Mayalar Genel Konu

Merhabalar,
Mayalar hakkında düzenli bir konu başlığı bulamadım. Araştırma yaparken o kadar harika bilgiler arasında kayboluyorum ki esas ne aradığımı unutuyorum bazen :slight_smile: o sebeple mayalar hakkında deneyimlerimizi ufak ufak paylaşabiliriz diye düşünüyorum. Mesela Grumpy Old Bugger Lager Mayası hakkında denenmiş bir bilgi şu an çok işime yarardı. :slight_smile:

2 Beğeni

Bende merak ediyorum, mesela bu lager mayalar neden pahalı. Ayrıca kitlerden çıkan mayalar s33 türevi değil ona emin oldum. S33 buğulu ve kokusuz, baharat tatları veren, kit mayalarina fark atacak kalitede bir maya.

1 Beğeni

kit mayaları muamması yüzünden kit mayası kullanmıyorum… Smugglers vb gibi özel kitler hariç. Şimdi S189 aldım… bakalım bakalım ilk kez kullanacağım 28 TL. ! umarım hakkını verir.

3 Beğeni

Yıkayıp koloni haline getirin bari parasına değsin. Ekşi sözlükte maltini kendi yapan bir yazar bir paket maya ile 500 kusur klon yaratilacagindan bahsediyordu.

Herhangi bir fikrim yok bu maya hakkında. Ama ismindenmidir yoksa aynı marka kitlerden bira yapıp memnun olmayan birkac yorum okudum ondan mıdır, bilmiyorum ama çok performans beklemeyin derim. Kendini ispat etmiş birkaç lager maya var, onlarla mayalamak sanki daha iyi olur. 1-2 ay bekleyip kötü bir birayla karşılasmak istemedigimden risk hakkımı ale mayalarda deniyorum. Lager mayada riske girmek çok riskli :rofl:geliyor.

2 Beğeni

Mayaların çoğaltılmasında belli bir ömrü var. Bizim kullandığımız mayaların çoğunda 5-6 nesil sonrasının bozulduğu gözlemlenmiş. Bozulmak illa ki kötü anlamda anlaşılmasın. Özelliğini yitiriyor diyelim. Mesela M42, 6 nesil sonra artık M42 olmuyor. Yine bira yapabiliyor ama amacına göre üretildiği özelliklerin dışına çıkıyor.
Ben ticari üreticilerin dahi sürekli olarak maya yıkayıp devşirdiklerini düşünmüyorum. Mutlaka yapıyorlardır ama 1 veya en fazla 2 nesil olabilir. Neticede belli bir standartı yakalayabilmeleri gerekiyor.
Ekşi sözlük yazarı arkadaş ya hiç sopa yememiş ya da sayı saymayı bilmiyor. 500 klon dediğiniz şey için adamın elinin altında Lallemand, Fermentis, vb. gibi fabrikalardakine benzer bir laboratuvar olması gerekir. O 500 klonu yüzlerce binlerce kez test edeceğiniz, her defasında standartı yakalayacağınız şekilde bira üretebilmeniz gerekir.
Bu biraları hem duyularınız ile hem de laboratuvar ortamında test edebilmeniz gerekir.
Tüm bunları yapabilmeniz için de zamanınızı buna adamanız gerekir.

3 Beğeni

Abi adamın dediği mantıklı geldi. Mayayi parçalara boluyor, her parçadan yine parçalar oluyor bunu en fazla 4 nesil devam ettiriyor benim anladığım. Formülünü yazacam demiş ama yazmamış öyle kalmış entry.

Sen o mayayı stir plate ile biraz çevir de çoğalsın, bira yaparken strese girmesin.

1 Beğeni

Alperen, insanlar kolayı hep daha mantıklı buluyor. Ama yukarıda bahsettiğim gibi, bu işin belli bir prosedürü var. Öyle bizim evimizde yaptığımız gibi koy erlenmayere döndür şeklinde olmuyor o iş.

Düzenleme:
Eğer oradaki 500 klon, 500 kat aynı mayadan ise zor da olsa yapılır, ama bunun muhafazası vs. zor olacaktır.

2 Beğeni

Bu mayanın ale olanını kullandım. Öyle yazdığı gibi alkol çevrim oranı yüksek değil. Benim denemelerde % 70-72 arası çıktı yani orta diyebiliriz. Tortu oluşumu sıkı, çökelme iyi, koku ise hafif. Daha detaylı bilgileri @MagnusHomebrewing 'den alabiliriz sanırım.

1 Beğeni

Ya abi bir 34/70 olmuş 30 lira! İster istemez bunu çoğaltıp kullanmanın kolay formüllerini araştırıyor insan. Bir paket maya 30 lira olurmu abi Allah aşkına

2 Beğeni

En adi bira 10 lira :slight_smile:
Sürekli aynı tarzı yapıyorsan tabii ki aynı mayadan alıp çoğaltarak kullanmak mümkün ama dediğim gibi 5-6 nesilde bir yenilemek 30 litre birayı bozmaktan daha iyidir.

2 Beğeni

Bu stir plate denen aletten yapmayı düşünüyorum, bir paketi 5 e bölüp boldugum parçayı stir platede çoğaltıp öyle kullanmayı deneyeceğim. Gördüğüm kadarıyla şişe dibinde kalan tortudan çoğaltmayi başaran insanlar var. Titiz çalışıp üstünde durursam bende başarılı olurum diye düşünüyorum.

1 Beğeni

biz geçen kış 2 paket kullanarak yaptık ve enfes lager oldu ama şimdi 2 paket maya bir kit parası ! açıkçası ağır geldi.

1 Beğeni

bu maya yerine kitten çıkan mayayı kullanacağım gibi görünüyor… o da 20 25 arası çalışıyormuş. Lager ama nasıl olacak bilmiyorum @BoBo kurmuş daha önce port66 lageri ve beğenmiş. Benim derdim 34/70 gibi buram buram bal kokan bir lager elde etmek fekat bu fiyatlarla hayell gibi duruyor.

2 Beğeni

Yeri gelmiş, adı geçmişken… W-34/70 tabi ki enfes maya… 2 paket kullanarak lager denememiz oldu. Mayayı uyandırarak kullandık. 17 derecelik şerbete eklendi. Sabit 14 derecede 10 saat boyunca hava çıkışı gözlemleyemedik. Daha sonra delirdi çıldırdı hatta :slight_smile: 14 gün sonunda 1010 sabit ile şişelendi. Buram buram bal kokan kalıcı ve kararında köpüklü berrak, yoğun lezzetli bir bira oldu. Şişeler 2 ay kadar 16 15 14 derecede beklemeye devam etti. :beers:

Mariposa lager yazıyor üzerinde mayanın. Ben 20 derece civarında kurulum yaptım ancak ekşimsi bir koku var. Mayadanmi kittenmi şottanmi hiç bilemedim ama güzel bira oldu

1 Beğeni

ekşiyse sevmeyebilirim. Of bir lager kuramadan geçer mi bu kış ! Bir 70 tl hazırlasam iyi olacak ! :woman_shrugging:t2::moneybag:

Tadı eksi değil koku değişik yani anca öyle tarif edebildim

1 Beğeni

hah tamam tadı iyiyse denenir :smiley: stres oldum bir an :slight_smile: hala sepette bekliyor 4 gün mü ne oldu :smiley: bakışıp duruyoruz