Mangrove Jack's Pink Grapefruit IPA ( MJ Greyfurt IPA)

Uzun zamandır merak ettiğim bu kiti 16 mart 2018 tarihinde kurdum ve bugun ( 1 nisan ) şişeledim. Kitin içinden çıkan M44 mayayı kullanarak 1 kg şeker ilavesiyle kurulumu yaptım. Son 3 gün yine kitin içinden çıkan 25’er gr Simcoe ve Cascade dry hop yaptım. Og:1050 Fg: 1008 idi. Örnekten aldığım tat hoşuma gitti. Turunçgil ve Greyfurt aromaları hakimdi. İlerleyen zamanlarda tadım notlarını paylaşırım.

Ayrıca MJ kitlerinin paket açılımı için fotoğraf ekliyorum. Maya ve şerbetçiotları paketin ust kısmında içte ayrı bir bölmede duruyor. İnce bir çizik atarak ulaşabilirsiniz.

7 Beğeni

Kit içeriği ve 2 paket şotsuz dme ile kurulum tamamlandı. Mexicanı herkese “içine greyfurt at süper oluyo” diye met ettiğim için bu kiti kurmasam olmazdı. Kurulumdaki kokusu tadı harikaydı. Beğeneceğime kesin gözüyle bakıyorum.

1 Beğeni

1 kg. şeker ile o.g. 1052 olarak kurulup 15. gün dryhoplanıp 20. gününde f.g. 1006 ile şişelenerek %6 alkollü bira elde edildi.

Greyfurt aroması baya gerilerden gelmekte ve acılık baya düşük. IPA’dan ziyade ALE gibi geldi ama kolay içimi ile lezzetli bir bira.

2 Beğeni

Bugün tadına baktık gerçekten beğendim MJ kitleri gerçekten kalitesini konuşturuyor

Tam yazlık bir ipa
İçimi çok kolay ve yemeklerle çok uyumlu.
Stoğum kısa sürede tükenecek gibi duruyor.

Aynen tam dediğiniz gibi yazlık bir ipa olmuş. Daha çok Session ipa gibi. Biz GG Summer IPA’ya benzettik @pegasx ile. 13. gününde içmemize rağmen renk,berraklık , tat ve aromalar olarak çok güzel ve yerindeydi herşeyi. Mayısta lıkır lıkır içilir bu bira :grinning:

2 Beğeni

Merhabalar, bu kiti yazlık olarak MJ LME ve kendi mayası M44 ile kurdum ve bugün şişeledim. Fermentasyon 20C civarı gerçekleşti. 4 gün önce aldığım numunede tat ve koku gayet güzeldi. Şot sonrası bugün şişelerken (22. gün) biranın görüntüsünde ve kovada anormal herhangi bir durum olmamasına rağmen turunçgillerin önüne geçen yoğun bir zeytin kokusu (zeytinyağı fabrikalarındaki zeytin küspesi de diyebiliriz) ve tadı vardı. Böyle bir durum tecrübe eden oldu mu acaba? Gerçi yaşayarak cevabı alacağım zaten ama 1 aylık şişede olgunlaşma süreci bu zeytin kokusuna ilaç olacak mıdır? :roll_eyes:

Selamlar,
Bu kit içerisindeki şerbetçi otunu torbalı mı torbasız mı atıyor sunuz? Elimde torba yok torbasız kurarsam bir sıkıntı olur mu?
Tşk

Torbalı atmanın avantajı şerbetçiotlarının şişelerken şişeleme çubuğunu tıkamaması ve şişeye geçmemesi.
Şişeye geçen her şot zerreciği = nükleasyon sonucu köpüren şişeler.
İllaki torbasız atacaksanız, fermantasyon bitimi şişeleme öncesi ucuna torba geçirilmiş aktarma çubuğuyla başka kovaya aktarıp sonrasında şişelenmesini şiddetle öneririm.
Tabi hiçbiriyle uğraşmamak adına şotları en başından torbalı atmak en temizi.

