Maya Geri Kazanımı Saklama Ve Kültür Oluşturma

Merhabalar.

Öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam taşımanızı rica ediyorum.

Son dönemlerde ev biracığılı konusunda yaşanan olaylar malum. Bu sebeple kendi içimde başlatmış olduğum bağımsızlaşma hareketinin ilk aşaması olan maya kültürü oluşturma işlemini başarı ile tamamladım. Ek olarak bu süreçte gerek YouTube gerekse yabancı forumlar üzerinden öğrendiğim ve derlediğim bilgileri kendi tecrübem ve fikirlerimle bir döküman haline getirdim ve paylaşmak istedim. Bu konuda henüz kendimi geliştirmekteyim yanlış bildiğim noktalar ve eklemek istediğiniz bilgiler olursa lütfen paylaşın. Düzen için şimdiden kusura bakmayın yoğun bir dönemde hazırladım çok ilgilenemedim.

https://dosya.co/30zocap3fzvq/MAYA_SAKLAMA_VE_KÜLTÜR_OLUŞTURMA.pdf.html

10 Likes

Mobilden açılmıyor ilgili link.

Android ile açılıyor sayfanın altında kalıyor indirme linki. Foruma dosya yüklenmiyor sanırım yükleyemedim.

Bilgisayardan sorunsuz bir şekilde indirdim, mesleki bazı çekincelerle okudum.
Elinize sağlık.

Teşekkürler. Çekincelerinizi paylaşırsanız sevinirim. Bir eksik veya yanlışım varsa gidermek adına.

1 Like

İlk fırsatta.
Emek vermişsiniz, ortaya bir doküman çıkmış, önemli olan o.Ve tabii ki paylaşıyor olmanız. Sorunlu olduğu düşünülen noktalar olursa, hiç şüphe yok ki ifade ederiz ama en azından benim için o an şu an değil. :slight_smile:
Zaman her şeyin ilacı.

Desteğiniz için teşekkürler umarım el birliğiyle ev biracılığını daha güzel bir noktaya getireceğiz

2 Likes

Aklına gelenleri araştırıp öğrenerek ve nihayetinde paylaşarak ifade edenler oldukça bu dediğinizin gerçekleşeceğine hiç şüphe yok. Önemli olan bunun daha güzel bir noktaya nasıl geliyor olacağını tahayyül ediyor olabilmek. :slight_smile:

Bu anlamda, çok çok teşekkürler.

Emeğe sağlık.
En kısa ve müsait zamanda detaylıca okuyacağım.

Emeğinize sağlık. Daha once Maya Nasıl Saklanır konusunda ayrıntılı konusmustuk. Paylaşımınız daha kısa net anlaşılır olmus. Sadece bir noktayı kendimce düzeltmek isterim. Agar slant şeklinde ekim yaptıktan sonra kapaklarin gevşek bırakılması kontaminasyona sebep olur. Kaldi ki birkaç koloninin oluşturacağı co2 gözardı edilebilir.

1 Like

Teşekkürler. Daha önce maya avcılığı konunuzu görmüştüm ama bu konu gözden kaçmış sanırım. Bir kaç koloni dediğiniz gibi sıkıntı oluşturacak miktar değil fakat içeride biriken co2nin mayalar açısından yararlı olmayacağını düşünerek bir tık gevşetmenin daha iyi olacağını düşündüm. İçeriden dışarıya co2 çıkışı olduğu için kontaminasyon sebep verecek bakteri vb girişin olmayacaktır diye düşünüyorum . Ama dediğiniz gibi bu risk var.

Mayaların efendisi @Gulendam diyorsa bir bildiği vardır. :grinning:

1 Like