Maya Yıkama Hakkında

Bir arkadaşım emin olamadığı bir konuda görüşlerinizi işitmek istiyor.
Forum üyeliği olmadığı için onun adına soruyorum…

Diyelim ki maya yıkamak istiyoruz. Üretim tam tahıl ve fermentasyonun en heyecanlı kısmının ardından çöken mayayla birayı birbirinden ayırmanın damak profiline katkıda bulunduğu kanaatinde olan üretici arkadaşımız da fermentasyonun üçüncü gününde ikinci fermentasyona geçiyor ve birayı ikinci kovaya aktarıyor.

Bu durumda, maya yıkama 1. fermentasyonun ardından kovada kalan maya ile mi yapılmalı? Ne dersiniz?

Şimdiden teşekkürler.

1 Like

Mayaların en azgın olduğu gün ilk 3-4 gün, 3. günde tam tavan yapıyorlar. Tam o an kudurmuş gibi tüketimdelerken ikinci fermantasyona almak için 3. gün çok erken değil mi yahu?
Daha mevcut mayalar işlerini bitirmeden bu acele neden?
Bence 10 gün olmadan 2. fermantasyona almak manasız, hem işlerini kısmen bitirsinler hemde tortular biraz çöksünler. Malum tüketim anında sıvının içinde fırtına var gibi tortular oradan oraya savruluyor.

Bence arta kalan mayadan her şey yapılabilir, direkt yeni bira bile kurulabilir çünkü hala tüketebilecek enerjileri vardır bence.

2 Likes

Arkadaşımla konuştum, 3 gün kulağa erken gelmesine rağmen sıkça başvurulan bir uygulamaymış ve onun kullandığı programda yer alan çift fermentasyon profilleri de hep bu şekilde ayarlanmış. Daha önce denediği de olmuş ve çok büyük bir avantajını görmemiş olsa da bir sorun yaşamamış. Ama daha berrak olduğunu da iddia ediyor.

İşlerini görüp çökseler kesinlikle berrak olur fakat “3 gün” bunun gerçekleşmesi için çok ilginç bir zaman…

1 haftalık hızlandırılmış fermantasyon görüntüsü ne demek istediğimi anlatmama yardımcı olur sanırım.
İçinde partiküller dolanıyorken nasıl berrak oluyor benim aklım ermedi doğrusu.

3 Likes

İlk kovada kalanla yapsın. Ama eğer hemen yeni bir kurulum yapacaksa, en yüksek anında "krausen"den alsın mayasını. Her türlü mutasyon riskini neredeyse sıfırlamış olur.

7 Likes

Ben de @ers hocadan öğrenerek aynı işlemi yaptım. Bundan sonra da devam etmek niyetindeyim. Eğer çift kova imkanınız varsa ve aynı tipte bira yapacaksanız “krausen” son derece yararlı bir kaynak…
Sağolasan @ers

3 Likes

merhabalar, öncelikle buraya yeni üye oldum ancak butikbiradan tanıdıgım bir sürü nick goruyorum kısa süreli forum gezintimde :slight_smile: 1 yıldır butikbiradan alısverıs yapıyordum ama espriyle karışık yazdığım bir şey forum kurallarına aykırıymış süresiz ban yedim ne yazık ki ayrıca forumdan attıkları gibi aynı anda facebook grubundan da attılar, anlam veremedim bir türlü :confused: :confused: burası da anladığım kadarıyla epey aktif bir platform tekrar herkese merhabalar.
aslında 3. 4. günde krausenin en zirvede olduğu anda maya almak daha doğruymuş, bu yöntemi hiç denememe rağmen sürekli kullandığım bir yöntemi paylaşayım; kovadaki birayı şişelere doldurduktan sonra dibinde kalan tortuyu kaynatılıp soğutulmuş 2 litre kadar su ile bir güzel çalkalıyorum.
çalkaladığım tortuyu kavonozlara alıyorum ve 30-60dk arası bekledikten sonra dibine çöken kavanozlardaki tortu dışında üzerinde biriken suyu başka bir kavonoza aktarıp dipteki tortuyu atıyorum.
En son ayırdığım kavanozlardaki sıvıyı 24 saat beklettikten sonra üstte kalan sıvı kısmı atıp dibe çöken tortuyu şırınga yardımıyla ale mayalarda 25-30ml, lager mayalarda 55-60ml olmak üzere yeni kuracağım biraya ekliyorum, bu şekilde 4 kere kullanıyorum.
Eğer elinizde ayırma hunisi varsa süreç çok daha kolay oluyor bilginize :slight_smile:
Bu arada butikbirada ismim tomrishatun’ idi belki tanıyan olur. Burasının butikbira ile bir bağlantısı var mı bilmiyorum; ama umarım oradan atıldım diye buradan da atılmam :smile:

10 Likes

Tomris Hanım, öncelikle hoş geldiniz.