2 Beğeni

geçenlerde tadına baktım şişede erken olmasına rağmen genelde 1 aydan önce içmeye başlamam tadı oldukça iyiydi IPA pek tarzım değildir bir alışamadım gitti. Şot da çok sevmem ama arada şans veriyorum. Şotları kurulum başında torba ile attım bir küp şeker kullandım 1000 lik olandan şişede hızlı olgunlaşan bira beli. Maya kokusu hiç yok gaz köpük gayet iyi. Kokusunda buram buram narinciye kokuları hâkim tadı ise malt karakteri ön planda ve bitişe doğru sek ve acımsı bitiyor. Kaliteli mi evet güzel mi evet. Dediğim gibi pek tarzım olan bir tür değildir ancak gerçekten kaliteli iyi bira diyebilirim.

3 Beğeni

Benim bir sorunum var. Yarin memlekete gidecegim ve kurdugum grapefruit ipa mj 10 gundur kovada bekliyor ama hala gaz cikisi devam ediyor 3 gun once dry hop ekledim sg’si şu an 1017(1kg sekerle fermantasyona aldim fgsinin 1008 olmasini bekliyordum). Belki 1 ay sonra gelicem ve kit heba olsun istemiyorum acaba siseleme sekerini koymadan siselesem nasil bir sikintiyla karsilasirim?

Kendinize iş çıkarırsınız.
Fermantasyon bitmeden şişelenirse patlama riski var.
Hadi patlamadı diyelim, bu sefer geldiniz tekrar açıp şeker ekleyip yeniden mi kapaklayacaksınız?

Ben aynı durumda kalsam gelince şişelerdim.

Yok üstad, spice gibi düşün, şeker koymadan kapaklayacak. Şu anki OG kaç bilmiyorum ama dediğiniz olur @Supremehayro. Daha düşük alkollü bira olur. Ne zaman geleceğiniz belli değilse bozulmasından daha iyi çözüm.

Ben olsam 2 gr ile soğuk alanda tutmak ve bir ay sonra iç ek kaydıyla şişelerdim. Yada olduğu gibi buzdolabına alın 1 ay sonra dönünce şişeleyin

Og baslangicta 1052 idi final olarak mj’in sitesinde 1008 olmasi lazim yaziyor ama su an 1017.

Yani icindeki sekeri tam sindirmemis zaten su an diye dusunuyorum o yuzden siseleme sekeri atmasam da gazlanir sisede gibi geldi bana ama iste patlamasindan bi korkuyorum ben de daha once de deneyimledigim bir sey degil endiselendim o yuzden

Şekerle kurduğunuza göre 1007-1010 arası bitmesi olasıdır. Muhtemelen mayası m44 veya m42 dir, eğer uyandırmadıysanız geç başlayan mayalar, m42 sonuna kadar temizlemeden bırakmaz ama m44 ise mayanız yarın 1015 leri göstermesi lazım. 1052 ile başladıysa 4.7 civarında olur şişeleme şekeri eklemeden, 1008 ile bitse 5.7 abv ile biterdi. Yani geri dönüşünüz uzun değilse @Tokio nun söylediği mantıklı, buzdolabında bekletin ama belli değilse şişeleyip soğuk bir odada bekletin derim (yanınıza da alabilirsiniz bir kısmını). Tabii bunlar benim düşüncelerim.

1 Beğeni

Karar verip bu sabah 1014-1015 sg ve litreye 4gr seker ile siseleyip mahsen sıcaklığına kaldırdim. Siseleri normalde doldurdugumdan 4-5 ml daha az doldurarak kapattim. Tesekkur ederim bilgi ve gorusleriniz icin. 1 ay sonra herhangi bi patlama taşma durumu olursa ağlamak icin burda olucam :smiley:

Şişeleri daha az doldurmak daha fazla oksijenle buluşturmak anlamına gelir, şeker fazla gibi ama deneme için 15-20 gün sonra bir şişe açın, çok fazla gazlanmışsa kapakları açıp tekrar kapatırsınız.

En son şişelediğim bira 40 güne yakın kovada bekledi. Tadında iyi yada kötü diyebileceğim bir farklılık göremedim. Yani bırakabilirdin.

Fermantasyon tamamlanmadan sadece bir kere şişeleme yaptım. Onda da kova aktarma yapmıştım ve 2-3lt kadar şişelemek zorunda kalmıştım. Ek şeker de koymamıştım ve benim yaptığım biraların arasında o 2-3lt en lezzetli biralardı :grinning:

Mahzen sıcaklığında birşey olmaz. İçin rahat olsun. Sen esas görünmeyen düşmana dikkat et.