Maya Miktarı Hesaplama

Merhaba Arkadaşlar
Bildiğiniz gibi her kitin içinden 6-8 Gr’lık paketler halinde maya çıkıyor. Farklı Maya kullanmak istersek onlarda 11-15 Gr ağırlıklarında.
Kitin içinden 6 Gr Maya çıkıyorsa haricen aldığımız mayanın ne kadarını kullanmamız gerekiyor ? Bu maya miktarı hesaplamanın bir yolu var mı ? Az gelirse ne olur, çok atarsak ne olur ?

1 Like

Öncelikle kitlerden çıkan mayalar firmaların maliyet düşürmek için min miktarrda gerekli olacak şekilde paketlediği mayalar.

Benim deneyimim ve görüşüme göre 6 gr maya 23 lt şıra için yeterli olmuyor. Kit mayalarını çok tercih etmeyin derim çünkü her stile göre farklı maya koymuyorlar.

6 Likes

Bazı özel kitler (örn. Smugglers vb.) dışında kit mayaları Fermentis S-33 türevi mayalar. Yani Halit’in de dediği gibi maliyeti en düşük ale mayası.
Normalde, 11 gramlık mayanın tamamı daha iyi iş görüyor. Çok daha detaylı bir işlem yapmak isterseniz Mr. Malty maya hesaplayıcı ile hesap yapabilirsiniz. Öncelikle emin olmak için Preferences kısmından OG ve metrik ölçüleri seçip kaydetmeniz gerekiyor. Sonrasında kullandığınız mayaya göre (sıvı, kuru, veya yıkanmış) ilgili kısımdan bilgileri girip ne kadar mayaya ihtiyacınız olduğunu görebilirsiniz.
Eğer 4-5 gün ara ile aynı mayayı kullanacağınız bir bira yapmıyorsanız, ve aynı mayadan elinizde başka paket yoksa, 11 gramlık paketten, bir miktar kullanıp kalanı saklama taraftarı değilim açıkçası.

9 Likes

23 Ltlik kurulumda 11 grlık maya yeterli gelebilir ancak dün kurduğum 9 Ltlikte kafam karıştı o yüzden öğrenmek istedim

11 gr maya atsanızda bir sorun olmaz maya popülasyonu daha hızlı çoğalır

2 Likes

Bunlar evet veya hayır gibi kolay cevapları olmayan soruları aslında. Underpitch ve overpitch olarak bol bol konusulup tartışılıyor.

Genel kanı, biranın türüne (ferm. sıcaklığı da göz önünde bulundurularak) ve og sine göre hesaplanmasi. Basit bir örnek verirsek çoğu tur için starter yapmadan sivi maya kullanılması önerilmemektedir fakat buğdayda muz tatarlarının baskın olması için maya miktarı azaltildigi gibi sıcaklık biraz daha yüksek tutulur. Detayları merak etmiyorum derseniz online hesaplayicilari kullanabilirsiniz.

2 Likes

Hidrometre şart :smiley::smiley: yoğunluğa göre karar veriyoruz. 1 ya da 2 paket kullanıyoruz. Zaten ucuz ve harika biralar yapıp içerken maliyetimizi 10 kuruş 30 kuruş 50 kuruş düşürmek bizim için çok önemsiz.

2 Likes

OG’si çok yüksek olmayan 15 litrelik iki partiyi bir paket S-05’i ikiye bölerek ve rehidre ederek hazırladım ben. Biraz geç başlıyor gaz çıkışı falan ama bir sorun olmadı.

butik biranın sahibi açıklamayı aynen şöyle yapmıştı: kit içerisinde 6 gr maya çıkmasının nedeni, üreticinin kit + 1 kg şeker ile kurulum yapılmasını tavsiye etmesinden dolayı, özellikle 500gr’dan fazla malt özü ile yapılan kurulumlarda 6gr’dan fazla maya kullanılmasının gerektiğini yazmıştı. üşendim arayamadım şimdi :slight_smile:

merhaba, ben lager mayalarını yıkayarak kullanıyorum. Kullandığım maya miktarını düz mantıkla; kuru maya 11,5 gr’dan 2 paket yetiyorsa, ale mayalar için yıkama mayayı 25-30 gr koyuyoruz o zaman lager mayalar içinde çarpı 2’den 60 gr koyayım ben en iyisi diyordum. Sizin attığınız hesaplama linkini inceledim. Linkte verilen yıkama ile koyulması gereken lager maya miktarı 20gr olarak verilmiş. Acaba gereğinden çok fazla mı maya ekliyoruz diye düşünmeye başladım; ancak 20gr yıkanmış maya da sanki biraz azmış gibi geldi bana bilemedim bir türlü, kararsız kaldım :confused:

Yanlış sekmeye bakıyor olabilirsiniz. “Repitching from Slurry” sekmesinden hesaplatmanız gerekiyor.
Mesela 1.050 OG 20 litre bir lager için 30 Haziran 2018 tarihinde toplanmış maya kullanırsak 230 ml gibi bir değer veriyor.

