Mangrove Jack's M54 Aklama Mücadelem

Forumda bilinmesede M54 fanı olduğumu bilenler var ve bu mayanın kötü ününü aklamak için tekrar kolları sıvadım :joy:

M54 hibrit bir maya olduğu için ale çalışma ısılarında lager yapma imkanı sunsada çok kötü bir estere (kokuya, aromaya) sahip. Bu yüzden pek sevilmiyor.

Fakat daha önceki denemelerimde düsük ısıda bu esterleri neredeyse yok etmiştim. Fakat kendimi kanıtlamayamadım :joy:

Tekrar bu tezimi kanıtlamak için Muntons Premium Pilsner ile bir deneme daha yaptım. Kit + 500dme +500şeker ile kurduğum genç biraya düşük ısıda ve maya besini ile uyandırdığım mayayı 15 derecede ekledim. Fermantasyon 15-16 derecede sürecek ve son 6 gün 30 gr saaz dryhop yapacağım.

Not: 2-3 şişe dryhop öncesi şişeleyerek sonucu daha net anlamayı düşünüyorum.

5 Likes

Senin için Mangrove Jacks’den sponsorluk talep edeceğim. M54 ü onlar bile sevmiyordur senin kadar :smile:
Umarım sonuç iyi olur…

4 Likes

Abi daha önce denedim ve güzel sonuç aldım ama sizler deneyemediniz bu birayı :grin:

1 Like

Yaw ben içtim @wildtrak M54 birasını.Gayet güzeldi. Çok beğendiğim için 3 tane aldım… sadece vakit olmadı yapmaya…Şu anda 3 tane kova dolaplarda mayalanıyor. Şişelediğimde , ilk yapacağım bira M54 ile pilsner…

2 Likes

@wildtrak Şerbetçiotunu şerbeti baştan kaynatarak ekleseydiniz keşke. Belki kötü esterleri ekarte etmede faydası olurdu. Dryhop ile verimli olacağını çok zannetmiyorum. Çünkü saaz’ı iki kere dryhop yaptım ve bu amaç doğrultusunda hiçbir etki alamadım. İngiliz ve amerikan şotları belki bir parça işe yarayabilir dryhop için…

2 Likes

@Antinkuntin aynısını söyledi ama zamanım yoktu açıkcası. Tamtahıl reçetemde perle ile yapmıştım sonuç başarılıydı. Bu arada asil otlar amerikan otlarına göre dryhop performansı daha düşük bu yüzden 6-7 gün dryhop yapacağım.

1 Like

Ben denedim 14-15° derecede hatırlarsan bende beğenmemiştim :slight_smile:

3 Likes

Bende bir kaç birami bu mayayla yaptım , 1 tanesi 12 derecede tam 1 ay gaz çıkardı :wink: şişeye alalida tam 1 ay oldu , toplamda 2 aylık süre içinde güzel bir biramiz oldu. Çok hafif bir maya kokusu da var gibi yok gibi , şişede 2 ay sonra çok daha güzel olur sanırım. Ben daha büyük sürprizi m84 den bekliyorum, 10 günde 12c de fermantasyonu bitirdi, berrak ve kokusuz bir bira olmuş. 1 hafta daha bekleyip dry hop sonrası şişeye alacagim. Gelişmeleri paylaşırım lakin çok umutluyum bu mayadan​:beers::beers:

3 Likes

M84 bende merakediyorum onuda deniyeceğim

Galiba m76 lager maya olarak m84e göre daha başarılı bulunuyor…

1 Like

Yeaaa kokuyor abi M54 :)) Benim Amerikan Steam common u mundar etti dry hop un bile önüne geçti koku🤦🏻‍♂️ Ha içiyor muyum tabi ki :)))

4 Likes

Yalnız olmadığımı görmek ne kadar mutluluk verici… Ben o kokuyu zeytin küsbesine benzetiyorum, sizin görüşünüz nedir ?

@wildtrak tadım için mekan sana…

images

4 Likes

Abi ben gemlikliyim zeytin küspesi daha güzel kokuyor zannımca :)))

3 Likes

Ahahahaha abi kanıtlayacağım size az sabır :joy:

1 Like

Halit senin önerdiğin her şeyin daha fazlasını yaptım netekim sana da yazık emeğini farklı projelere harca :joy: İnan bana karaparayı aklarsın M54 asla :stuck_out_tongue:

5 Likes

İnat ettim ya :joy: mj mail atacağım yarın. @Bulent

Bu arada 30 saatde fermantasyon başladı bu maya için rekor bir süre. Fermantasyon sıcaklığı 15°

1 Like

Maalesef artık yalnızsınız. Mersindeydi bu mekan. Ama artık yok, kapalı :frowning:

1 Like

Şu anda 3 kova dolapta… İlk şişeleme sonucunda M54 ile Pilsner…Du bakalım ne olacak?

2 Likes

Aaa kapandı mı… Ben de eş durumundan Mersinli sayılırım, önünden geçerdim hep ama hiç gitmeye fırsat olmamıştı…

2 Likes

Bende Mersinli yim ama hiç görmedim burayı nerdeydiki