Mj Amerikan Ipa

Selamlar. Kit biracılığı ile uğraşıyorum bir süredir bu forumda yeniyim. Son yaptığım birayı paylaşmak istedim. Mj Amerikan Ipa 1kg şekerle kurulum son 3 gün dry hop yapıldı ve 15 gün sonunda şişeleme yaptım. Pazar günü 1 hafta olacak tadımı tekrar paylaşırım burada.

1 Beğeni

Öncelikle hoş geldiniz, bu kitle ilgili başlığımız zaten vardı, direk konu açmadan önce arama kısmından konulara bakabilirseniz aynı konuda bir çok başlık oluşmaz. Muhtemelen Dostlar konuyu taşıyacaklardır ama lütfen bu konuya dikkat edelim!
ilgili konu başlığı: https://craftbiratr.com/t/mangrove-jacks-american-pale-ale/16

Selamlar hoşbuldum. Ancak verdiğiniz link pale ale için. Benim kurduğum kit ipa. Olmadığı için yeni konu açtım. Bu kit yeni olduğu için konularda yok.

İki kit arasında fark var yalnız. Biri APA diğer Amerikan IPA. IBU değerleri ve kullanılan şerbetçiotları daha farklıydı

1 Beğeni

Bende de kurulum için sırada beklemede. OG/FG ölçümü alabildin mi acaba?

Henüz ölçüm aletim yok bir dahaki kit ile artık onu da sipariş edeceğim.

Linkte paylaşılan APA kitini kurup çok memnun kaldığım için ben de bu IPA kitini aldım. Bende de kurulum için sırasını bekliyor. Farklı mayalar olsa da sonucta Mj kitinin iyi bira üreteceğini tahmin ediyorum. 1kg şeker veya bir paket şotlu dme+500gr şeker ile kurulum yapmayı düşünüyorum. Ölçüm değerlerini paylaşırım

Önerim şotlu dme kullanmamak olacak. Zaten kitin IBU değeri 48-56 aralığında. Şotlu DME bu acılığı bir miktar attıracağı gibi aynı zamanda dry hoptan alınacak özgün aroma verimi ve keyfini bu acılığın bozacağı fikrindeyim.
Mangrove Jack’in APA kitinin IBU değeri 25-35 aralığındaydı. Arada 2 kat değer farkı var. Bu değerler üzerinden kıyas yapabilirsin.

Ben kitlerin büyük bir kısmını, hatta “stout” hariç hepsini artık sadece şekerle kuruyorum. Maliyet düşürmekten çok daha keyifli bir içim elde ediyorum ve hedeflenen FG değerine daha rahat ulaşabiliyorum.

Haklısınız. Bu açıdan hiç düşünmemiştim. Muhtemelen APA ya göre daha fazla şot acılığına sahip bir kit. Elimde bir kutu Maris Otter sıvı malt özü var. Onu kullansam nasıl olur sizce?

Günaydın arkadaşlar. Dün 5. Günde 33lük bir şişe açtım denek için, renk altın sarısı kokular harika, tat hafif şot acılığı var. Ben şişelemeden 4 gün önce atmıştım biraz acılıkta versin diye ve amacıma ulaştım geride güzel bir acılık bırakıyor. Ipa değilde normal ale gibi geldi bana çok yoğun şot kokusu olmadığı için. Mj kitleri güzeldir tavsiye ederim. İyi günler, iyi hafta sonları dilerim herkese.

1 Beğeni

Kaynatma dışında şerbetçiotlarının acılık verme ihtimalleri yok. Acılık tamamen kitin kendi özelliğidir bence.

Maris Otteri hiç kullanmadım, o yüzden nasıl bir etki yapacağını bilemiyorum. Kullanılabilir ama tabi, neden olmasın.

Dry hop u ne kadar erken yaparsanız o kadar acılığı artar diye biliyorum bende.

Dryhop herhangi bir acılık vermez. Acılık için otu kaynatmaniz gerekiyor.

Peki neden şişelemeden önce kullanıyoruz. Kurulumun başında atsak ne gibi bir fark yaratır. Bilgilendirirseniz sevinirim.

En ideal aroma ve kokuyu verebilmesi için 3 günlük süre belirlenmiş. Başında atılırsa daha yoğun ve baskın bir aroma ortaya çıkabilir. Bu da keyifli bir içimi olumsuz etkiler.
Ama örneğin Ruby Red Ale kitinde toz şerbetçi otu kullanılıyor. Onu da mayadan önce kovaya atıp karıştırıyorsun. Yapım özelliği gereği öyle kullanman gerekiyor.

Şerbetçiotu soğuk eklenirse yani dryhop yapılırsa birada kalıcı olmuyor. Yani siselemeden 2 hafta önce kovaya konulan şerbetçiotu ile siselemeye 3 gün kala konulan şerbetçiotu aynı aromayi vermez. 2 hafta önce koyduğunuz şerbetçiotu aromasını büyük miktarda kaybederken, 3 günlük olan daha fazla aromayla şişeye girer. Hatta şöyle ki şişede bekleme süresi uzun olan dryhop lu biralarda da aromanin azaldığı hatta çok uzun bekleyen şişelerde aromanin tamamen kaybolduğu tecrübe ile sabittir. Bu sebeplerden dryhop genellikle siselemeden 3-5 gün önce uygulanıyor. Siselenen dryhop lu biralar tazeyken tüketiliyor. Uzun süre şişede kalacak bira türlerinde dryhop genellikle uygulanmaz.

2 Beğeni

Teşekkürler bilgi için.:+1:

Şebetçi otlarının biraya acılık verme süreçleri kaynama sıcaklığına içlerinden bulunan Alpa-Acid’lerin izomerizasyon denen işlem ile birlikte (ki bu arpa maltı içermeyen ortamlar olmuyor, yani şerbetçi otunu su ile kaynatırsanız bu işlem olmaz) İso-Alpha Acidlere dönüşerek biraya acılık vermesi.
Dry hop’ıun vermiş olduğu yüksek aromaların sebebi, kaynama esnasından içlerinde bulunan ucucu yağların uçmayarak, bira içinde kalması.Dolayısıyla Dry-hop’un biraya acılık vermediği kabul edilir ama Scott Janish’in bir makalesinde az da olsa olabileceği tartışılıyordu.
Dry Hop’u biraya eklenme zamanı için ise ana kural, “gaz çıkısının azaldığı zaman” a denk getirmek. böylece biramıza katmak istediğim yağları, aromaları hava kilidinden havaya değil, biramıza katmak.
Bunun için de klasik yöntemler dışında yöntemler de var tabii, fermantasyon başında bir torba ile atıp 3 gün tutup çıkartmak, yine son 3 gününde atmak.
Otları 5-7 günden fazla tutmanın da “çimensi” tatlar , istenmeyen tatlar oluşturabileceği yazılır söylenir. Benim gördüğüm başarılı ticari biralarda 1 haft dry hop süreleri de gördüm, o da ayrı.
Bir de yine Dry hop yaparken ana biranın TT/Kit acılık dışında atılan otlarını tercih etmek de biranın dengesi açısından tavsiye edilir. Yine aynı şekilde yeni bir şey denenmiyor ya da “ben böyle seviyorum kardeşim, craft bira bu” denmiyorsa ilgili türe özel otlardan devam edilmesi önerilir.

4 Beğeni

Güzel bir yazı olmuş teşekkürler. Son derece açıklayıcı. Bilgi için teşekkürler.

1 Beğeni