Maya Bağış Hattı!

Arkadaşlar Merhaba;

Son dönemde başta kveikler olmak üzere mayalarla ilgili bayağı talep oluyor.
Ben kveik mayalar başlığında daha önce konuya ucundan değindim, “bağış karşılığında maya göndereme projesi başlatabiliriz” diye.
Sonrasında bu konuyu @bulut la ve @Djindemir ile de konuştuk ve dün de @Gulendam zoom buluşmasında bahsetti. Tamamen birbirimizin düşüncelerinden bağımsız gelişmesi de ayrıca ilginç ve sevindirici. İsteyen arkadaşlara maya göndereceğiz. Ben önce TEMA ya bağış karşılığında diye düşünmüştüm ama @Djindemir LÖSEV de olabilir dedi. @Gulendam Darüşşafaka diye açtı direk konuyu. Bu daha da genişletilebilir elbette ama esas olan bir yerlere faydası olması. Maya ile alakalı bir kar gütmüyoruz, yapılan bağışı belgelerseniz tarafınıza istediğiniz mayayı göndereceğiz. bu başlık altında talep ettiğiniz mayayı yazarsanız kendisinde olan arkadaş zaten sizinle irtibata geçecektir.
Benim kargo anlaşmam 8.60 tl, hadi siz onu 10 tl varsayın, TEMA da 1 fidan bedeli 12 TL , dolayısı ile minimum bağış 12 TL olduğunu düşünürseniz getirisi çok çok fazla.
Umarım konu faydalı ve bol bağışlı olur!

Şimdiden herkese teşekkürler… :pray:

TEMA
LÖSEV
ÇYDD
Darüşşafaka
Kızılay
AHBAP

Aklınıza gelen olursa yazın lütfen, ekleyelim.

42 Beğeni

Madem böyle bir organizasyon var, herkes bütçesine uygun bir hayır kurumuna bağış yapıp belgelesin. O belgeyi paylaşıp istediği mayayı yazsın. Elinde olanlar kargolasin. Hayır kurumlarının güvenirliliği söz konusu olabilir elbette, belki şöyle bir liste yapılabilir.
Kızılay
Losev
Tema
Darüşşafaka

4 Beğeni

ilk yazdığına pek güvenim kalmadı yoksa normalde ilk akla gelenlerden olması gerekir, ama yaşananlar her sene yaptığım kan bağışını bile düşünmeme sebep oldu!

9 Beğeni

Kızılay’a sadece kan bağışı yaparım.
ÇYDD unutmayalım :raised_hand_with_fingers_splayed:

13 Beğeni

kusura bakma ben onu yazdım sandım, evet Gülendam ın aklına ilk gelen ÇYDD idi.

4 Beğeni

Milletin 150 senelik kurumu yahu Kızılay dediğiniz kurum. Kızılay’a da guvenemezsek vay halimize, inadına yine güvenmeniz gerekiyor. Ben böyle düşünüyorum. Forumda tartışmak da gereksiz zaten. Haklı oldunuz kısımlar var elbette ama Kızılay nihayetinde .

2 Beğeni

Konu başına bağış yapılabilecek kurumlar diye editlersen , herkes bütçesine uygun bir kuruma bağış yapabilir. Kızılay da olsun listede tabii.

2 Beğeni

Varım ve Kızılay hariç her kuruma seve seve gönderebilirim.

11 Beğeni

Tema her özel günümün bağış bahanesi. Nikah ve bebek doğum magnetlerinden, doğum günlerinde hediye ettiğim sertifikalara. Bu sefer ülkemi yeşertmek dışında ekstra maya alacak olmak güzel oldu. Düşünenlerin zihnine sağlık.

Bence mevcuttaki mayalarınızı da yazarsanız, seçmesi daha kolay olacaktır.

7 Beğeni

Bence AHBAP da unutulmamalı.

9 Beğeni

Peki o zaman ben şöyle bir açılış yapayım

5 fidan diktim

14 Beğeni

Sende bendekinden fazla maya var :slight_smile:

4 Beğeni

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne bağış yapan olursa Harnindal ve Framgarden gönderebilirim.
Kısa zamanda diğer kveik çeşitlerini de ekliyor olacağım.

6 Beğeni

Aybaşında bir miktar daha yaparız inşallah :slight_smile:

12 Beğeni

Şu anda kveik mayalardan
Hornindal, Ubbe, Framgarden veya Oslo dan 1 adet gönderebilirim. İsim adres ve tlf numaranızı özelden yazarsanız en uygun zamanda gönderim yaparım.

9 Beğeni

Maya bahane, yardımlaşma şahane :blush:

13 Beğeni

en kısa zamanda elinizde, ne diyelim, kesenize bereket :wink:

4 Beğeni

10 numara 5 yıldız bir hareket olmuş. Ben 3 sene önce Tema’ya fidan bağışı yapmıştım işyerindeki ekibim ve sevdiğim arkadaşlar ve ailem için ama elektronik sertfika için para alınca kızdım.
Zaten bağış için gönüllü geliyoruz böyle gereksiz bir kesintiye ne gerek var, niye soğutuyorsunuz insanı. Ekle bağış miktarının içine gitsin, basılı sertifika değil ki bu :frowning:
O yüzden son iki yıldır ÇYDD’ye bağış yapıyorum.

Vesile olana da , bağış yapanada helal diyorum

10 Beğeni

Bu sayılır mı? :slightly_smiling_face:

11 Beğeni

Sevgili Mesut, sen yine de bir bağış daha yaparsın :wink: