Maya Nasıl Saklanır

Biraz bakinca bilemedim. Uzun ve zor görundü gözüme .Aciyabilirim mayaciklara😀

1 Like

Alacaginiz tüplerin otoklava uygun olmasi gerektigini belirtmis miydim? Isiya ve basinca dayanikli olanlarindan alin… ( umarim geç kalmamisimdir)

Yok henüz almadım ama teşekkür ederim uyarınız için :slight_smile:

Bir süredir benim de aklımı kurcalayan bi konu, dolapta 5-6 kavanoz sıvı maya slurrysi var bazıları 4-5 nesli gördü artık. 50ml lik tüplerde gliserinle dondurarak saklamayı düşünüyorum bi sonraki birama göre ilk denek wlp644 veya wlp380 olacak. Aşağıdaki videoyu beğendim, maya saklama konusunda her yöntem için videosu var gibi. https://www.laboratuvar.com.tr/deney-tupu-pp-santrifuj-vida-kapakli-50-ml.html şu tüplerde saklayıp öncesinde sadece star sanla sanitize etmeyi düşünüyorum, otoklav mümkün değil ama kullan at olması benim içi avantaj. Videoda kova dibinden harvest edip saklıyo ama ben dolaptaki yarım litrelik slurryleri 2-3 litreye çoğaltıp, çıktığı kadar tüp doldurmayı hedefliyorum şimdilik.
EDIT: Tüpleri başka bi yerden aldım gliserini de aldım geldikleri gibi başlıyorum.

8 Likes

Dün kurulum yapacakken paket mayayı dolaptan çıkarmadığımı hatırlayıp vazgeçtim. Bayadır dolapta duruyordu.
Bugüne kadar hep kurulum yapacağım günün sabahında dolaptan çıkartıp akşama kadar oda sıcaklığına gelmelerini sağlıyorum.
Sonra kendi kendime “mayayı zaten uyandırıp kullanıyorsun, uyanırlardı bence” şeklinde konuşmaya başladım ve kafama takıldı.

Sizce dolaptan çıkarıp uyandırarak kullanmanın bir zararı olur muydu?
Yoksa iyi ki riske atmamış mıyım?

Ben hep öyle yapıyorum, hatta çoğu zaman üşenip uyandırmadan direk dolaptan çıkarıp kovaya boşaltıyorum. Hiç sorunum olmadı.

2 Likes

Ben de kurulumdan en fazla yarim saat once dolaptan cikartip kovaya serpmisimdir. Hic sorunla karsilasmadim.

2 Likes

Hay lanet, dün vaktim varken kurardım valla yaa…
Stoklar suyunu çekmiş haldeyken 1 gün 1 gündür :slight_smile:

Sıcaklık şokuna girme durumları var, kısa sürede 10 derece ve üzeri bi değişiklik olduğu zaman bir miktar hücre kaybı oluyo diye biliyorum ama bunun etkisi tartışılır tabi ki. Dolaptan çıkardığım kuru mayayı veya slurryyi çok sefer ekledim şerbete ama aklıma gelirse bira yapmaya başlamadan çıkartıp yavaş yavaş oda sıcaklığına gelmesini bekliyorum.

5 Likes

Ben de şu ana kadar hep tam tahıl kurulumu sırasında kaynama başlangıcında acılık için şot u dolaptan çıkarırken mayayı da beraber çıkardım.

Bu da tam tahıl kaynatıp soğutup hazır olana kadar maya paketinin oda sıcaklığında 2-2,5 saat beklemesi demek. Hem uyandırma yaparak hem direk kovaya serperek Hiç sorun yaşamadım.:slight_smile:

2 Likes

Malzemeler geldi, ilk kurban olarak wlp380i seçtim dolaptaki en eski slurry kendisi. 3 litrelik starter şerbeti hazırladım evden çıkmadan soğumaya bıraktım eve dönünde starterı başlatıp, dolapta çöktürdükten sonra donduracağım hafta içinde.

Kaç kere kullanmıştın bu mayayı bir de ne kadardır dolapta duruyor Mert

3-4 nesil çoğalmıştır büyük ihtimalle, en az 6 aydır da dolapta. Aslında stepli starter vs yapmak gerekebilir maya çok kötü durumda olabileceği için ama onla da hiç uğraşasım yok şu an.

1 Like

Acaba başlar mı? Acaba 3 litre çok strese sokar mı dediğim maya 4 litrelik kavanozdan taşacak hale gelmiş nerdeyse :smiley: Ne kadar strese girdi ne kadar mutasyon oldu bilmiyorum ama ilk defa starterdan krausen temizlemek zorunda kaldım folyoyu kaydırmış

2 Likes

Buğday işte. Dur durak yok

1 Like

Valla durmuyo ikinci kere folyo değiştirdim şimdi :smiley:

1 Like

İnternetten daha önce sıvı parafin ve gliserin satın alan varsa beni yönlendirebilir mi acaba güvenilir bir yere? Bunların ne derecede food grade olması gerekiyor acaba?

Plastik petri kaplarını PBW ve starsan ile steril hale getirmemde bir sakınca var mıdır? Yoksa illa cam olması şart mıdır?

Şurada agar, sanırım uygundur?: http://okulstore.com/besleyici-agar-agar-tozu

Hammaddelerden aldım gliserini, gıdaya uygun olduğu sitede de ürünün üzerinde de yazıyo. 2 tur çöktürdüm mayayı tek kapta topladım en son, haftasonu dondurucam büyük ihtimalle.

Santrifüj tüplerini normalde otoklav ile steril hale getirmek gerek. Tanıdık bir diş hekimi varsa ona havale edilebilir. (Saygılar @Durul :stuck_out_tongue:) Yoksa düdüklü tencere (10 PSI-15 dk) kullanılabilir. Petri o kadar kritik değil. sevgili @Gulendam ayrıntılı olarak tarif etti Maya Avcılığı bölümünde. Petri kapları, içinde üreyenleri ayrıca izole etmek gerektiğinden ve Agar DME karışımı zaten üç gün kadar bekletilip enfekte olup olmadığı birinci elden görülebildiğinden o kadar kritik değil.

3 Likes

Ben aldığım tüplerin otoklava uygun olup olmadığından bile emin değilim, pbw-star san yapıp geçicektim aslında :smiley: Petridekinden daha yoğun bi kültürle çalışacağım için sıkıntı olmaz bence ya. Olmaz di mi?

1 Like