Mj cider kitleri

Mj sitesinde incelemeler yaptığımda çok çeşitli cider kitleri olduğunu fark ettim. Distribütör kısmında Türkiye için butikbira yazılı. Butikbira sittinsene bu cider kitlerini getirmez. Nasıl üzüldüm nasıl :expressionless: yokmu bize cider kiti getirecek babayiğit bir girişimci koca ülkede

Şekerli ve gazlı istediğim gibi cider bir türlü yapamadığım için bu kitleri ben de çok merak ediyordum. Satışı başlayınca dayanamadım, blueberry cider alıp dün kurdum. Kit; bluberry aroma, tatlandırıcı, meyve konsantresi ve mayadan oluşuyor. Aroma şişelemeden bir gün önce eklenecekmiş, bakalım nasıl olacak

Böyle bir şey çıkar umarım, merakla tadım notlarınızı bekliyorum.

1 Like

Ben mj elma cider kitini alıp kurdum sonuç harika oldu hiç öyle elma suyu ile falan uğraşmaya gerek yok gerçi onu bir kere 5lt den bira mayası ile yapmıştım o da güzel olmuştu :slight_smile: kitin yapımı çok basit zaten sadece kurulum aşamasında tatlandırıcı var küçük pakette ilk defa yapıyorsanız yarısını kullanın uyarısı vardı bende ilk defa yaptığım için tamamen standart şekilde kurdum bir daha kuracak olursam tamamını kullanırım şu sıralar şişede 10. günü falan ara ara içiyorum gerçekten çok leziz serinletici bir içecek olmuş dip tortusu da çok az maya kokusu vs asla yok cider sevenler için tavsiye ederim kova boşalsın çarkıfelek meyveli olanı kuracağım. Bu kit de %6.0 abv elde ettim

1 Like

Tatlı olması için tüm paketi koymuştum, şüphelerim vardı sayenizde rahatladım:) elma suyuyla 2-3 defa denedim ama buruk, şarabımsı bir şey oluyor. Kiti ticari tatlı ciderlara benzer umuduyla kurdum, yakın olursa yine denerim

Yok yok içiniz rahat olsun. Belli ki mj bu kitlerde preimum çalışmış standart üstü bir kalite elde ediyorsunuz. Buz gibi soğuk ve buzlu bardakta şahane oluyor :slight_smile: yalnız etkilemesi çok güçlü benden söylemesi :slight_smile: Sürekli yüksek alkollü bira içen birisi olarak beni baya bir etkilediğini söyleyebilirim. Şimdiden afiyet olsun :slight_smile:

1 Like

Biraz önce bluberry apple olanı şişeledim, tadı, aroması ve tatlılığı çok iyi. Gazlandıktan sonra çok çok iyi olacaktır. Fakat kükürt kokusu aldım, yabancı forumlarda da bahsedilmiş umarım dinlendikçe düzelir

Tam istediğim gibi tatlı, aroması kaybolmamış ve alkolü yerinde bir cider olmuş. Şişelerken var olan koku da kaybolmuş

1 Like