2 Likes

ha pardon ya özür dilerim, ben şuraya bakmışım halbuki orada kuru mayanın gramajı yazıyormuş haha :smiley:

sanırım şu doğru olanı dimi ?

peki aşağıdaki değer aralıkları orada verilen ile mi hesaplamalıyız yoksa sizin önereceğiniz bir değer var mı alttaki kısımlar için ?

Evet doğru olanı o 3. sekme. Ben değer aralıkları ile hiç uğraşmıyorum. Hatta itiraf edeyim artık kafama göre mini kavanozlara aldığım yıkanmış mayaları çoğaltarak kullanıyorum.
Bu tabii ki daha bilimsel ama benim o kadar kafam basmıyor :slight_smile:

2 Likes

estafurullah hocam :slight_smile: aslında butik bira forumda; yıkanan ale mayaların 25-30ml’ini kullanıldığı bir çok yerde yazılmıştı bende o şekilde kullanmıştım, 50ml ve üzer çok fazla geliyor ve hava kilidini çok hızlı çalıştırıyordu. hesaplamaya göre de 89ml öneriyor. 50ml çok geliyosa 89ml kim bilir neler yapar ahaha :smiley: nedense sanki buradaki hepsalamada biraz fazla gibi geldi bana maya miktarları. üstteki mesajımda da belirttiğim ale mayaları kullandığımızın 2 katını lagerde kullanıyorum düz mantık ile demiştim ve en son canadian blonde kurdum 15. gününde bugun 1042’den 1005’e geldi 60gr yıkanmış w3470 kullandım ve 12 derecede fermente ettim. ısı ayarladığım bir dolabım var. 1005e gelmesini bu kadar çabuk beklemıyordum acaba fazla maya mı kullandım dedim kendi kendime, ama hesaplama aracı neredeyse 180ml çıkartmış, kullandığım mayanın 3 katı. bidahaki kurulumda ne yapsam iyice kafam karıştı :smiley:

1 Like

Yıkadığım s23 mayanın dip tortusu dolapta kavanozda iyice dibe çöktü 1 2 parmak kalınlığında bembeyaz bir tortu oluştu kullanırken birayı döküp dip tortusundan 50 ml koyacağım doğru mu anlıyorum

1 Like

Doğrudur fakat lager maya olduğu için her halukarda 1-2 lt lik starter hazırlamakta fayda var

2 Likes

merhaba, Durul Bey’in dediği gibi starter hazırlamak her halükarda avantajlı olacaktır; ama dediğim gibi kitlerimi hep lager maya ile kurdum şimdiye kadar ve hiçte starter hazırlamadan kullandım yıkanmış mayaları bir sorunla karşılaşmadım. Seçim size kalmış, eğer starter hazırlarım derseniz daha iyi olacaktır ama yok ugrasamam derseniz de bir sorun olacagını sanmıyorum.

1 Like

Sorun değil de şöyle diyelim lager mayalarla yapılan stillerde genellikle stres ve getireceği yan tatlar istenmeyeceği için mayaların yeterli popülasyonda çalışması istenir,o açıdan starter bence şart,olmazsa elbette yine çalışacak bu zıpırlar bira da yapacaklar ama nasıl,bir de doppelbock vari yüksek OG li biralar var o zmn zaten şart oğlu şart😉

2 Likes

Elimizde kuru malt özü olmadan starter hazırlayabilir miyiz? Dekstroz uygun olur mu? Bir sonraki parti için tam tahıl yapmayı planlıyorum sırf bu yüzden malt özü almak istemiyorum ama bir yandan da starter hazırlayıp mayaların sağlıklı olup olmadıklarını görmek istiyorum

malt ozutu sadece seker degil mayalar icin gereken protein amino asit vb besinleri de iceriyor.

1 Like