 Beğeni

Kavurma fena kokuyor, aman dikkat. :slight_smile:

En fazla 50 gram, kit içine… Yapım aşamasında fena kokuyor ise (evet kokuyor, ilk denemeyi tavada kavurma yaptım ama homojen olmadı arpalar tatmin olmadım) mini fırınım var, bekarım bundan dolayı bütün ev koktu sevgili eşim derdim yok, komşular rahatsız olmasın diye uzatma kablosu ile balkonda kavuracağım, diğer yarışmacı arkadaşlara da başarılar dilerim… :grinning:

3 Beğeni

Her türlü hazırlık tamamış… kolay gelsin o zaman.

1 Beğeni

Ben sicak hava tabancasiyla atölyede kahve kavurmuştum :smile: Ne yaniyor diye gelen olmuştu üst kattan :slight_smile:

3 Beğeni

Hortlatma zamanı :stuck_out_tongue:

Pilsner türü kitler için şişeleme şekeri olarak 2X 1000/405 kullanıyorum.
Bock için 2X 750/360 kullansam fazla olur mu?

1 Beğeni

Türün karakteristiğine göre biraz fazla olur.
Ama gazlı seviyorsanız neden olmasın… Ben iki kez yaptım ikisinde de 2 kesme şeker atmıştım.

1 Beğeni

O zaman 4 gr. atayım biraz gazlı olsun.

4 gr gayet iyi yakışıyor :+1: @arizeus

1 Beğeni

Merhabalar bock kiti kurmak istiyorum yalnız ekstra koyu dme ve koyu dme arasında kaldım. Renk haricinde tada ne gibi farklılıklar yaratıyor. Şimdiden teşekkürler

Biraz daha kavruk tatlar hissedilebilir,aralarında ahım şahım çok büyük farklar olmayacaktır ger ikisini de kullanabilirsiniz