Mangrove Jack's Amerikan Amber Ale

Bu hafta kuracağım üç kitten biri olacak. Temizlik ve sanitasyon özellikle dikkat ederek kuracağım, 500gram dme ve 500 gram dekstroz ekleyerek 23 litre kurup içinden çıkan m36 liberty bell mayayı kullanacağım. Gelişme ve sonucu burada paylaşırım.

5 Beğeni

Mağara sogukmuydu diyesim geldi. Arkadaş milattan önce satılıyordu o kit sanıyorum. Tebrikler :joy:

1 Beğeni

Sladovna malt özleri falan var ya onu üreten çocuk kör oldu :joy:

5 Beğeni

Bugün 2,5 gram şişe şekeriyle şişeledim fakat rengin amber ile pek ilgisi yoktu, sanırım yaşlı bir kitti (ttet sini hatırlamıyorum valla). Tat olarak fazla tatmin etmedi (yaş etkisiyle büyük ihtimal).

1 Beğeni

Aynı kiti ben de geçen sene bu zamanlar kurmuştum. O zaman tett’si ile aynı gündü sanırım. Kasım 17-27 gibi falandı galiba. Ta o dönemde çok anlamsız bir acılık ve renk vardı. Ha içildi mi? İçildi ama daha çok dağıttım ben onu. Bi alan bi daha istemedi. Varım içen ölücü arkadaş kovar oldu :smiley: , işime de yaradı :smiley:

2 Beğeni

İyi stoklamışsın :grinning: arkadaki American IPA var ya, onun hakkını ver ve tarihini geçirme.

MJ’in kitleri benim çok hoşuma giderdi. Amber ale kurmadım, ama kit taze olsa fena olmazdı bence.

1 Beğeni

Kurdum, güzel bira oldu hakkatten :grinning:

MJ’nin American Pale Ale’i 4 yıllık kit hayatımda kurduğum en iyi kit diyebilirim. Ha henüz M.J.'nin Dubbel’ini açmadım. 313 gündür şişede ve yılbaşına kadar da orada kalacak. O kadar beklediğime değer umarım.

1 Beğeni