Merak etmeyin çok sıradışı bir şey olmadıkça buradan atılmazsınız. Çoğumuz BB forumundan geldik ve elimizden geldiğince burayı canlı tutmaya ve sadece bira değil, ilgimizi çeken pek çok konuda bilgilerimizi paylaşmaya gayret ediyoruz. Son günlerde biraz durgun olsak da birbirimize her zaman yardımcı olmaya çalışıyor, bilginin ancak paylaşıldığı zaman değer kazanacağı düşüncesi doğrultusunda hareket ediyoruz.

Şu ana kadar çok güzel dostluklar kurduk, hepimiz -en azından benim bildiğim kadarıyla- durumumuzdan memnunuz ve bundan sonrasında da böyle devam etmesini sağlamak için emek vermeye hazırız.

Katkınız için şimdiden teşekkürler.

7 Likes

çok teşekkür ederim :slight_smile: nickin azizliğine uğradık, aslında ismim; Oğuzhan olsun zararı yok tekrar teşekkür ederim hoşbulduk.
ban sebebim buydu, baştan öğrenmek istedim burada da böyle bir şey yazmanın cezası var mı ? varsa mesajlarımı çok dikkat ederek yazacağım bundan sonra :smiley:

Rakı dedin orada is bitmis :joy::joy: hosgeldin :beers:

4 Likes

ahaha evet sanırım forum bira dışında başka bir içki ismi geçince yöneticilere uyarı falan gidiyor anında banlandım, işin garip tarafı anında facebook gruplarından da engellendim :slight_smile: olsun bilmeden yazmıştım özür falan da diledim ama çare etmedi :slight_smile: hoşbulduk :beers:

Hahaha… Oğuzhan Bey tekrar hoş geldiniz o zaman… Kusuruma bakmayın ama nickiniz sizi her zaman azizliğe uğratabilecek türden.

Bence BB forumu defterini kapatın siz de. Gerçi aramızda 3000 yıl sonra yeniden üye olmayı düşünenler yok da değil ama kendi adıma konuşmak gerekirse ben çoktan boş verdim.

4 Likes

tekrar hoşbulduk :slight_smile: evet nick konusunda haklısınız o yüzden değiştiriyorum hemen :slight_smile: bb forumu kapatırım da işte adamların sattığı kitleri diğer sitelerde bulamıyorum, başka yerden nasıl temin edebilirim diye düşünüyorum bakalım kısmet artık, belki de yeni bir tam tahılcı oluruz :slight_smile:

2 Likes

Açıkçası başka yerlerde bulamadığım ürünleri BB’dan satın alıyorum ben zaman zaman.
Forumdan çıkarılmış olmayı da onların problemi olarak değerlendiriyorum… Burada en şahanesi var zaten.

5 Likes

kesinlikle öyle, kaldı ki çoğu nick bb forumdan tanıdık nickler orayı aratmayacağından eminim, umarım ileride daha da kalabalık olur burası :slight_smile: bence de onların problemi; ancak gruptan ve forumdan atılmam sebebiyle birdaha kendilerinden alışveriş yapmak istemememden dolayı kit bulmakta sorun yaşıyacağım sanırım ya birahousetaki alternatif kitlere yöneliceğim gibi ya da tam tahıla geçme vakti gelmiş diye yorumlayacağım artık ahaha :smiley:

Tam tahıl için her türlü desteği bulursunuz burada.
BB konusunda da sizin kararınız elbette ama çok da zorlamayın kendinizi derim. :slight_smile:

1 Like

Olursa niye oldu demem tabi fakat nicelik yerine niteliği tercih ederim ben. Onlar her kurdukları cümlede “ticari” lafını yerme amaçlı kullanıyor fakat kendileri de “ticari” :grinning: nicelik onlara, nitelik bize değerli. Ha, bu arada hoş geldin :slightly_smiling_face:

4 Likes

@BoBo çok teşekkür ederim :slight_smile:
@CavcavAli haha mesajınız derin anlam içeriyor çok beğendim :slight_smile: hoş bulduk, teşekkür ederim :slight_smile:

2 Likes

Hoşgeldin Oğuzhan,buradan atılmak hemen hemen imkansız,ticari kaygımız da olmadıpiğında biz bb den atılanlar olarak sonsuz özgürlük yaklaşımıyla açtık bu forumu,alışveriş konusunda ben de @BoBo gibi hiçbir yerde bulamazsam bbden alışverişimi yapıyorum,siz de kendinizi kısıtlamayın,nereden isterseniz ordan :wink:

4 Likes

Mayın tekrar kullanmak ciddi bir avantaj. Özellikle lager mayaları bayagi pahalıya geliyor. 23 ltlik bir kurulumda w34/70 için 2 paket maya gerekiyor. Mümkün ise maya yıkamanın nasıl yapılacağını, hangi şartlarda saklanabileceğini, bir sonraki kurulum için ne kadar kullanılması gerektiği konusunda bilgi verebilecek bir arkadaş var mıdır ?